Terug

2012_CBS_00972 - Stadsdagen - Aanvraag van Koninklijke Balletschool Antwerpen (KBA) voor gebruik van de Vlaamse Opera - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 03/02/2012 - 09:00 Collegezaal, stadhuis
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Patrick Janssens, burgemeester; Robert Voorhamme, schepen; Philip Heylen, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Marc Van Peel, schepen; Luc Bungeneers, schepen; Guy Lauwers, schepen; Leen Verbist, schepen; Roel Verhaert, stadssecretaris

Afwezig

Güler Turan, schepen; Eddy Baelemans, korpschef

Secretaris

Roel Verhaert, stadssecretaris

Voorzitter

Patrick Janssens, burgemeester
2012_CBS_00972 - Stadsdagen - Aanvraag van Koninklijke Balletschool Antwerpen (KBA) voor gebruik van de Vlaamse Opera - Goedkeuring 2012_CBS_00972 - Stadsdagen - Aanvraag van Koninklijke Balletschool Antwerpen (KBA) voor gebruik van de Vlaamse Opera - Goedkeuring

Motivering

Regelgeving: bevoegdheid

Artikel 57 §3, 1° van het Gemeentedecreet (bevoegdheid van het college om daden van beheer te stellen over de gemeentelijke inrichtingen, binnen de door de gemeenteraad vastgestelde algemene regels).

Aanleiding en context

Op 18 april 2008 (jaarnummer 4660) keurde het college het plan van aanpak aangaande de opvolging van stadsdagen goed.
Op 5 december 2008 (jaarnummer 15717) keurde het college de inventaris en procedure voor aanvragen van stadsdagen goed.

Aanvrager KBA
Datum stadsdag 28 juni 2012 en 29 juni 2012
Locatie stadsdag Vlaamse Opera, Frankrijklei 3, 2000 Antwerpen
Motivatie Gratis ter beschikkingstelling ter ondersteuning van podiumkunstenaanbod
28 juni is voorzien voor de opbouw en de generale repetitie.
29 juni is voorzien voor de galavoorstelling.

Argumentatie

De KBA bestaat in het schooljaar 2011-2012 zestig jaar.  De school wil dit niet onopgemerkt laten voorbijgaan en plant voor vrijdag 29 juni 2012 een galavoorstelling in de Vlaamse Opera.  Daarom vragen zij hiervoor twee stadsdagen aan.  De eerste dag is nodig voor de opbouw en de generale repetitie, de tweede voor de voorstelling zelf.

Volgens de laatst goedgekeurde beheersovereenkomst met de Vlaamse Opera heeft de stad de beschikking over twintig stadsdagen.  Negentien zijn hiervan nog beschikbaar.  In afwachting van een nieuwe beheersovereenkomst geldt het gebruik van deze dagen als voorafname.

Juridische grond

Gedragscode voor personeelsleden, goedgekeurd in de gemeenteraad van 21 maart 2005 (jaarnummer 432).
Gedragscode voor collegeleden en raadsleden van de stad Antwerpen, goedgekeurd in de gemeenteraad van 26 mei 2008 (jaarnummer 980).

Adviezen

De Vlaamse Opera Gunstig advies
De coördinator van de Vlaamse Opera heeft te kennen gegeven dat deze dagen in optie gegeven werden.
Cultuurbeleidscoördinator Gunstig advies

Beleidsdoelstellingen

Antwerpen houdt van kunst. Kunstenaars maken mee de stad.
De stad Antwerpen zorgt voor presentatiemogelijkheden en behoudt zo haar titel van culturele hoofdstad
Antwerpen geeft impulsen en financiële, communicatieve en logistieke ondersteuning om zo de culturele hoofdstad inzake podiumkunsten te blijven
Kinderen en jongeren in Antwerpen zijn meer bezig met cultuur en sport.
Meer kinderen, jongeren en hun begeleiders participeren aan het culturele aanbod.

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt de aanvraag van de KBA voor het gebruik van de Vlaamse Opera op donderdag 28 juni en vrijdag 29 juni 2012 goed.

Artikel 2

Dit besluit heeft in principe voor de stad geen financiële gevolgen.