Terug

2012_CBS_01060 - Bestek GAC/2012/456 (PO/313084080).Maurice Dequeeckerplein 1 - Trapleuningen aanpassen trouwersinkom - Bestek en procedure - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 03/02/2012 - 09:00 Collegezaal, stadhuis
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Patrick Janssens, burgemeester; Robert Voorhamme, schepen; Philip Heylen, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Marc Van Peel, schepen; Luc Bungeneers, schepen; Guy Lauwers, schepen; Leen Verbist, schepen; Roel Verhaert, stadssecretaris

Afwezig

Güler Turan, schepen; Eddy Baelemans, korpschef

Secretaris

Roel Verhaert, stadssecretaris

Voorzitter

Patrick Janssens, burgemeester
2012_CBS_01060 - Bestek GAC/2012/456 (PO/313084080).Maurice Dequeeckerplein 1 - Trapleuningen aanpassen trouwersinkom - Bestek en procedure - Goedkeuring 2012_CBS_01060 - Bestek GAC/2012/456 (PO/313084080).Maurice Dequeeckerplein 1 - Trapleuningen aanpassen trouwersinkom - Bestek en procedure - Goedkeuring

Motivering

Regelgeving: bevoegdheid

Artikel 57§3,5° van het Gemeentedecreet stelt dat het college bevoegd is voor het vaststellen van de wijze van gunning en de voorwaarden van overheidsopdrachten als het gaat om een opdracht van dagelijks bestuur.

Aanleiding en context

De bestaande trapleuning in het ceremonieel gedeelte van het gebouw is slechts gedeeltelijk voorzien van een doorvalbeveiliging. Enkel op het bovenste deel werd een glazen borstwering aangebracht. Deze borstwering maakt deel uit van het origineel ontwerp. De werken zijn noodzakelijk om de trap veiliger te maken zonder afbreuk te doen aan het originele ontwerp. In de loop der jaren werden een aantal van de origineel verchroomde steunen vervangen en nagemaakt met een grijs geschilderd en meer afgeronde vierkante buis. Ook het houtwerk werd vervangen waarbij de aansluitingsdetails net iets anders zijn uitgevoerd dan bij het nog origineel gedeelte. Dit bestek voorziet om de doorvalbeveiliging door te trekken tot beneden en de vervangen onderdelen naar origineel model terug te brengen. Het gebouw staat op de inventarislijst voor monumenten. De werken werden besproken met monumentenzorg.

De gemeenschappelijke aankoopcentrale maakte voor deze werken het bestek GAC/2012/456 (PO/313084080), Maurice Dequeeckerplein 1 - Trapleuningen aanpassen trouwersinkom op met het oog op het uitschrijven van een onderhandelingsprocedure zonder bekendmaking. Er wordt aan vijf firma's prijs gevraagd.

De stad Antwerpen is de aanbestedende overheid.

Argumentatie

De gemeenschappelijke aankoopcentrale heeft het onderwerp van dit besluit afgetoetst op vlak van:

toetsing aan ja nee niet van toepassing toelichting of opmerking
subsidieerbaarheid     x  
patrimoniumbeheer (masterplan, blauwdruk)     x  
architecturale kwaliteit (stadsbouwmeester)     x  
integrale toegankelijkheid     x  
openbare veiligheid     x  
onderhoudsvriendelijkheid     x  
minder hinder voor omgeving     x  
rationeel energiegebruik     x  
STOP principe mobiliteit     x  
maatschappelijk verantwoord ondernemen     x  
diversiteit     x  

De werken omvatten:
- een onderzoek naar de originele kleur van het tapijt op de trap en bordessen;
- de reeds vervangen metalen steunen namaken naar origineel model;
- de bestaande chromé steunen demonteren en laten herchromen;
- het tijdelijk monteren van de trapleuning met houten of metalen namaak steunen;
- het verwijderen van bestaand tapijt;
- het demonteren van de houten trapleunig en aanpassen aan het origineel model;
- het vernissen van houten handgrepen;
- het plaatsen van nieuwe en herchroomde metalen steunen;
- het plaatsen van een nieuw tapijt;
- het demonteren van de bestaande glaspartijen;
- het plaatsen van nieuwe glaspartijen volgens de tekening;
Deze aanneming omvat enenveens:
- het reinigen van de bouwplaats voor oplevering inclusief reinigen van het glasoppervlak

Juridische grond

In toepassing van artikel 17, paragraaf 2 ten 1° a, van de wet van 24 december 1993 op de overheidsopdrachten, zal deze opdracht gegund worden volgens de onderhandelingsprocedure, omdat het goed te keuren bedrag (zonder de belasting op de toegevoegde waarde), het bij Koninklijk Besluit van 20 juli 2000 vastgesteld bedrag van 67 000 EUR, niet overschrijdt.

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt het bestek GAC/2012/456 (PO/313084080) voor Maurice Dequeeckerplein 1- Trapleuningen aanpassen aan trouwersinkom goed en keurt eveneens goed dat:

  • hiervoor een onderhandelingsprocedure zonder bekendmaking wordt uitgeschreven;

 

Artikel 2

De stadsontvanger verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:

Omschrijving Bedrag Boekingsadres Bestelbon

Trapleuningen aanpassen aan trouwersinkom
Maurice Dequeeckerplein 1 - 2100 Deurne

 

 

 

  budgetplaats:5192000000
budgetpositie:221
functiegebied:TDPO080202A00000
subsidie:SUB_NR
fonds:intern
begrotingsprogramma:
510260119
budgetperiode:1200
Vast actief: 221000000387

10053779




 


Bijlagen

  • Meetstaat.xls
  • 456_Def.bestek.pdf