Het openbaar onderzoek leverde geen bezwaren op.
Artikel 36,4° van Vlarem I bepaalt dat het college een uitspraak dient te doen over een milieuvergunningsaanvraag klasse 2.
Aanvrager: Peru bvba - Scheldestraat 1 bus 7 - 2000 Antwerpen. De aanvraag omvat de exploitatie van een lokaal met dansgelegenheid.
Het college beslist op basis van het verslag van de dienst milieuvergunningen, dat als bijlage bij dit besluit is gevoegd.
Het milieuvergunningendecreet van 28 juni 1985, meermaals gewijzigd, en haar uitvoeringsbesluiten (Vlarem I en II) bepalen dat niemand zonder vergunning of melding een hinderlijke inrichting mag exploiteren.
Het college beslist een milieuvergunning klasse 2 goed te keuren aan Peru bvba, Scheldestraat 1 bus 7, 2000 Antwerpen, voor de inrichting gelegen op het adres: Damplein 27, 2060 Antwerpen. De vergunning heeft als voorwerp de exploitatie van een lokaal met dansgelegenheid.
Het college wijst erop dat voor de exploitant de volgende algemene en sectorale voorwaarden van toepassing zijn:
|
V01 |
algemene milieuvoorwaarden (hoofdstuk 4.1); |
|
V02 |
algemene milieuvoorwaarden, geluid (hoofdstuk 4.5); |
|
V03 |
algemene milieuvoorwaarden, oppervlaktewater (hoofdstuk 4.2); |
|
V09 |
algemene milieuvoorwaarden, licht (hoofdstuk 4.6); |
|
V38 |
gassen, algemeen (hoofdstuk 5.16, afdeling 5.16.1); |
|
V40 |
gassen, compressoren en koelinrichtingen (hoofdstuk 5.16, afdeling 5.16.3); |
|
V70 |
ontspanningsinrichtingen, lokaal met dansgelegenheid (hoofdstuk 5.32, afdeling 5.32.2); |
|
V71 |
ontspanningsinrichtingen, schouwspelzalen (hoofdstuk 5.32, afdelingen 5.32.1 en 5.32.3). |
Het college beslist dat de exploitant de volgende bijzondere voorwaarden en brandweervoorwaarden dient na te leven:
1 Bijzondere voorwaarden:
- Het maximum aantal bezoekers wordt vastgesteld op:
* 150 personen indien enkel het café open is;
* 400 personen voor de volledige inrichting (café + zaal), toegankelijk voor het publiek;
Het getal van 400 personen kan behouden blijven, opdat de ruimtelijke draagkracht van de buurt niet zou overschreden worden;
- Er werd geen afwijking gevraagd van artikel 5.32.2.2 §2 van Vlarem II. Bijgevolg dient de exploitant de sectorale voorwaarden van de milieuwetgeving met betrekking tot de openingsuren na te leven;
- Bij gebruik van de discotheek als lokaal met dansgelegenheid:
* moet de exploitatie gebeuren met gesloten ramen en deuren;
* dient de ingang, kant spoorweg, als hoofdingang gebruikt te worden;
- Het gebruik van de lokalen op de eerste verdieping is niet toegestaan;
- Het gebruik van een geluidsbegrenzer bij elektronisch versterkte muziek is steeds verplicht.
2 Brandweervoorwaarden:
Onafhankelijk van de verplichtingen aan de houder van de milieuvergunning opgelegd via de vigerende milieureglementering alsmede via het milieuvergunningsbesluit, en onverminderd de maatregelen ter voorkoming en bestrijding van brand, door de houder van de milieuvergunning te treffen in uitvoering van de algemene en sectorale milieuvoorwaarden, dient de houder van de milieuvergunning reeds te voorzien in de hierna vermelde blusmiddelen voor eerste tussenkomst:
Muurhaspels met axiale voeding (conform NBN EN 671-1) aangesloten via een aangepaste leiding op de openbare waterbedeling of ander gelijkwaardig voedingssysteem, dienen op oordeelkundig gekozen plaatsen opgesteld zodanig dat elk punt van de inrichting kan bespoten worden. Hun aantal wordt zodanig bepaald dat de af te leggen afstand vanaf om het even welk punt tot het dichtst bijgelegen toestel niet meer bedraagt dan de lengte van de gebruikte haspels. De haspels dienen gevoed met een leiding onder druk zodanig dat het debiet bij de minst bedeelde haspel gelijk is aan of groter dan 24 liter per minuut. De leidingen voor bluswater dienen vervaardigd in staal of in een metaal dat minstens dezelfde waarborgen biedt. De geplaatste muurhaspels dienen voorzien van een vergrendeling derwijze dat men het afsluitmondstuk niet kan verwijderen zonder het openen van een handbediende afsluiter op de watertoevoer.
Snelblustoestellen van minstens één bluseenheid conform NBN EN 3-7 - bij voorkeur 6 kg poeder type ABC - dienen minimum aangebracht op volgende plaatsen:
- in het café: 2 toestellen waarvan 1 bij de haspel;
- in de keuken/berging: 1 toestel;
- in de kelder: 1 toestel;
- in de polyvalente zaal: 2 toestellen waarvan 1 bij de haspel;
De inrichting moet voorzien worden van veiligheidsverlichting, die onmiddellijk en automatisch in dienst treedt bij het uitvallen van de stroom. Minimaal dienen armaturen aangebracht te worden boven elke uitgangsdeur, in alle evacuatiewegen (gangen en trappen), in de nabijheid van de brandbestrijdingsmiddelen en in alle lokalen die uitsluitend door kunstlicht bediend worden. De veiligheidsverlichting dient verder uitgebreid te worden zodanig dat de plaatsing en de verlichtingssterkte voldoende is om een gemakkelijke ontruiming te waarborgen. De veiligheidsverlichting moet tenminste gedurende 1 uur zonder onderbreking kunnen functioneren.
Bijkomende toestellen dienen alleszins geplaatst in de kelder (sanitair) zodanig dat bij het volledig uitvallen van de normale verlichting een vlotte en veilige evacuatie van de aanwezigen kan gegarandeerd worden.
Het college beslist dat de milieuvergunning ingaat op 20 januari 2012 en eindigt op 20 januari 2017.