Het college keurde op 6 juni 2008 (jaarnummer 6995) de operationaliseringsnota in kader van het fondsenbeheer en subsidieverwerving goed. Hierin wordt de opdracht van AG VESPA rond subsidieverwerving toegelicht. In het kader van deze opdracht wordt gezocht naar bijkomende subsidiemogelijkheden voor de stad.
Het college keurde op 15 oktober 2010 (jaarnummer 12632) de verdere operationalisering van de Eurodesk goed, met als finale doelstelling meer Europese subsidies naar de stad halen.
Het Long Life Learning programme (Levenslang leren) is het Europees onderwijs en vormingsprogramma en dus een belangrijk beleids- en subsidie-instrument voor het onderwijs- en arbeidsmarktbeleid van de stad Antwerpen.
In Vlaanderen wordt dit programma grotendeels gecoördineerd door het nationaal agentschap voor het Europees programma "een Leven Lang Leren" in Vlaanderen (EPOS vzw).
ENGINEERING+ is een partnerschap van 7 steden gericht op het onderzoek hoe de lokale overheden als facilitator en katalysator kunnen optreden om de kloof tussen het onderwijs (meer bepaald het technisch onderwijs) en het bedrijfsleven te verkleinen. Het partnerschap wenst de rollen en de samenwerking tussen de verschillende belanghebbenden op dit terrein (onderwijspartners, bedrijfsleven, sectororganisaties, publieke overheden) te onderzoeken en vergelijkbare studies, benchmarking en de uitwisseling van goede praktijken te realiseren, zowel op nationaal als transnationaal niveau.
De doelstellingen zijn:
Het opzetten van effectieve samenwerkingsverbanden tussen publieke, private en onderwijspartners; een gezamenlijk actieplan te ontwikkelen omtrent de promotie van studie –en beroepskeuzes voor industriegerelateerde beroepen (engineering); Onderwijsprogramma’s af te stemmen op de noden van bedrijven specifiek voor industriegerichte opleidingen.
De ontwikkeling en operationalisering van d.e sectorale netwerken bouw, industrie en haven-logistiek die door Werk en Economie in samenwerking met Algmeen OnderwijsBeleid werden opgezet sluiten aan bij deze doelstellingen. Partners zijn :
Basingstoke & Deane Borough Council (Verenigd Koninkrijk); Stadt Regensburg (Duitsland); Landeshauptstadt München (Duitsland); Tameside Metropolitan Borough Council (Verenigd Koninkrijk); Mesto Louny (Tsjechië); Rijeka (Kroatië); Antwerpen (België).
Vanuit Antwerpen treden WNE vzw en Baobab vzw op als projectpartner samen met het RTC Antwerpen. Van WNE vzw en Baobab vzw wordt een engagement gevraagd om :
Minstens 4 mobiliteiten uit te voeren (participatie aan overleg –en uitwisselingsmomenten met alle partners op locatie); 1 overleg en/of uitwisselingsevent met alle partners te organiseren in Antwerpen.
Zowel WNE vzw als Baobab vzw ontvangen hiervoor elk een toelage van 7.000,00 EUR. Dit bedrag werd officieel door EPOS toegezegd. Een contractualiseringsdocument zal hiervoor ondertekend worden door de respectievelijke betrokken vzw's.
Een eerste partnermeeting wordt georganiseerd op 17-18 november 2011 te Basingstoke (Verenigd Koninkrijk) voor de verdere afspraken omtrent de uitvoering van het programma. Zowel WNE vzw als BAOBAB vzw zal een afgevaardigde aan de eerste partnermeeting laten deelnemen.
Het college neemt kennis van de deelname van Antwerpen aan ENGENEERING+ partnerschap in het Leonardo de Vinci-programma van het Levenslang Leren Programma (Europa).