Terug

2011_CBS_14605 - Financiële ondersteuning - Wereldrecordpoging 'De Reuzen van Deurne vzw'. Uitbetaling toelage - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 21/10/2011 - 09:00 Collegezaal, stadhuis
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Patrick Janssens, burgemeester; Robert Voorhamme, schepen; Philip Heylen, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Luc Bungeneers, schepen; Guy Lauwers, schepen; Monica De Coninck, schepen; Leen Verbist, schepen; Roel Verhaert, stadssecretaris

Afwezig

Marc Van Peel, schepen; Eddy Baelemans, korpschef

Secretaris

Roel Verhaert, stadssecretaris

Voorzitter

Patrick Janssens, burgemeester
2011_CBS_14605 - Financiële ondersteuning - Wereldrecordpoging 'De Reuzen van Deurne vzw'. Uitbetaling toelage - Goedkeuring 2011_CBS_14605 - Financiële ondersteuning - Wereldrecordpoging 'De Reuzen van Deurne vzw'. Uitbetaling toelage - Goedkeuring

Motivering

Aanleiding en context

Het college keurde in zitting van 17 september 2010, jaarnummer 11452, de uitbetaling van de toelage, verspreid over 3 jaar, goed aan 'De Reuzen van Deurne vzw'. In dit besluit werd eveneens de eerste betaling goedgekeurd. 

Tijdens de bevrijdingsfeesten in Deurne is de Reuzenommegang, met een 120-tal reuzen, telkens een klassieker. Deze ommegang lokt jaarlijks vijftien- tot twintigduizend toeschouwers.
In 2012 wil de vzw het wereldrecord vestigen door ongeveer 250 reuzen uit gans België naar Deurne te halen. Deze recordpoging brengt meer logistieke kosten met zich mee dan de gebruikelijke ommegang. De jaarlijkse ommegang kost ongeveer 20.000,00 EUR. Om het wereldrecord financieel rond te krijgen, heeft men een budget van 50.000,00 EUR nodig.
Het budget van 50.000,00 EUR wordt als volgt samengesteld:
• 13.500,00 EUR sponsoring via de vzw ‘Reuzen van Deurne’;
• 15.000,00 EUR district Deurne;
• 12.500,00 EUR marketing & communicatie/evenementen, film en protocol (te spreiden over 3 jaar);
• 6.000,00 EUR Cultuurraad Deurne (voorzien in 2012);
• 3.000,00 EUR Erfgoedcel (voorzien in 2012).
De toelage van 12.500,00 EUR die door marketing & communicatie/evenementen, film en protocol ter beschikking wordt gesteld, is verspreid over 3 jaar. In 2010 en 2011 zal men telkens 4.000,00 EUR uitkeren en in 2012 zal het resterende bedrag van 4.500,00 EUR betaald worden.
De uitbetaling van deze toelage gebeurt enkel als aan volgende voorwaarden wordt voldaan:
• de toelage wordt aangewend om het evenement éénmalig op een bovenlokaal niveau te brengen;
• er wordt in samenspraak met marketing & communicatie een communicatieplan uitgewerkt dat het evenement een  bovenlokale, minstens regionale (Vlaamse) uitstraling geeft. Alle communicatie zal gebeuren in de huisstijl.

 

Argumentatie

De organisatie van een wereldrecordpoging in 2012 kan een evenement zijn met een bovenlokale uitstraling.
De gewone Reuzenstoet maakt steeds deel uit van de Deurnese bevrijdingsfeesten. Het district Deurne voorziet voor beide evenementen al de nodige promotie. Voor het bevrijdingsweekend wordt altijd overkoepelende promotie voorzien met een overzicht van alle activiteiten, voor de Reuzenstoet wordt altijd specifieke promotie voorzien.
Voor de wereldrecordpoging zal dit communicatieplan nog verder uitgebreid worden naar de regio Vlaanderen en eventueel Zuid Nederland.

Reuzen behoren tot een erkend cultureel erfgoed. De UNESCO heeft in 2005 de reuzenfiguren van de ommegangen in Dendermonde en Mechelen en van de Meiboomstoet in Brussel erkend als cultureel werelderfgoed. Ook het beroemde Ros Beiaard uit Dendermonde is erkend. Ook de reuzen uit Waalse steden als Aat en Bergen en uit de Franse steden Kassel, Douai, Pézenas en Tarascon zijn erkend als immaterieel erfgoed.

Juridische grond

Wet van 14 november 1983 betreffende de controle op de toekenning en op de aanwending van sommige toelagen en gemeenteraadsbesluit van 18 december 2006 (jaarnummer 2730) dat het stedelijk reglement op de toelagen vastlegt.

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt de uitbetaling van de toelage van 2011 aan 'De Reuzen van Deurne vzw' goed. 

Artikel 2

Het college geeft opdracht aan:

Dienst Taak
Financiën om de toelage van 2011 uit te betalen.

Artikel 3

De stadsontvanger verleent zijn visum voor het huidige dienstjaar en regelt de financiële aspecten als volgt:

Omschrijving Bedrag Boekingsadres Bestelbon

vzw De Reuzen van Deurne

Bosuil 76, bus 27

2100 Deurne

OND. 0879 753 772

Rek.nr. BE29 4148 1750 9164

4.000,00 EUR

Budgetplaats:5182500000

Budgetpositie:649
Functiegebied: SDMC020503A00000
Subsidie:SUB_NR
Fonds: intern
Begrotingsprogramma: 510260119
Budgetperiode: 1100

4505005823