De bedrijfseenheid stadsontwikkeling zal de nodige signalisatie aanpassen. Er zijn dus geen rechtstreekse financiële gevolgen.
Volgens artikels 42§3 en 43§2 van het Gemeentedecreet is enkel de gemeenteraad bevoegd voor het vaststellen van de gemeentelijke reglementen.
Op 24 januari 2011 (jaarnummer 101) keurde de gemeenteraad het aanvullend reglement met betrekking tot de politie van het wegverkeer voor de Jan Van Rijswijcklaan in het district Antwerpen, goed.
Op 7 maart 2011 ontving het gemeentelijk autonoom parkeerbedrijf Antwerpen (Parkeerbedrijf) de vraag van een bewoner van de Jan Van Rijswijcklaan om een voorbehouden parkeerplaats voor personen met een handicap in te richten in de nabijheid van zijn woning.
Op 21 maart 2011 ontving het Parkeerbedrijf de vraag van een andere bewoner van de Jan Van Rijswijcklaan om een voorbehouden parkeerplaats voor personen met een handicap in te richten in de nabijheid van zijn woning.
Op 22 maart 2011 ontving het Parkeerbedrijf de vraag van nog een bewoner om een voorbehouden parkeerplaats voor personen met een handicap in de nabijheid van haar woning in te richten.
De Jan Van Rijswijcklaan is een gewestweg, waarvan de verkeerssignalisatie, uitgezonderd het parkeren, geregeld wordt door het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap.
De Jan Van Rijswijcklaan is gelegen in de blauwe zone Antwerpen Expo.
In de Jan Van Rijswijcklaan geldt de reglementering op het parkeren met beperkte parkeertijd binnen de Singel met het oog op het betalend- en bewonersparkeren.
Het Parkeerbedrijf stelt voor het aanvullend verkeersreglement als volgt aan te passen:
Onderzoek ter plaatse heeft uitgewezen dat de aanvraagster voldoet aan de voorwaarden om een voorbehouden parkeerplaats voor personen met een handicap in te richten in de nabijheid van haar woning.
Onderzoek ter plaatse heeft uitgewezen dat ook deze aanvraagster voldoet aan de voorwaarden om een voorbehouden plaats in te richten in de nabijheid van haar woning.
Onderzoek ter plaatse heeft uitgewezen dat de aanvrager van deze plaats voldoet aan de voorwaarden om een voorbehouden parkeerplaats voor personen met een handicap in te richten in de nabijheid van zijn woning.
De parkeerbalans blijft ongewijzigd.
Overeenkomstig het collegebesluit van 6 juli 2007 (jaarnummer 8652) werd na het gunstig advies van de verkeerspolitie en het bedrijf stadsontwikkeling/ruimte,mobiliteit/mobiliteit, gevraagd de verkeerssignalisatie voor de parkeerplaats voorbehouden voor voertuigen gebruikt door personen met een handicap al te plaatsen.
Men moet rekening houden met:
De gemeenteraad keurt eenparig het volgende besluit goed.
De gemeenteraad keurt goed om het aanvullend verkeersreglement met betrekking tot de politie van het wegverkeer voor de Jan Van Rijswijcklaan in het district Antwerpen, goedgekeurd in de gemeenteraadszitting van 24 januari 2011 (jaarnummer 101) op te heffen en te vervangen door:
Artikel 1: het parkeren wordt uitsluitend toegelaten voor taxi’s, langs de oneven zijde, ter hoogte van ingang 2 van Antwerp Expo, over een afstand van 20 meter.
Het verkeersbord E9a met onderbord wordt aangebracht.
Artikel 2: het parkeren wordt uitsluitend toegelaten voor voertuigen gebruikt door personen met een handicap:
ter hoogte van het nummer 28 (twee plaatsen);
ter hoogte van het nummer 168A (een plaats);
ter hoogte van het nummer 260 (een plaats);
ter hoogte van het nummer 288 (twee plaatsen);
ter hoogte van het nummer 97 (een plaats);
ter hoogte van het nummer 237 (een plaats);
ter hoogte van het nummer 261 (een plaats);
ter hoogte van ingang 1 van Antwerp Expo (vier plaatsen);
ter hoogte van ingang 2 van Antwerp Expo (vier plaatsen).
De verkeersborden E9a met onderbord worden aangebracht.
Artikel 3: het parkeren wordt uitsluitend voorbehouden voor personenauto’s, auto’s voor dubbel gebruik,minibussen en motorfietsen:
De verkeersborden E9b worden aangebracht.
Artikel 4: parkeervakken worden gemarkeerd door middel van witte markeringen op de voorbehouden taxistandplaatsen.
Artikel 5: parkeervakken worden gemarkeerd door middel van witte markeringen op de voorbehouden plaatsen voor personen met een handicap en het pictogram wordt op het wegdek aangebracht.
Artikel 6: de bestaande verkeerssignalisatie blijft van kracht tot de bekendmaking van onderhavig reglement.