Terug

2011_CBS_14034 - Sportevenementen 2011 - Evenementen in Lotto Arena. Supercup Futsal en PTC Snooker Championship. - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 30/09/2011 - 09:00 Collegezaal, stadhuis
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Patrick Janssens, burgemeester; Robert Voorhamme, schepen; Philip Heylen, schepen; Marc Van Peel, schepen; Luc Bungeneers, schepen; Guy Lauwers, schepen; Monica De Coninck, schepen; Leen Verbist, schepen; Roel Verhaert, stadssecretaris

Afwezig

Ludo Van Campenhout, schepen; Eddy Baelemans, korpschef

Secretaris

Roel Verhaert, stadssecretaris

Voorzitter

Patrick Janssens, burgemeester
2011_CBS_14034 - Sportevenementen 2011 - Evenementen in Lotto Arena. Supercup Futsal en PTC Snooker Championship. - Goedkeuring 2011_CBS_14034 - Sportevenementen 2011 - Evenementen in Lotto Arena. Supercup Futsal en PTC Snooker Championship. - Goedkeuring

Motivering

Aanleiding en context

Op 12 september 2005 (jaarnummer 2004) besliste de gemeenteraad tot de bouw en exploitatie van een topsporthal voor 5.000 toeschouwers op de site Sportpaleis in samenwerking met Antwerps Sportpaleis nv. De gemeenteraad keurde tevens een overeenkomst met Antwerps Sportpaleis nv goed rond de organisatie van activiteiten in de topsporthal door de stad Antwerpen.

Op 18 april 2008 (jaarnummer 4660) keurde het college het plan van aanpak aangaande de opvolging van stadsdagen goed.

Op 5 december 2008 (jaarnummer 15717) keurde het college de inventaris en procedure voor aanvragen van stadsdagen goed.

Op 16 september 2011 (jaarnummer 13514) keurde het college de ter beschikkingstelling van de stadsdagen voor de Lotto Arena voor Futsal Topsport Antwerpen en Acuerate GCV goed.

De vzw Antwerpen Sportstad stelt voor om de Lotto Arena, volgens de samenwerkingsovereenkomst tussen de stad Antwerpen en het Antwerps Sportpaleis nv, gratis ter beschikking te stellen voor de Supercup Futsal en PTC Snooker Championship:

  • de inzet van één stadsactiviteitsdag (8 oktober 2011) en twee opbouw- en trainingsdagen (6 & 7 oktober 2011), georganiseerd door Futsal Topsport Antwerpen;
  • de inzet van vier stadsactiviteitsdagen (10, 11, 12 en 13 november 2011) en twee opbouw- en trainingsdagen (8 en 9 november 2011), georganiseerd door Acuerate GCV.

Voor bovenstaande evenementen wordt onderstaande ondersteuning gevraagd: 

  • gratis gebruik van de Lotto Arena, volgens de samenwerkingsovereenkomst tussen de stad Antwerpen en het Antwerps Sportpaleis nv voor de inzet van hierboven omschreven stadsdagen;
  • gratis logistieke ondersteuning (beperkt);
  • inzet van de beschikbare stedelijke communicatiekanalen.

 

Argumentatie

Dit sportieve evenement kadert in het Bestuursakkoord, waarin de nadruk wordt gelegd op het aantrekken van topsportevenementen. Het kadert eveneens binnen de operationele plannen 2010-2011 zoals kennis genomen door het college van burgemeester en schepenen op 20 november 2009. Het kadert ook in het sportbeleidsplan (strategische doelstelling CS02) van het bedrijf cultuur, sport & jeugd waarin men streeft naar een versterking van de lokale en internationale uitstraling van het topsport- en evenementenaanbod van de stad.

De stad Antwerpen dient, conform artikel 4 van het samenwerkingscontract tussen de stad Antwerpen en Antwerps Sportpaleis nv,  jaarlijks een minimum afname van stadsactiviteitsdagen te garanderen aan het Antwerps Sportpaleis. De stad heeft jaarlijks de keuze tussen een minimum garantie van 15 stadsactiviteitsdagen, het “15 dagen scenario” genoemd en een minimum garantie van 55 stadsactiviteitsdagen, het “55 dagen scenario”. Voor 2011 geldt het 55 dagen scenario. Deze stadsactiviteitsdagen worden prioritair ter beschikking gesteld voor de wedstrijden van topsportclubs maar ook voor de organisatie van interessante sportevenementen van derden of van de stad zelf.

Deze topsportevenementen vallen onder artikel 4.1.5 van de overeenkomst en zijn ‘buitengewone sportmanifestaties georganiseerd door derden op stadsactiviteitsdagen’. Voor een stadsactiviteitsdag wordt volgens het ’15 dagen scenario’ door het Antwerps Sportpaleis een bedrag aangerekend van 4.574,50 EUR (btw exclusief). Volgens het ’55 dagen scenario’ komt dit op een bedrag van 4.236 EUR (btw exclusief). Hiervan betaalt de provincie telkens een onderhoudsbijdrage van 2.037,64 EUR (btw inclusief) (zie overeenkomst artikel 4.1.1.).

In ruil voor de financiële en logistieke ondersteuning krijgt de stad Antwerpen een uitgebreide return:

  • opname van het logo van de stad Antwerpen in de communicatie- en mediacampagne;
  • opname van het logo en link (naar www.antwerpen.be) op de officiële website;
  • opname van een advertentiepagina in de programmabrochure;
  • de nodige zichtbaarheid in de zaal en langs het terrein (borden, vlaggen, interviewpaneel);
  • beschikbaarheid van publieks- en vip tickets.

Bovendien wordt er een afvaardiging van het college voorzien tijdens de prijsuitreiking.

Juridische grond

Nieuwe beheersovereenkomst 2011-2013 tussen de stad Antwerpen en vzw Antwerpen Sportstad, goedgekeurd door de gemeenteraad op 30 mei 2011 (jaarnummer 746) vermeld in artikel 33: Ondersteuning bij manifestaties: In afwachting van stadsbrede afspraken zal de stad, in de mate van het mogelijke, bij sportevenementen ingericht of ondersteund door de vzw Antwerpen Sportstad, gratis medewerking verlenen voor onder andere ter beschikking stellen van sportinfrastructuur, veiligheid op de weg, ter beschikking stellen van feestmateriaal, aanvragen van de nodige vergunningen, het gebruik van canvassen, … .

Adviezen

Marketing & communicatie Gunstig onder voorwaarden
Het bedrijf marketing en communicatie gaf gunstig advies voor de volgende opdrachten: • de verspreiding van affiches in de stedelijke instellingen; • de bekendmaking van het evenement via de beschikbare stedelijke communicatiekanalen en het verdelen van publiektickets via de stadswinkel.
Patrimoniumonderhoud/ logistiek/ bijzonder opdrachten en feestmateriaal Gunstig advies
Advies ivm ‘Supercup Futsal’ : PO/L/BOF geeft gunstig advies op basis van de orderbevestiging B103023 (Supercup Futsal) verzonden op 30 augustus 2011 (order nogmaals in bijlage) Advies ivm Snooker : Noch gunstig, noch ongunstig advies omdat de concrete vraag (aantallen en soorten materiaal) nog niet finaal werd gesteld. PO/BOF raadt aan om de vraag zo snel mogelijk correct in beeld te krijgen. Het gebruiksreglement betreffende het ter beschikking stellen van logistiek materiaal voor evenementen stelt dat aanvragen voor materiaal uiterlijk 6 weken voor het evenement moeten worden ingediend.
Cultuur, sport en jeugd/vzw Antwerpen Sportstad Gunstig onder voorwaarden
Het bedrijf cultuur, sport en jeugd/vzw Antwerpen Sportstad adviseert gunstig indien de organisatie rekening houdt met de volgende voorwaarden: • de organisatoren houden zich aan de afspraken voor het gebruik van de Lotto Arena, zoals vastgelegd in de overeenkomst tussen de stad Antwerpen en Antwerps Sportpaleis nv en het huishoudelijk reglement; • de organisatoren verzekeren gemiddeld (over het aantal stadsactiviteitsdagen) 1500 betalende toeschouwers per dag. Indien dit aantal niet gehaald wordt, dan betaalt de organisator (voor elke ontbrekende toeschouwer) 2,00 EUR aan de stad Antwerpen. • indien de tijd tussen opening en sluiting van de deuren van de Lotto Arena en/of van de vip-ruimte voor het publiek op de gebruikte stadsdagen de 5 uren overschrijdt, dan is de organisator een personeelsvergoeding verschuldigd aan het Antwerps Sportpaleis nv (tarieven in huisreglement). Indien de organisator verschillende evenementen wil organiseren op één stadsdag, dan dient hiervoor een extra vergoeding betaald te worden van 2.000,00 EUR per (extra) evenement aan Antwerps Sportpaleis nv; • de stad krijgt een financiële return van 10% op de verkoop van drank en snacks aan de togen van de Lotto Arena tijdens het evenement. Dit bedrag wordt doorgestort aan de organisator (door Antwerps Sportpaleis nv); • voor deze activiteiten dient de stad Antwerpen normaal een extra vergoeding per bezoeker (2,65 EUR per persoon) te betalen aan de nv Sportpaleis (vanaf de 1 701ste bezoeker in het 55 dagen scenario). Deze vergoeding wordt doorgerekend aan de organisator.

Beleidsdoelstellingen

Antwerpen houdt van sport en iedereen wordt aangezet om het zelf te doen
In Antwerpen vindt iedereen zijn gading in een aantrekkelijk en divers sportaanbod
Een jaarlijks gevarieerd en aantrekkelijk sportevenementenaanbod geeft Antwerpen een sportieve uitstraling en enthousiasmeert de Antwerpenaar

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college beslist, volgens de samenwerkingsovereenkomst tussen de stad Antwerpen en het Antwerps Sportpaleis nv, om de Lotto Arena gratis ter beschikking stellen voor de Supercup Futsal en PTC Snooker Championship:

  • de inzet van één stadsactiviteitsdag (8 oktober 2011) en twee opbouw- en trainingsdagen (6 en 7 oktober 2011), georganiseerd door Futsal Topsport Antwerpen;
  • de inzet van vier stadsactiviteitsdagen (10, 11, 12 en 13 november 2011) en twee opbouw- en trainingsdagen (8 en 9 november 2011), georganiseerd door Acuerate GCV.

De organisatoren betalen een extra vergoeding per bezoeker aan het Antwerps Sportpaleis nv (vanaf de 1701ste bezoeker in het 55 dagen scenario).

De stad Antwerpen krijgt, volgens de overeenkomst met Antwerps Sportpaleis nv, een financiële return van 10% op de verkoop van drank en snacks aan de togen van de Lotto Arena tijdens het evenement. Dit bedrag wordt doorgestort (door het Antwerps Sportpaleis nv) aan de organisatoren van de European League Volleybal Heren en Antwerp Air Attack.

Artikel 2

Het college geeft opdracht aan:

Dienst

Taak

MC

Bekendmaking van het evenement via de beschikbare stedelijke communicatiekanalen.

PO/BOF/EVM

Beschikbaar stellen van het gevraagde feestmateriaal.

CS/SR/vzw Antwerpen Sportstad

Onderhandelen met de organisatoren van deze evenementen voor een volwaardige return in de vorm van:

  • opname van het logo van de stad Antwerpen in alle publicaties, drukwerken en in de mediacampagne;
  • de nodige zichtbaarheid in de Lotto Arena;
  • beschikbaarheid van publieks- en viptickets;
  • betrokkenheid tijdens de opening/prijsuitreiking.

Artikel 3

De stadsontvanger regelt de financiële aspecten als volgt:

Omschrijving

Bedrag

Begrotingscode

Beschikbaar krediet

Vnr

Ter beschikking stellen van de Lotto Arena, als twee opbouw- en trainingsdagen voor Futsal Topsport Antwerpen op 6 en 7 oktober 2011.

975,26 EUR

Via kredieten vzw Antwerpen Sportstad

Niet van toepassing

Niet van toepassing

Ter beschikking stellen van de Lotto Arena, als één stadsactiviteitsdagen voor Futsal Topsport Antwerpen op 8 oktober 2011.

512,56 EUR

Via kredieten vzw Antwerpen Sportstad

Niet van toepassing

Niet van toepassing

Ter beschikking stellen van de Lotto Arena, als twee opbouw-en trainingsdagen voor Acuerate GCV op 8 en 9 november 2011.

 975,26 EUR

Via kredieten vzw Antwerpen Sportstad

Niet van toepassing

Niet van toepassing

Ter beschikking stellen van de Lotto Arena, als twee stadsactiviteitsdagen voor Acuerate GCV op 10, 11, 12 en 13 november 2011.

20.502,24 EUR

Via kredieten vzw Antwerpen Sportstad

Niet van toepassing

Niet van toepassing