Terug

2011_CBS_13458 - District Antwerpen. Sint-Jansplein - Aanleg glasvezelblaaspijp in coördinatie met Integan. Vastlegging krediet - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 09/09/2011 - 09:00 Collegezaal, stadhuis
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Patrick Janssens, burgemeester; Robert Voorhamme, schepen; Philip Heylen, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Marc Van Peel, schepen; Luc Bungeneers, schepen; Guy Lauwers, schepen; Monica De Coninck, schepen; Leen Verbist, schepen; Roel Verhaert, stadssecretaris

Afwezig

Eddy Baelemans, korpschef

Secretaris

Roel Verhaert, stadssecretaris

Voorzitter

Patrick Janssens, burgemeester
2011_CBS_13458 - District Antwerpen. Sint-Jansplein - Aanleg glasvezelblaaspijp in coördinatie met Integan. Vastlegging krediet - Goedkeuring 2011_CBS_13458 - District Antwerpen. Sint-Jansplein - Aanleg glasvezelblaaspijp in coördinatie met Integan. Vastlegging krediet - Goedkeuring

Motivering

Regelgeving: bevoegdheid

 Volgens het besluit van de gemeenteraad van 20 maart 2000 (jaarnummer 619), aangepast met het besluit van de gemeenteraad van 21 oktober 2002 (jaarnummer 2307) zijn verkeerslichteninstallaties een bovenlokale materie. Het college is dus bevoegd.

Artikel 57 §3, 5° van het gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college bevoegd is voor het vaststellen van de wijze van gunning en de voorwaarden van overheidsopdrachten.
Met het gemeenteraadsbesluit van 25 juni 2007 (jaarnummer 1521), besliste de gemeenteraad in toepassing van artikel 43 § 2, 9° van het gemeentedecreet welke opdrachten voor werken, leveringen en diensten kunnen beschouwd worden als opdrachten van dagelijks bestuur.

Artikel 57 §3, 4° van het gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college bevoegd is voor het voeren van de gunningsprocedure, de gunning en de uitvoering van overheidsopdrachten.

Aanleiding en context

Onderwerp

Beslissingsorgaan Datum Jaarnummer

Budget 2011 en meerjarenplanning

gemeenteraad 23 november 2010 1544

Van de Wervestraat - Van Aerdstraat aanleg glasvezelblaaspijp

college 18 maart 2011 2490

Om het toekomstig geplande netwerk van verdwijnpaaltjes en verkeerslichten gecoördineerd te laten functioneren is een centrale aansturing via koper en/of glasvezelgeleidingen noodzakelijk. Het is daarom aangewezen dat bij aanleg van nutsleidingen door de nutsmaatschappijen, indien zinvol voor het project verdwijnpalen en/of verkeerslichten, de stad Antwerpen actief meewerkt.

In het kader van de administratieve en technische bepalingen in de code voor infrastructuur- en nutswerken langs gemeentewegen keurde de gemeenteraad op 22 oktober 2007 (jaarnummer 2222) goed dat bij de aanleg van ondergrondse nutsleidingen een aantal werken gecoördineerd moeten worden uitgevoerd. Bij het aanleggen van nutsleidingen in de Van de Wervestraat/Van Aerdtstraat (district Antwerpen), door Integan, bleek het opportuun dat het bedrijf stadsontwikkeling gelijktijdig de opdracht gaf om een glasvezelblaaspijp, voor de aansturing van verdwijnpalen en de recent aangepaste verkeerslichteninstallatie, aan te leggen. De werken in de Van de Wervestraat/Van Aerdstraat zijn inmiddels uitgevoerd, maar Integan beslist om deze werken uit te breiden naar het Sint Jansplein. Ook hier is het opportuun dat de stad Antwerpen gelijktijdig de opdracht geeft om een glasvezelblaaspijp aan te leggen op het Sint Jansplein.

Integan heeft voor het uitvoeren van graafwerken bestek 2009-1 opgemaakt. De prijzen in deze offerte zijn het resultaat van een prijsvraag onder aannemers gespecialiseerd in dit soort werk. De beste qua prijs-kwaliteit, namelijk de firma Uniconnect nv, Baaikensstraat 21/1, 9240 Zele (ondernemingsnummer 450 082 176), werd weerhouden.

 Het bedrijf stadsontwikkeling raamt de kosten voor het aanleggen van een glasvezelblaaspijp op het Sint-Jansplein op 14.000,00 EUR.

 

Argumentatie

In het kader van aanleg nutsleidingen werd een aanvraag tot aanleg van leidingen op het Sint-Jansplein (district Antwerpen), ingediend bij de stad Antwerpen. Hiervoor is coördinatieattest 10/224 in Pipes & Tubes ingevoerd.

Door Integan worden leidingen aangelegd op het Sint Jansplein (district Antwerpen). Wegens de coördinatieverplichting ondergrondse leidingen is het een opportuniteit om mee een glasvezelblaaspijp aan te leggen.
Door Integan werd voor het uitvoeren van deze werken bestek 2009-1 opgemaakt en gegund aan de firma  Uniconnect nv, Baaikensstraat 21/1, 9240 Zele (ondernemingsnummer 450 082 176).
De bedrijfseenheid stadsontwikkeling raamt het stadsaandeel hierin op 14.000,00 EUR (21% btw inbegrepen).

Op vraag van Integan worden de kosten voor deze werken rechtstreeks aan haar contractant, de firma Uniconnect, overgemaakt. Dit na goedkeuring van de factuur door Integan en het bedrijf stadsontwikkeling.

De bedrijfseenheid stadsontwikkeling stelt aan het college voor om, voor het aanleggen van een glasvezelblaaspijp op het Sint-Jansplein (district Antwerpen), een bedrag van 14.000,00 EUR (21% btw inbegrepen) vast te leggen op naam van Uniconnect nv.

 

Juridische grond

Het project voor de verdwijnpaaltjes kadert in het verkeersbeleid van de stad. Volgens het besluit van de gemeenteraad van 20 maart 2000 (jaarnummer 619), aangepast met het besluit van de gemeenteraad van 21 oktober 2002 (jaarnummer 2307), is de verkeersveiligheid en het verkeersbeleid een centrale bevoegdheid. Het college en de gemeenteraad zijn dus bevoegd.

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college beslist om voor het aanleggen van een glasvezelblaaspijp op het Sint-Jansplein (district Antwerpen), een bedrag van 14.000,00 EUR (21% btw inbegrepen), vast te leggen op naam van de firma Uniconnect nv, Baaikensstraat 21/1, 9240 Zele (ondernemingsnummer 450 082 176).

Artikel 2

De stadsontvanger verleent zijn visum voor het huidige dienstjaar en regelt de financiële aspecten als volgt:

Omschrijving Bedrag Boekingsadres Bestelbon

aanleggen van een glasvezelblaaspijp op het Sint -Jansplein (district Antwerpen)
(ID 7166)
vast te leggen op de firma Uniconnect nv ondernemingsnummer 0450 082 176

14.000,00 EUR

budgetplaats:5151000000
budgetpositie:225
functiegebied:BUBA030101A00000
subsidie:SUB_NR
fonds:INTERN
begrotingsprogramma:510030220 budgetperiode:1100

 4005013260