Terug

2011_CBS_13862 - Slibreductie - Proefproject vijver Boekenbergpark, leverancier Avecom nv - Vastlegging krediet - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 23/09/2011 - 09:00 Collegezaal, stadhuis
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Patrick Janssens, burgemeester; Robert Voorhamme, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Marc Van Peel, schepen; Luc Bungeneers, schepen; Guy Lauwers, schepen; Monica De Coninck, schepen; Leen Verbist, schepen; Roel Verhaert, stadssecretaris

Afwezig

Philip Heylen, schepen; Eddy Baelemans, korpschef

Secretaris

Roel Verhaert, stadssecretaris

Voorzitter

Patrick Janssens, burgemeester
2011_CBS_13862 - Slibreductie - Proefproject vijver Boekenbergpark, leverancier Avecom nv - Vastlegging krediet - Goedkeuring 2011_CBS_13862 - Slibreductie - Proefproject vijver Boekenbergpark, leverancier Avecom nv - Vastlegging krediet - Goedkeuring

Motivering

Regelgeving: bevoegdheid

Artikel 57 §3, 4° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college van burgemeester en schepenen bevoegd is voor het voeren van de gunningsprocedure, de gunning en de uitvoering van overheidsopdrachten.

Aanleiding en context

De reductie van slib met de klassieke methodes is duur, tijdrovend en milieubelastend. In samenwerking met het bedrijf Avecom nv wordt gezocht naar een methode om biologische slibinklingking mogelijk te maken. Avecom nv doet al langer onderzoek in dit domein en is het enige bedrijf dat voor dergelijk proefproject kon ingeschakeld worden. Avecom nv voorziet alle vereiste materialen en werkinstrumenten en voorziet naast de installatie van de werkinstrumenten in een tweemaandelijkse staalname en opvolging gedurende zes maanden. Hierna wordt het project geëvalueerd op basis van analyses en de visuele waarnemingen.

Argumentatie

Dienstnota 'bestellen en betalen in de stad'
De bedrijven en diensten van de Stad zijn sturend voor het volledige proces van de opvolging en goedkeuring van de bestellingen via de contracten. Indien een bestelling via een gekend contract in GFP aanleiding geeft tot het aanmaken van een collegebesluit ter goedkeuring, zal dit ook door het bestellende bedrijf of de bestellende dienst dienen te gebeuren. Enkel wanneer een bestek moet opgemaakt worden, komt de gemeenschappelijke aankoopcentrale tussen.

Juridische grond

Artikel 17, § 2, 1°, f) van de wet van 24 december 1993 bepaalt dat de werken, leveringen of diensten die wegens hun technische of artistieke specificiteit of omwille van de bescherming van exclusieve rechten slechts aan een bepaalde aannemer, leverancier of dienstverlener kunnen worden toevertrouwd, mogen worden gegund op basis van een onderhandelingsprocedure.

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt de vastlegging van onderstaande bestelbon goed:
Bonnummer Leverancier Omschrijving Bedrag in euro
incl. BTW
4005012747 AVECOM NV
BLOEMENDALESTRAAT 138
8730 BEERNEM
NBE0454894069
slibreductie proefproject
vijver Boekenbergpark
14.157,00

Artikel 2

De stadsontvanger verleent zijn visum voor het huidige dienstjaar en regelt de financiële aspecten als volgt:

Omschrijving Bedrag BTW incl. Boekingsadres Bestelbon
NV AVECOM
BLOEMENDALESTRAAT 138
8730 BEERNEM
NBE0454894069
14.157,00 budgetplaats:5141500000
budgetpositie:220
functiegebied:SDSB060306A00000
subsidie:SUB_NR
fonds:INTERN
begrotingsprogramma:510150680
budgetperiode:1100
4005012747