Terug

2011_CBS_13770 - Organisatie en logistieke ondersteuning - Te Gek!? Karavaan - woensdag 5 oktober 2011 - Groenplaats - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 23/09/2011 - 09:00 Collegezaal, stadhuis
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Patrick Janssens, burgemeester; Robert Voorhamme, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Marc Van Peel, schepen; Luc Bungeneers, schepen; Guy Lauwers, schepen; Monica De Coninck, schepen; Leen Verbist, schepen; Roel Verhaert, stadssecretaris

Afwezig

Philip Heylen, schepen; Eddy Baelemans, korpschef

Secretaris

Roel Verhaert, stadssecretaris

Voorzitter

Patrick Janssens, burgemeester
2011_CBS_13770 - Organisatie en logistieke ondersteuning - Te Gek!? Karavaan - woensdag 5 oktober 2011 - Groenplaats - Goedkeuring 2011_CBS_13770 - Organisatie en logistieke ondersteuning - Te Gek!? Karavaan - woensdag 5 oktober 2011 - Groenplaats - Goedkeuring

Motivering

Aanleiding en context

Het college nam in zitting van 3 december 2010 (jaarnummer 15160), kennis van de aanvraag van 'Te Gek!?' vzw, Vestenstraat 1, 3290 Diest om de 'Te Gek!? Karavaan' te organiseren op woensdag 5 oktober 2011 op de Groenplaats.
In dit collegebesluit werd opdracht gegeven aan marketing & communicatie/evenementen, film en protocol om een gedetailleerd voorstel uit te werken.

Het college besliste in zitting van 15 juli 2011 (jaarnummer 5401) om een toelating goed te keuren voor de organisatie van een niet-ingedeelde muziekactiviteit overeenkomstig 6.7 van Vlarem II aan 'Te Gek!?' vzw, Vestenstraat 1, 3290 Diest, voor het inrichten van een happening met muziekoptredens tijdens de 'Te Gek!? Karavaan' op de Groenplaats op woensdag 5 oktober 2011 van 13.30 uur tot 20.00 uur.

Het evenement start om 14.00 uur met een vrolijke optocht door de binnenstad. Men verwacht 250 deelnemers. Om 15,00 uur start het muziekprogramma met live optredens van onder meer Halve Neuro, De Laatste Showband met gastartiesten Guy Swinnen, Koen Buyse, Helmut Lotti en Axl Peleman. Kristien Hemmerechts presenteert het geheel. Op de infomarkt staan verschillende organisaties die de geestelijke gezondheid in de kijker plaatsen. Het evenement is gratis toegankelijk en duurt tot 20.00 uur.

De dienst preventief gezondheidsbeleid van OCMW Antwerpen ondersteunt het initiatief.

 

Argumentatie

Marketing & communicatie/evenementen, film en protocol geeft gunstig advies voor de organisatie van het evenement. Het heeft een open karakter en richt zich tot alle Antwerpenaren en bezoekers van Antwerpen. Het evenement heeft een behoorlijke uitstraling die past in het algemeen city marketing beleid van de stad Antwerpen.

 

Juridische grond

Op 26 april 2010 (jaarnummer 504) keurde de gemeenteraad het nieuw gebruiksreglement goed voor het ter beschikking stellen van logistiek materiaal voor evenementen.

In toepassing van artikel 7,2 van het retributiereglement op inname van het openbaar domein voor evenementen en manifestaties van 14 december 2009 (jaarnummer 2125) worden de organisatoren vrijgesteld van retributie.

Het evenement kan plaatsvinden, indien aan de voorwaarden in het collegebesluit met jaarnummer 18606 wordt voldaan. Dit collegebesluit behandelt de reiniging en het verwijderen van afvalstoffen bij manifestaties of feestelijkheden. Daarin wordt onder meer bepaald dat organisatoren zelf verantwoordelijk zijn voor de (dagelijkse) reiniging van de locatie en de verwijdering van afvalstoffen, tijdens en/of na de manifestatie of het evenement. Bij het niet naleven van deze voorwaarden worden de kosten voor de opkuis aan de organisator aangerekend.

 

Adviezen

patrimoniumonderhoud/logistiek/bijzondere opdrachten en feestmateriaal Gunstig advies
PO/L/BOF geeft gunstig advies voor de ‘Te Gek karavaan’ (Groenplaats) volgens order B102381 van 7 september 2011.
lokale politie/openbare orde/evenementen Gunstig onder voorwaarden
algemene voorwaarden
brandweer/post noord/preventie Gunstig onder voorwaarden
standaardvoorwaarden
district Antwerpen Gunstig advies
stadsontwikkeling/vergunningen/milieuvergunningen Gunstig onder voorwaarden
1 Door de manier van opstellen van de luidsprekers zorgt de inrichter of zijn afgevaardigde ervoor dat ongewenste of buitensporige verspreiding van geluid naar de omgeving vermeden wordt. Hiertoe worden de luidsprekers zodanig opgesteld dat zij gericht zijn naar het midden van de plaats van de activiteiten. 2 De inrichter zorgt er voor dat tijdens de activiteit steeds telefonisch een verantwoordelijke bereikbaar is die in staat is het geproduceerde geluid te wijzigen op aanduiding van de toezichthoudende ambtenaren van handhaving en toezicht/milieu of politie. De gegevens betreffende deze verantwoordelijke, zoals naam en GSM-nummer, worden vooraf bezorgd aan de toezichthouders van samen leven/stadstoezicht/milieuwacht (SL/ST/MW, Francis Wellesplein 1, 2018 Antwerpen, tel. 03/338 83 43) en aan politie leefmilieu (LP/LR/LM, Everaertsstraat 105 te 2060 Antwerpen, tel. 03 690 09 50). 3 Het maximaal geluidsdrukniveau op 3 meter van de huisgevels dient beperkt tot 85 dB(A) en 95 dB(C). 4 De inrichters dienen zich strikt te houden aan de onderrichtingen van de toezichthouders zoals bepaald in artikel 16.3.1. van het decreet algemene bepalingen milieubeleid. In geval van overlast of klachten van omwonenden kunnen door hen steeds strengere normen opgelegd worden.
stads- en buurtonderhoud/stadsreiniging/bijzonder interventieteam Gunstig onder voorwaarden
standaardvoorwaarden

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt de effectieve organisatie van de 'Te Gek!? Karavaan', zoals hierboven beschreven, op woensdag 5 oktober 2011 op de Groenplaats goed. De organisator dient hierbij de voorwaarden die in de adviezen worden vermeld na te leven.

Artikel 2

Het college geeft opdracht aan:

Dienst Taak
LP/OO/EV om politiebegeleiding te voorzien tijdens de optocht op woensdag 5 oktober van 14.00 uur tot 15.00 uur langs de Meirbrug, Huidevettersstraat, Oudaan, Kammenstraat, Oude Koornmarkt, Suikerrui, Steenplein, Handschoenmarkt en Groenplaats.
PO/L/BOF om logistieke ondersteuning te voorzien volgens bonnummer B102381.

Artikel 3

Dit besluit heeft in principe voor de stad geen financiële gevolgen.