Via de meerjarenplanning is 600.000,00 EUR voor dit project ingeschreven. Bij begrotingswijziging is 200.000,00 EUR extra voorzien.
De stad Antwerpen doet grote inspanningen om het tekort aan kinderopvang weg te werken.
De stad Antwerpen investeert deze legislatuur 17.000.000,00 EUR in nieuwe kinderdagverblijven. Het neemt echter veel tijd in beslag om deze nieuwbouwprojecten voor te bereiden.
Om op korte termijn extra plaatsen in te kunnen richten, wordt via systeembouw (aangepaste containers) extra capaciteit aan kinderdagverblijf Pagadder voorzien (project Pagadder).
Op 29 juni 2009 (jaarnummer 1040) keurde de gemeenteraad de samenwerkingsovereenkomst tussen AG VESPA en de stad Antwerpen goed, houdende het gedelegeerd bouwheerschap aan AG VESPA met betrekking tot nieuwbouw en renovatieprojecten van de kinderdagverblijven. Op basis van deze overeenkomst ondersteunt AG VESPA bouwprojecten in de kinderopvang.
Ook in dit project wordt de ondersteuning en begeleiding van AG VESPA gevraagd.
Het college keurt de uitbreiding van kinderdagverblijf Pagadder met 56 kindplaatsen goed.
Het college keurt de samenwerking met AG VESPA voor begeleiding in het project Pagadder goed.
De stadsontvanger verleent zijn visum voor het huidige dienstjaar en regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
| Aankoop en plaatsing van containers | 800.000,00 EUR |
budgetplaats:5190100000 Mits goedkeuring van budgetwijziging door college van burgemeester en schepenen, gemeenteraad en hogere overheid. |
Op het geschikte moment |
Het college geeft opdracht aan:
| Dienst | Taak |
| AG KOP en AG VESPA | Opmaken van een samenwerkingsovereenkomst met AG VESPA waarin de verdere randvoorwaarden van de samenwerking en de financiële verrekening van de prestaties worden opgenomen. De samenwerkingsovereenkomst wordt ter goedkeuring aan de gemeenteraad voorgelegd. |