Op 12 september 2005 (jaarnummer 2004) besliste de gemeenteraad tot de bouw en exploitatie van een topsporthal voor 5.000 toeschouwers op de site Sportpaleis in samenwerking met Antwerps Sportpaleis nv. De gemeenteraad keurde tevens een overeenkomst met Antwerps Sportpaleis nv goed betreffende de organisatie van activiteiten in de topsporthal door de stad Antwerpen.
Op 18 april 2008 (jaarnummer 4660) keurde het college het plan van aanpak aangaande de opvolging van stadsdagen goed.
Op 5 december 2008 (jaarnummer 15717) keurde het college de inventaris en procedure voor aanvragen van stadsdagen goed.
Op 13 mei 2011 (jaarnummer 10180) keurde het college de ter beschikkingstelling van de stadsdagen voor de Lotto Arena voor de Vlaamse Volleybalbond & Antwerp Skate Promotion goed.
De vzw Antwerpen Sportstad stelt voor om de Lotto Arena, volgens de samenwerkingsovereenkomst tussen de stad Antwerpen en het Antwerps Sportpaleis nv, gratis ter beschikking te stellen voor de European League Volleybal Heren en Antwerp Air Attack:
Voor bovenstaande evenementen wordt onderstaande ondersteuning gevraagd:
Dit sportieve evenement kadert in het Bestuursakkoord, waarin de nadruk wordt gelegd op het aantrekken van topsportevenementen. Het kadert eveneens binnen de operationele plannen 2010-2011 zoals kennis genomen door het college van burgemeester en schepenen op 20 november 2009 en het sportbeleidsplan (strategische doelstelling CS02) van het bedrijf cultuur, sport & jeugd waarin men streeft naar een versterking van de lokale en internationale uitstraling van het topsport- en evenementenaanbod van de stad.
De stad Antwerpen dient, conform artikel 4 van het samenwerkingscontract tussen de stad Antwerpen en Antwerps Sportpaleis nv, jaarlijks een minimum afname van stadsactiviteitsdagen te garanderen aan het Antwerps Sportpaleis. De stad heeft jaarlijks de keuze tussen een minimum garantie van 15 stadsactiviteitsdagen, het “15 dagen scenario” genoemd en een minimum garantie van 55 stadsactiviteitsdagen, het “55 dagen scenario”. Voor 2011 geldt het 55 dagen scenario. Deze stadsactiviteitsdagen worden prioritair ter beschikking gesteld voor de wedstrijden van topsportclubs maar ook voor de organisatie van interessante sportevenementen van derden of van de stad zelf.
Deze topsportevenementen vallen onder artikel 4.1.5 van de overeenkomst en zijn ‘buitengewone sportmanifestaties georganiseerd door derden op stadsactiviteitsdagen’. Voor een stadsactiviteitsdag wordt volgens het ’15 dagen scenario’ door het Antwerps Sportpaleis een bedrag aangerekend van 4.574,50 EUR (btw exclusief). Volgens het ’55 dagen scenario’ komt dit op een bedrag van 4.236 EUR (btw exclusief). Hiervan betaalt de provincie telkens een onderhoudsbijdrage van 2.037,64 EUR (btw inclusief)(zie overeenkomst artikel 4.1.1.).
In ruil voor de financiële en logistieke ondersteuning krijgt de stad Antwerpen een uitgebreide return:
Bovendien wordt er een afvaardiging van het college voorzien tijdens de prijsuitreiking.
In de beheersovereenkomst tussen de stad en de vzw Antwerpen Sportstad, zoals goedgekeurd bij gemeenteraadsbeslissing van 22 mei 2006 (jaarnummer 1140) is de volgende paragraaf opgenomen: “Ondersteuning bij manifestaties. Bij sportevenementen ingericht of ondersteund door de vzw Antwerpen Sportstad, wordt er gratis medewerking verleend door stadspersoneel van andere bedrijven zoals cultuur, sport & jeugd (CS), marketing & communicatie (MC), patrimoniumonderhoud/bijzondere opdrachten/feestmateriaal (PO/BOF), samen leven (SL), brandweer (BW). Dit voor onder andere het gratis ter beschikking stellen van sportinfrastructuur, veiligheid op de weg, ter beschikking stellen van feestmateriaal, aanvragen van de nodige vergunningen, het gebruik van canvassen, …”. De gemeenteraad heeft zich aldus principieel akkoord verklaard met deze ondersteuning. De concrete uitwerking van deze ondersteuning in een samenwerkingsovereenkomst behoort tot de bevoegdheid van het college van burgemeester en schepenen.
Het college beslist, volgens de samenwerkingsovereenkomst tussen de stad Antwerpen en het Antwerps Sportpaleis nv, om de Lotto Arena gratis ter beschikking stellen voor de European League Volleybal Heren en Antwerp Air Attack:
De organisatoren betalen een extra vergoeding per bezoeker aan het Antwerps Sportpaleis nv (vanaf de 1701ste bezoeker in het 55 dagen scenario).
De stad Antwerpen krijgt, volgens de overeenkomst met Antwerps Sportpaleis nv, een financiële return van 10% op de verkoop van drank en snacks aan de togen van de Lotto Arena tijdens het evenement. Dit bedrag wordt doorgestort (door het Antwerps Sportpaleis nv) aan de organisatoren van de European League Volleybal Heren en Antwerp Air Attack.
Het college geeft opdracht aan:
|
Dienst |
Taak |
|
MC |
Bekendmaking van het evenement via de beschikbare stedelijke communicatiekanalen. |
|
PO/BOF/EVM |
Het ter beschikking stellen van het gevraagde feestmateriaal. |
|
CS/SR/vzw Antwerpen Sportstad |
Onderhandelen met de organisatoren van deze evenementen voor een volwaardige return in de vorm van:
|
De stadsontvanger regelt de financiële aspecten als volgt:
|
Omschrijving |
Bedrag |
Begrotingscode |
Beschikbaar krediet |
Vnr |
|
Ter beschikking stellen van de Lotto Arena, als zeven trainingsdagen voor Vlaamse Volleybalbond op 27 -31 mei, 1 - 3 - 14 - 15 & 17 juni 2011. |
3.413,41 EUR |
Via kredieten vzw Antwerpen Sportstad |
Niet van toepassing |
Niet van toepassing |
|
Ter beschikking stellen van de Lotto Arena, als zes stadsactiviteitsdagen voor vVlaamse Volleybalbond op 28 - 29 mei, 4 - 5 - 18 & 19 juni 2011. |
3.0753,36 EUR |
Via kredieten vzw Antwerpen Sportstad |
Niet van toepassing |
Niet van toepassing |
|
Ter beschikking stellen van de Lotto Arena, als zes opbouw-/trainingsdagen voor Antwerp Skate Promotion op 21 - 22 -23 -24 -25 - 26 augustus 2011. |
2.925,78 EUR |
Via kredieten vzw Antwerpen Sportstad |
Niet van toepassing |
Niet van toepassing |
|
Ter beschikking stellen van de Lotto Arena, als twee stadsactiviteitsdagen voor Antwerp Skate Promotion op 27 - 28 augustus 2011. |
10.251,12 EUR |
Via kredieten vzw Antwerpen Sportstad |
Niet van toepassing |
Niet van toepassing |