Premies worden pas uitbetaald na het indienen van facturen, betaalbewijzen en controle der werken door een expert van de stad Antwerpen. Voor de uitbetaling wordt een apart collegebesluit gemaakt. Op basis van dit collegebesluit betaalt stad Antwerpen de goedgekeurde toelage rechtstreeks uit aan de aanvrager.
Er zijn twee soorten premies:
Beide premievormen zijn cumuleerbaar.
De toelage, vastgelegd met een principiële goedkeuring op basis van een gedetailleerde offerte, kan met maximaal 10% verhoogd worden als de factuur de aard van de onvoorziene subsidieerbare meerwerken vermeldt. De maximumbedragen vermeld in het reglement kunnen nooit overschreden worden. De definitieve toelage wordt bepaald aan de hand van de ingediende facturen (artikel 6§2 van het reglement voor het verkrijgen van een toelage voor de renovatie van een voorgevel en de verfraaiing van de commerciële ruimte van handelspanden in Antwerpen).
Het advies werd gevraagd aan de beoordelingscommissie bestaande uit een consulent bedrijvenloket, een consulent architectuur stedenbouwkundige vergunningen en de projectleider winkelcentramanagement.
De beoordelingscommissie adviseert positief voor de verfraaiing van de commerciële ruimte. De meeste werken komen in aanmerking voor de toelage en worden uitgevoerd door een geregistreerde aannemer.
De werken betreffende de koepel (dak) en airconditioning komen niet in aanmerking voor de toelage. Voor de winkelinrichting werd een factuur ingediend. Dit komt niet in aanmerking voor de toelage. Voor de schilderwerken werd geen offerte ingediend. De werken betreffende het schrijnwerk komen enkel in aanmerking indien zij effectief vaste installaties zijn.
De elektriciteitswerken kunnen enkel uitbetaald worden indien bij indienen van de facturen eveneens een conformiteitsattest wordt ingediend.
De dienst stedenbouwkundige vergunningen meldt dat het pand vergund is als handelspand en de werken zijn niet vergunningsplichtig.
Er is geen precaire vergunning teruggevonden voor dit pand. De (nieuwe) reclamepanelen of andere gevelconstructies moeten precair vergund zijn bij het indienen van de kopieën van de facturen en betaalbewijzen. Er dient een kopie van de precaire vergunning mee ingediend te worden.
Het ingediende dossier is juist en volledig bevonden door de beoordelingscommissie (consulent bedrijvenloket, consulent architectuur stedenbouwkundige vergunningen, projectleider winkelcentramanagement). De aanvrager voldoet aan de gestelde voorwaarden van de toelage en kan na het indienen van de facturen een toelage krijgen indien de werken volledig conform het reglement gebeuren voor volgende subsidieerbare en uitgevoerde werken:
Aanvrager/Eigenaar:
Vivy bvba
Driehoekstraat 28
2180 Ekeren
Ondernemingsnummer: 0437 059 828
Rekeningnummer: BE74 4145 1768 6107
Pand gelegen te:
Driehoekstraat 28
2180 Ekeren
|
|
Aanvaarde offerte en |
Subsidiabel |
Subsidie onvoorziene meerwerken (max. 10%) |
| Commerciële ruimte (30%) |
Aanpassingswerken paskamers en bevloering |
1.671,96 EUR |
167,20 EUR |
|
|
Schrijnwerk |
1.409,70 EUR |
140,97 EUR |
|
|
Glazen wand |
800,10 EUR |
80,01 EUR |
|
|
Elektriciteitswerken |
837,00 EUR |
83,70 EUR |
|
|
Verlichtingsmateriaal |
648,60 EUR |
64,86 EUR |
|
Totaal subsidiabel |
|
5.000,00 EUR |
0,00 EUR |
Op basis van artikel 6§2 van het reglement voor het verkrijgen van een toelage voor de renovatie van de voorgevel en de verfraaiing van de commerciële ruimte kan er geen toelage voor onvoorziene meerwerken voorzien worden voor de commerciële ruimte voorzien worden omdat de maximumbedragen in het reglement nooit overschreden kunnen worden.
De wet van 14 november 1983 betreffende de controle op de toekenning op de aanwending van toelagen verleend door gemeenten.
Besluit van de gemeenteraad van 18 december 2006 (jaarnummer 2730) goedkeuring reglement op de toelagen.
Besluit van de gemeenteraad van 23 juni 2008 (jaarnummer 1297) goedkeuring reglement voor het verkrijgen van een toelage voor de renovatie van de voorgevel en de verfraaiing van de commerciële ruimte van handelspanden in Antwerpen.
Besluit van de gemeenteraad van 14 december 2009 (jaarnummer 2089) aanpassing en uitbreiding van het reglement voor het verkrijgen van een toelage voor de renovatie van de voorgevel en de verfraaiing van de commerciële ruimte van handelspanden in Antwerpen goed.
Het college beslist het ingediende dossier op naam van Vivy bvba voor een toelage voor de renovatie van een handelspand gelegen Driehoekstraat 28, 2180 Ekeren met een bedrag van 5.000,00 EUR goed te keuren.
De stadsontvanger verleent zijn visum voor het huidige dienstjaar en regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
| Toelage aan Vivy bvba Driehoekstraat 28 2180 Ekeren Ondernemingsnummer: 0437 059 828 Rekeningnummer: BE74 4145 1768 6107 |
5.000,00 EUR | Budgetplaats:5103500000 Budgetpositie: 664 Functiegebied: SDAC220201A00000 Subsidie: SUB_NR Fonds: Intern Begrotingsprogramma: 510080500 Budgetperiode: 1100 |
4505003301 |