Terug

2011_CBS_12045 - Huisvesting. Loods H Luchtbalkazerne - Ruimtetoewijzing voor stockage woondienst. - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 15/07/2011 - 09:00 Collegezaal, stadhuis
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Patrick Janssens, burgemeester; Robert Voorhamme, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Marc Van Peel, schepen; Luc Bungeneers, schepen; Guy Lauwers, schepen; Roel Verhaert, stadssecretaris

Afwezig

Philip Heylen, schepen; Monica De Coninck, schepen; Leen Verbist, schepen

Secretaris

Roel Verhaert, stadssecretaris

Voorzitter

Patrick Janssens, burgemeester
2011_CBS_12045 - Huisvesting. Loods H Luchtbalkazerne - Ruimtetoewijzing voor stockage woondienst. - Goedkeuring 2011_CBS_12045 - Huisvesting. Loods H Luchtbalkazerne - Ruimtetoewijzing voor stockage woondienst. - Goedkeuring

Motivering

Regelgeving: bevoegdheid

Het Gemeentedecreet van 15 juli 2005, inzonderheid artikel 57 §3,1° bepaalt dat het college de daden van beheer over gemeentelijke inrichtingen en eigendommen binnen de door de gemeenteraad vastgestelde algemene regels dient uit te voeren.

Aanleiding en context

In haar zitting van 10 juni 2005 (jaarnummer 6639) keurde het college de werking van de patrimoniumcel goed, die onder andere advies verstrekt bij de invulling van leegstaande ruimte. Deze cel is intussen omgevormd tot de afdeling huisvesting die de ruimte in stedelijk bedrijfsvastgoed (vroegere niet-financieel patrimonium) beheert en streeft naar een efficiënt ruimtegebruik door stadsdiensten vanuit kostenbesparend oogpunt. Op 9 mei 2008 (jaarnummer 5706) erkende het college de huisvestingscommissie in haar adviserende en superviserende rol bij de optimalisatie van het patromonium en keurde goed dat alle huisvestingsvragen verplicht aan de huisvestingscommissie moeten voorgelegd worden voor advies.

Op 20 juni 2008 (jaarnummer 7809) besliste het college om een stukje van de loods in fort 8 ter beschikking te stellen van de woondienst voor de opslag van inboedels van uitgedreven gezinnen.

Argumentatie

De stedelijke woondienst heeft de wettelijke taak om inwoners van de stad die het slachtoffer geworden zijn van huisjesmelkerij, tijdelijk op te vangen. Gedurende deze opvangperiode van maximum zes maanden moet ook de inboedel van de uitgedreven gezinnen veilig en droog gestockeerd worden.

De woondienst kreeg in 2005 al beperkte ruimte in loods H van de luchtbal bij de inboedels die bijzondere opdrachten en feestelijkheden bewaart. Het college besliste om bijkomend het afgesloten stuk van de loods op fort 8 ter beschikking te stellen van de woondienst voor de opslag van inboedels van uitgedreven gezinnen.

De loods op Fort 8 is in slechte staat. Stadsontwikkeling maakt nog wel gebruik van de loods voor opslag, maar stelt er geen mensen meer te werk. In het kader van het masterplan Fort 8 moet de loods verdwijnen. Hierdoor doet stadsontwikkeling geen investeringen meer in het gebouw. Er werd reeds een poging tot inbraak gedaan in het stuk waar de inboedels gestockeerd staan. De veiligheid kan niet meer gegarandeerd worden.  Daarom is er gezocht naar een alternatief voor de locatie in het fort.

De inboedels van de woondienst zouden dringend verplaatst moeten worden. De oppervlakte die de woondienst nodig heeft, is afhankelijk van het aantal gezinnen die opgevangen moeten worden. In principe kunnen zij met 20 m² stockageruimte, de inboedels stockeren.

Na overleg met patrimoniumonderhoud bijzondere opdrachten en feestelijkheden is overeengekomen dat in het magazijn van de inboedels van bijzondere opdrachten (loods H op de Luchtbalsite) , bijkomend maximaal 20 m² ter beschikking gesteld kan worden aan de woondienst voor de opslag van inboedels van transitbewoners. Dit heeft als voordeel dat de inboedels samen blijven.

Adviezen

huisvestingscommissie Gunstig advies
De huisvestingscommissie adviseert gunstig op het voorstel om 20m² stockageruimte extra toe te wijzen aan de woondienst en alle inboedels van uitgedreven gezinnen weg te halen uit de loods op Fort 8 en deze te verplaatsen naar loods H op de Luchtbalsite. Het gaat niet om een ruimte-uitbreiding maar wel om een optimalisatie. Op die manier wordt de opslag van de inboedels gecentraliseerd en worden ze veiliger bewaard.

Beleidsdoelstellingen

Een integrale huisvestingvisie voor stad/groep Antwerpen biedt een antwoord aan de gebruikers van het niet-financieel patrimonium van groep Antwerpen. Ieder gebouw wordt zo optimaal beheerd en benut met oog op duurzaam beheer
Portefeuille stedelijk patrimonium optimaliseren ahv masterplannen en huisvestingsplannen

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt goed om alle inboedels van de transitbewoners te centraliseren in loods H bij de inboedels van bijzondere opdrachten. Samen leven krijgt hiervoor 20 m² extra ter beschikking in de loods.

Artikel 2

Dit besluit heeft in principe voor de stad geen financiële gevolgen.