Artikel 57 § 3, 4° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college bevoegd is voor het voeren van de gunningsprocedure, de gunning en de uitvoering van overheidsopdrachten.
Artikel 57 § 3, 5° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college bevoegd is voor het vaststellen van de wijze van gunning en de voorwaarden van overheidsopdrachten als het gaat om een opdracht van dagelijks bestuur.
Met de gemeenteraadsbeslissing van 25 juni 2007 (jaarnummer 1521) werd bepaald dat aan de gemeenteraad per kwartaal kennis wordt gegeven van alle opdrachten van dagelijks bestuur die betrekking hebben op de buitengewone dienst en het bedrag van 67.000,00 euro (exclusief btw) overschrijden.
Voor de opdracht "Restauratie van het automatisch speelwerk en de beiaardtrommel" werd onderhandelingsprocedure zonder bekendmaking GAC/2015/3451 uitgeschreven. Drie firma's werden uitgenodigd tot het indienen van een offerte. Op 23 november 2015 dienden de volgende firma’s een offerte in:
Er werd een gemotiveerd gunningsverslag opgemaakt dat als bijlage bij dit besluit wordt gevoegd.
Inzake de kwalitatieve selectie werden beide inschrijvers geschikt bevonden.
De offertes van beide inschrijvers werden onregelmatig bevonden.
Omwille van bovenstaande argumentatie, wordt voorgesteld om de huidige procedure stop te zetten en de opdracht opnieuw te plaatsen bij onderhandelingsprocedure zonder bekendmaking, onder het nieuwe besteknummer GAC/2016/3638.
De nieuwe opdracht wordt gegund aan de inschrijver met de economisch meest voordelige en regelmatige offerte, rekening houdend met de volgende gunningscriteria:
In toepassing van artikel 35 van de wet van 15 juni 2006 betreffende de overheidsopdrachten, houdt het volgen van een procedure geen verplichting in tot het gunnen of het sluiten van de opdracht. De aanbestedende overheid kan zowel afzien van het gunnen of het sluiten van de opdracht als de procedure herbeginnen, desnoods op een andere wijze.
In toepassing van artikel 26 § 1 van de wet van 15 juni 2006 betreffende de overheidsopdrachten, zal de nieuwe opdracht geplaatst worden bij onderhandelingsprocedure zonder bekendmaking omdat de goed te keuren uitgave niet hoger is dan 85.000,00 euro zonder belasting op de toegevoegde waarde, zoals vastgesteld bij artikel 105 § 1, 2° van het koninklijk besluit plaatsing overheidsopdrachten klassieke sectoren van 15 juli 2011.
Het college keurt de stopzetting van bestek GAC/2015/3451 voor "Restauratie van het automatisch speelwerk en de beiaardtrommel" goed.
Het college keurt bestek GAC/2016/3638 voor "Restauratie van het automatisch speelwerk en de beiaardtrommel" goed en keurt eveneens goed dat hiervoor een onderhandelingsprocedure zonder bekendmaking wordt uitgeschreven.
Het college geeft opdracht aan:
| Dienst | Taak |
| GAC | dit besluit opnemen in de rapportering aan de gemeenteraad onder “dagelijks bestuur” omwille van investeringen >67.000,00 euro (exclusief btw) |
De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
|
Restauratie van het automatisch speelwerk en de beiaardtrommel |
budgetplaats: 5321500000 budgetpositie: 221 functiegebied: 1TSB120403P07357 subsidie: SUB_NR fonds: INTERN begrotingsprogramma: 1SA070119 budgetperiode: 1600 |
10192696 |