Artikel 36,4° van Vlarem I bepaalt dat het college een uitspraak dient te doen over een milieuvergunningsaanvraag klasse 2.
Aanvrager(s): Van Doorn Container Depot Antwerpen bvba - Muisbroeklaan 34A, 2030 Antwerpen. De aanvraag omvat: de opslag, reiniging en reparatie van containers .
Het college beslist op basis van het verslag van de dienst milieuvergunningen, dat als bijlage bij dit besluit is gevoegd en sluit zich aan bij deze motivatie.
Het milieuvergunningendecreet van 28 juni 1985, meermaals gewijzigd, en haar uitvoeringsbesluiten (Vlarem I en II) bepalen dat niemand zonder vergunning of melding een hinderlijk inrichting mag exploiteren.
Het college beslist een milieuvergunning klasse 2 goed te keuren aan Van Doorn Container Depot Antwerpen bvba, Muisbroeklaan 34A, 2030 Antwerpen, om op de percelen gelegen op hetzelfde adres, een inrichting voor de opslag, reiniging en reparatie van containers te exploiteren.
Het college wijst erop dat de volgende algemene en sectorale milieuvoorwaarden van toepassing zijn:
Algemene milieuvoorwaarden:
algemene milieuvoorwaarden |
hoofdstuk 4.1, 4.7, 4.9 en bijlagen 4.1.9.1.6, 4.1.9.2.3.1, 4.1.9.2.3.2, 4.1.9.2.3.4 en 4.8 |
algemene milieuvoorwaarden, geluid |
hoofdstuk 4.5 en bijlagen 2.2.1, 2.2.2, 4.5.1, 4.5.2,4.5.3, 4.5.4, 4.5.5 en 4.5.6 |
algemene milieuvoorwaarden, oppervlaktewater |
hoofdstuk 4.2. en bijlagen 4.2.5.1, 4.2.5.2 en 4.2.5.4 |
algemene milieuvoorwaarden, licht |
hoofdstuk 4.6 |
Sectorale milieuvoorwaarden:
verwerking van afvalstoffen – algemeen |
afdeling 5.2.1 |
reinigen van recipiënten waarin afvalstoffen werden opgeslagen of vervoerd |
subafdeling 5.2.2.9 |
brandstofverdeelinstallaties |
afdeling 5.6.1 |
elektriciteit |
hoofdstuk 5.12 |
garages, parkeerplaatsen en herstellingswerkplaatsen voor motorvoertuigen |
hoofdstuk 5.15 |
behandelen van gassen - gemeenschappelijke bepalingen |
afdeling 5.16.1 |
fysisch behandelen van gassen |
afdeling 5.16.3 |
opslag van gevaarlijke producten – gemeenschappelijke bepalingen |
afdeling 5.17.1 |
opslagplaatsen voor gevaarlijke gassen |
afdeling 5.17.3 en bijlage 5.17.1 en 5.17.5 |
gevaarlijke vaste stoffen en vloeistoffen – algemene bepalingen |
afdeling 5.17.4.1 |
gevaarlijke vloeistoffen – opslag in ondergrondse houders |
afdeling 5.17.4.2 |
Het college beslist dat de exploitant de volgende bijzondere en brandweervoorwaarden dient na te leven:
Bijzondere milieuvoorwaarden:
de haven van Antwerpen is volledig gelegen in individueel te optimaliseren buitengebied waardoor de plaatsing van een IBA verplicht is. De plaatsing dient te gebeuren binnen 6 maanden na het verlenen van de vergunning. Een attest van installatie dient te worden overgemaakt aan de dienst milieuvergunningen van de stad Antwerpen (p/a Grote Markt 1, 2000 Antwerpen of via milieuvergunningen@stad.antwerpen.be);
de gasopslag dient te gebeuren zoals weergegeven op het plan zodat de afstandsregels gerespecteerd worden;
flexibele leidingen van propaantanks mogen omwille van veiligheidsredenen niet te veel belast worden. De exploitant zoekt bijgevolg een andere oplossing om de leiding op zijn plaats te houden.
de exploitant verzamelt de verwerkingscertificaten van 2016 met betrekking tot de afvoer van het waswater en bezorgt deze aan dienst milieuvergunningen van stad Antwerpen (p/a Grote Markt 1, 2000 Antwerpen of via milieuvergunningen@stad.antwerpen.be) tegen maart 2017.
Brandweervoorwaarden:
Snelblustoestellen van minstens één bluseenheid conform NBN EN 3-7 - bij voorkeur 6 kg poeder type ABC - dienen aangebracht bij elk punt of lokaal met verhoogd risico.
Snelblustoestellen van minstens één bluseenheid conform NBN EN 3-7 - bij voorkeur 6 kg poeder type ABC - dienen goed verdeeld aangebracht à rato van 1 toestel per 150 m² (binnenruimte).
Voor brandcompartimenten kleiner dan 300 m² dienen er in elk geval minstens twee toestellen aanwezig te zijn.
Er mogen nochtans gedeeltelijk mobiele bluseenheden of snelblustoestellen van een ander type aangewend worden op de plaatsen waar zij meer aangewezen zijn, voor zover de aangebrachte blusmiddelen minstens eenzelfde bluseenheid conform NBN EN 3-7 bezitten en evenwaardig zijn aan de bovenvermelde.
Een snelblustoestel van 5 kg CO2 – ½ bluseenheid conform NBN EN 3-7 - dient aangebracht nabij de toegang tot de hoogspanningscabine.
Het college beslist dat de milieuvergunning ingaat op 26 februari 2016 en eindigt op 26 februari 2036.