Artikel 57 §3, 1° van het Gemeentedecreet (bevoegdheid van het college om daden van beheer te stellen over de gemeentelijke inrichtingen, binnen de door de gemeenteraad vastgestelde algemene regels).
De stadsdag is een gebruiksrecht voor het stadsbestuur om gedurende een dag te beschikken over patrimonium dat in concessie of beheer werd gegeven.
Op 15 december 2008 (jaarnummer 2314 keurde de gemeenteraad de overeenkomst goed met AMUZ. Volgens deze overeenkomst heeft de stad recht op 10 stadsdagen, waarvan er momenteel nog 3 beschikbaar zijn.
Op 19 september 2014 (jaarnummer 9426) besliste het college om de goedkeuring van stadsdagen te delegeren aan de stadssecretaris, met uitzondering, van een aantal grote locaties waaronder AMUZ.
Het college besliste eveneens dat het evenement waarvoor de stadsdag wordt aangevraagd, moet voldoen aan volgende criteria:
De stad ontving van de Koninklijke Muziekkapel Lokale Politie Antwerpen het verzoek om op 17 december 2016 AMUZ ter beschikking te stellen voor het jaarlijks kerstconcert. De Koninklijke Muziekkapel Lokale Politie Antwerpen vraagt hiervoor een stadsdag aan.
De Koninklijke Muziekkapel Lokale Politie Antwerpen organiseert hun jaarlijks kerstconcert. Zij doen dit al een aantal jaar in AMUZ.
Het college keurt de aanvraag goed van de Koninklijke Muziekkapel Lokale Politie Antwerpen voor het gebruik van AMUZ op 17 december 2016.