Terug

2016_CBS_03508 - Organisatie en logistieke ondersteuning - Antwerp Classic Car Event - 30 april en 1 mei 2016 - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 22/04/2016 - 09:00 collegezaal, stadhuis
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Bart De Wever, burgemeester; Koen Kennis, schepen; Philip Heylen, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Claude Marinower, schepen; Marc Van Peel, schepen; Rob Van de Velde, schepen; Nabilla Ait Daoud, schepen; Fons Duchateau, schepen; Roel Verhaert, stadssecretaris

Afwezig

Serge Muyters, korpschef

Secretaris

Roel Verhaert, stadssecretaris

Voorzitter

Bart De Wever, burgemeester
2016_CBS_03508 - Organisatie en logistieke ondersteuning - Antwerp Classic Car Event - 30 april en 1 mei 2016 - Goedkeuring 2016_CBS_03508 - Organisatie en logistieke ondersteuning - Antwerp Classic Car Event - 30 april en 1 mei 2016 - Goedkeuring

Motivering

Aanleiding en context

Op 30 april 2016 en 1 mei 2016 organiseert bvba Classic Event het Antwerp Classic Car Event op de Gedempte Zuiderdokken tussen Vlaamsekaai en Waalsekaai en tussen Verviersstraat (Waterpoort) en Verlatstraat. Het evenement opent op 30 april 2016 om 08.00 uur en sluit af met een barbecue om 01.00 uur op 1 mei 2016. Op zondag 1 mei 2016 opent het evenement opnieuw om 08.00 uur tot 18.00 uur.

 Het evenement wordt in drie zones verdeeld en per zone opgebouwd.

  • Zone A:
    onverhard stuk aan de zuidkant van de Gedempte Zuiderdokken tussen Pourbusstraat en Verviersstraat vanaf Waterpoort tot Arbeidshof, Waalsekaai 35A en Kaai Design, Vlaamsekaai 44. Hier zal een Classic Car Village opgebouwd worden, bestaande uit tenten en parking. De opbouw start op 21 april 2016 om 08.00 uur, de afbraak eindigt ten laatste op 6 mei 2016 om 22.00 uur.
  • Zone B:
    Gedempte Zuiderdokken tussen Pourbusstraat en De Burburestraat. Gedeelte tussen Arbeidshof, Waalsekaai 35A en Kaai Design, Vlaamsekaai 44 tot ING, Waalsekaai 27 en Divani, Vlaamsekaai 37. Dit is voorzien als laadzone en parking voor de wagens die deelnemen aan een tour in Frankrijk. Wordt opgebouwd vanaf 28 april 2016 en afgebroken op 2 mei 2016.
  • Zone C:
    Gedempte Zuiderdokken tussen Museumstraat en Verlatstraat. Gedeelte tussen ING, Waalsekaai 27 en Divani, Vlaamsekaai 35 tot Verlatstraat. Dit is voorzien als parking voor de klassieke wagens. Wordt gebruikt van 29 april 2016 tot en met 1 mei 2016.

Het evenement omhelst een internationale en nationale regelmatigheidswedstrijd voor het wereldkampioenschap klassieke voertuigen, de start van Tour Amical 2016 en een tentoonstelling van historische Belgische automerken. Het evenement wil Antwerpen en haar bezoekers laten kennis maken met de autosport, het oldtimergebeuren en de geschiedenis van de Belgische automerken. De organisatie vraagt logistieke ondersteuning van de stad Antwerpen, maar zal zelf instaan voor de algemene coördinatie, organisatie en een uitgebreide communicatie- en mediacampagne. De organisator heeft uitgebreide ervaring met de organisatie van autosportevenementen en draagt de organisatorische en financiële eindverantwoordelijkheid. De organisator zal ook een veiligheids- en mobiliteitsdossier opmaken volgens de richtlijnen van de politie en brandweer.

In diezelfde periode zal ook Fiësta Europa – Vakantie op ‘t Zuid van 28 april 2016 tot en met 1 mei 2016 plaatsvinden. Beide evenementen kunnen naast elkaar plaatsvinden op de Gedempte Zuiderdokken.

Argumentatie

Het evenement heeft een open karakter en richt zich tot alle Antwerpenaren en bezoekers van Antwerpen. Het evenement heeft een behoorlijke uitstraling zowel in het binnenland als het buitenland.

De organisator, bvba Classic Event mag gratis gebruik maken van de site tussen de Vlaamsekaai en de Waalsekaai en tussen de Verviersstraat en de Verlatstraat.

Het organiseren van dit evenement werd getoetst aan de voorwaarden opgelegd in de onderhandse overeenkomst tussen de stad Antwerpen en zes buurtbewoners, bekrachtigd door de gemeenteraad op 27 mei 2013 (jaarnummer 349).

Aan dit evenement worden de volgende voorwaarden opgelegd:

  • beperking van dB(A) in functie van het uur van de dag; 
  • beperking samen gebruiken van elektronisch versterkte muziek en luidsprekers; 
  • luidsprekers richten naar de binnenkant van het plein en naar onder (dus niet in de richting van de gebouwen); 
  • geen muziek maken voor 09.00 uur en niet na 24.00 uur; 
  • opbouw of afbraak met geluidsoverlast mag niet voor 07.00 uur en niet na 22.00 uur. 

De organisator krijgt ook de toelating voor het organiseren van een regelmatigheidsrally op het goedgekeurde parcours op datum van 30 april 2016 (tourrit voor oldtimers) en 1 mei 2016 (tourrit voor GT wagens vanaf 1995). Alle wagens moeten volgens verkeersvoorschriften het opgelegde parcours volgen, zonder snelheid, gemiddelde of competitie.

Juridische grond

Op 16 december 2013 (jaarnummer 760) keurde de gemeenteraad het nieuw gebruiksreglement goed voor het ter beschikking stellen van logistiek materiaal voor evenementen.

Op 4 maart 2016 (jaarnummer 01659) keurde het college de nieuwe procedure voor evenementenaanvragen - opportuniteits- en bevoegdhedenkader evenementen goed.

Op 21 maart 2016 (jaarnummer 180) keurde de gemeenteraad het nieuw retributiereglement voor inname van openbaar domein voor evenementen en manifestaties goed.

Het evenement kan plaatsvinden, indien aan de voorwaarden in het collegebesluit van 18 december 2009 (jaarnummer 18606) wordt voldaan. Dit collegebesluit behandelt de reiniging en het verwijderen van afvalstoffen bij manifestaties of feestelijkheden. Daarin wordt onder meer bepaald dat organisatoren zelf verantwoordelijk zijn voor de (dagelijkse) reiniging van de locatie en de verwijdering van afvalstoffen, tijdens en/of na de manifestatie of het evenement. Bij het niet naleven van deze voorwaarden worden de kosten voor de opkuis aan de organisator aangerekend.

Adviezen

SB Feestcontainers Gunstig onder voorwaarden

Dit evenement kan plaatsvinden, indien aan de voorwaarden beslist in het collegebesluit van 18 december 2009 (jaarnummer 18606) wordt voldaan. Daarin wordt onder meer bepaald dat organisatoren zelf moeten in staan voor de (dagelijkse) reiniging van de locatie en de verwijdering van afvalstoffen, tijdens en/of na de manifestatie of het evenement.

Bij het niet naleven van deze voorwaarden worden de kosten voor de opkuis aan de organisator aangerekend.

Daarnaast moeten organisatoren er ook voor zorgen dat:

  • er geen schade wordt aangericht aan het openbaar groen; 
  • alle zwerfvuil afkomstig van deze manifestatie (ook hetgene dat zich heeft verspreid naar omliggende straten en pleinen), onmiddellijk na afloop wordt opgeruimd; 
  • alle eventuele schade wordt vergoed;
  • bij het bewegwijzeren zorgen dat er niets op stadsmeubilair of op de grond wordt aangebracht (zoals bijvoorbeeld plakband, krijtverf,…).

Als er gebruik gemaakt wordt van feestcontainers dan gelden de volgende voorwaarden:

  • in de kostprijs van een feestcontainer zitten de verwerkingskosten van het aangeboden afval en de personeelskost voor het brengen en weghalen van de container. Elke aangevraagde container zien we als één eenheid en rekenen we zo aan;
  • de retributie per geleverde container bedraagt: 6,45 euro voor 240 liter en 26,28 euro voor 1.100 liter inhoud;
  • voor elke lediging tijdens het evenement, rekenen we een bijkomend bedrag van 6,45 euro of 26,28 euro aan per geledigde container;
  • u zorgt voor het beheer en de bewaking van de feestcontainers. Dat doet u voor de periode die in het aanvraagformulier staat;
  • u levert de containers in goede staat terug aan de ophaaldienst van de bedrijfseenheid stadsbeheer;
  • bij verlies of onherstelbare beschadiging van een container betaalt u een nieuwe container;
  • er mag geen afval in de containers gedumpt worden dat een risico inhoudt voor de gezondheid en veiligheid van het verwerkend personeel. Dit gaat over klein gevaarlijk afval, olie, gasflessen en glas;
  • als u de container fout hebt gebruikt en dat brengt kosten mee voor de stad, dan rekenen we de kosten door in de eindfactuur;
  • de feestcontainers worden geleverd op een werkdag tijdens de week vóór de festiviteit.;
  • stadsdiensten en stedelijke vzw’s zijn vrijgesteld van retributie, alsook evenementen die ondersteund worden door de burgemeester en het college van de stad Antwerpen.
Volksgezondheid Gunstig advies
Milieuvergunningen Gunstig onder voorwaarden

De organisator geeft aan dat het gaat om achtergrondmuziek via een speaker.

Het maximum geluidsniveau (gemeten als LAmax,slow) mag niet hoger zijn dan 92dB(A). Het waargenomen geluid mag 1,5m voor de gevels van de dichtstbijgelegen woningen niet hoger zijn dan 75dB(A) en 85dB(C).

Brandweerpreventie Gunstig onder voorwaarden

Gunstig op voorwaarde dat de standaardvoorwaarden nageleefd worden en de nodige veiligheidsdossiers nog bezorgd worden aan de brandweer.

District Antwerpen Gunstig advies
Lokale Politie/Openbare orde/Evenementen Gunstig advies
Stadsreiniging Gunstig onder voorwaarden

Dit evenement kan plaatsvinden, indien aan de voorwaarden beslist in het collegebesluit van 18 december 2009 (jaarnummer 18606) wordt voldaan. Daarin wordt onder meer bepaald dat organisatoren zelf moeten in staan voor de (dagelijkse) reiniging van de locatie en de verwijdering van afvalstoffen, tijdens en/of na de manifestatie of het evenement.
Bij het niet naleven van deze voorwaarden worden de kosten voor de opkuis aan de organisator aangerekend. 

Daarnaast moeten organisatoren er ook voor zorgen dat: 

  • er geen schade wordt aangericht aan het openbaar groen; 
  • alle zwerfvuil afkomstig van deze manifestatie (ook hetgene dat zich heeft verspreid naar omliggende straten en pleinen), onmiddellijk na afloop wordt opgeruimd; 
  • alle eventuele schade wordt vergoed; 
  • bij het bewegwijzeren zorgen dat er niets op stadsmeubilair of op de grond wordt aangebracht (zoals bijvoorbeeld plakband, krijtverf,…). 

Als er gebruik gemaakt wordt van feestcontainers dan gelden de volgende voorwaarden:

in de kostprijs van een feestcontainer zitten de verwerkingskosten van het aangeboden afval en de personeelskost voor het brengen en weghalen van de container. Elke aangevraagde container zien we als één eenheid en rekenen we zo aan.
De retributie per geleverde container bedraagt:
6,45 euro voor 240 liter en 26,28 euro voor 1.100 liter inhoud.
Voor elke lediging tijdens het evenement, rekenen we een bijkomend bedrag van 6,45 euro of 26,28 euro aan per geledigde container.
U zorgt voor het beheer en de bewaking van de feestcontainers. Dat doet u voor de periode die in het aanvraagformulier staat. U levert de containers in goede staat terug aan de ophaaldienst van het bedrijf stadsbeheer.
Bij verlies of onherstelbare beschadiging van een container betaalt u een nieuwe container.
Er mag geen afval in de containers gedumpt worden dat een risico inhoudt voor de gezondheid en veiligheid van het verwerkend personeel. Dit gaat over klein gevaarlijk afval, olie, gasflessen en glas.
Als u de container fout hebt gebruikt en dat brengt kosten mee voor de stad, dan rekenen we de kosten door in de eindfactuur.
De feestcontainers worden geleverd op een werkdag tijdens de week vóór de festiviteit.
Stadsdiensten en stedelijke vzw’s zijn vrijgesteld van retributie, alsook evenementen die ondersteund worden door de burgemeester en het college van de stad Antwerpen.

AGEV overleg Gunstig advies
OS/VA/E Gunstig advies

Beleidsdoelstellingen

5 - Bruisende stad
1SBR07 - Evenementen versterken de verschillende troeven van de stad op lokaal, nationaal en internationaal niveau
1SBR0702 - Het faciliteren van evenementen en filmproducties over het ganse grondgebied onderstreept de verschillende troeven van de stad
1SBR070202 - Er is een effectieve en klantvriendelijke logistieke ondersteuning voor, tijdens en na het evenement of de filmproductie (feestmateriaal)

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt de effectieve organisatie van Antwerp Classic Car Event - ACCE, zoals hierboven beschreven, op 30 april 2016 en 1 mei 2016 op de Gedempte Zuiderdokken goed. De organisator dient hierbij de voorwaarden die in de adviezen worden vermeld na te leven.

 

 

Artikel 2

Het college beslist naar aanleiding van de onderhandse overeenkomst die de stad afsloot met de 6 bewoners van de gedempte Zuiderdokken dat dit evenement niet hoog dynamisch is en dat de volgende voorwaarden nageleefd dienen te worden:

  • de geluidsemissie afkomstig van de exploitatie altijd onder de drempel van 90 dB(A) moet blijven;
  • vanaf 22.00 uur moet het geluid beperkt worden tot max. 80 dB(A);
  • vanaf 23.30 uur moet het geluid beperkt worden tot max. 75 dB(A);
  • de muziek uiterlijk om 24.00 uur moet ophouden;
  • voor 9.00 uur mag er geen muziek worden gespeeld;
  • opbouw en afbraak mogen niet gebeuren voor 7.00 uur 's ochtends en na 22.00 uur 's nachts;
  • bij gebruik van luidsprekers moet de elektronisch versterkte muziek gedempt worden;
  • luidsprekers moeten met de opening naar de binnenkant van het plein en naar de grond gericht worden;
  • er is een absoluut verbod om sirenes, claxons luidsprekers van het hoorntype te plaatsen en te gebruiken.

Artikel 3

Het college geeft opdracht aan:

Dienst Taak
 SB/SR/BIT om de gevraagde afvalcontainers te leveren en op te halen en het terrein te reinigen na afloop op 2 mei 2016.
SW/Dienst Mobiliteit om het braakliggend terrein op de Gedempte Zuiderdokken open te stellen als evenementenruimte door verplaatsing van betonblokken.
SB/L/BOF

om het aangevraagde materiaal gratis ter beschikking te stellen;
om gratis het transport van het aangevraagde materiaal te regelen;
om gratis de opbouw en afbouw van het gevraagd materiaal te doen.

LP/O/EV

om de Gedempte Zuiderdokken parkeer- en verkeersvrij te maken. Het parkeervrij maken gebeurt in 3 fases volgens een intekeningsplan en de dagen opgegeven in de digitale aanvraag. Al de parkeerverboden zijn geldig van 00.00 uur tot 24.00 uur, onderstaande tijdsvork geeft aan wanneer de zone daadwerkelijk vrij dient te zjin:

Zone A: vanaf 18 april 2016 09.00 uur tot en met 6 mei 2016 23.29 uur;
Zone B: vanaf 28 april 2016 08.00 uur tot en met 2 mei 2016 23.59 uur;
Zone C: vanaf 29 april 2016 16.00 uur tot en met 1 mei 2016 20.00 uur. 

om de gevraagde straten en de locaties noodzakelijk voor de organisatie van het evenement af te sluiten;
om toelating voor het plaatsen van wegwijzers en signalisatie;
om toelating voor het organiseren van een regelmatigheidsrally op het goedgekeurd parcours op datum van 2 mei en 3 mei 2016 onder de benaming van Antwerp classic tour 2016.
 

Artikel 4

Dit besluit heeft in principe geen financiƫle gevolgen.