De uitgave voor het aanvullend werk bedraagt 2.726,29 EUR exclusief btw en zal verrekend worden op het investeringsbudget 2016.
Artikel 57 §3, 4° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college van burgemeester en schepenen bevoegd is voor het voeren van de gunningsprocedure, de gunning en de uitvoering van overheidsopdrachten
Artikel 57 §3, 5° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college van burgemeester en schepenen bevoegd is voor het vaststellen van de wijze van gunning en de voorwaarden van overheidsopdrachten als het gaat om een opdracht van dagelijks bestuur
Met het gemeenteraadsbesluit van 25 juni 2007, jaarnummer 1521, besliste de gemeenteraad in toepassing van artikel 43 § 2,10° van dit Gemeentedecreet welke opdrachten voor werken, leveringen en diensten kunnen beschouwd worden als opdrachten van dagelijks bestuur.
| Fase | Bestuursorgaan | Datum | Jaarnummer |
| Gunning | college van burgemeester en schepenen | 20/11/2015 |
2015_CBS_09638 |
Voor de opdracht 'Aanpassen automatische regeling en vernieuwen regelpanelen ventilatie CC Berchem' werd onderhandelingsprocedure zonder bekendmaking GAC/2015/3318 uitgeschreven. Op 20 november 2015 werd de opdracht gegund aan de firma Schneider Electric nv, Dieweg 3 te 1180 Brussel (Ukkel), met ondernemingsnummer 0451.362.180.
Bij de uitvoering der werken bleken er verschillende regelcomponenten defect te zijn, die niet in de oorspronkelijke prijsvraag werden opgenomen. Er werd door Schneider een verrekening opgemaakt voor vervangen van deze onderdelen teneinde de automatische regeling terug volledig in orde te krijgen. Deze aanvullende werken werden bij uitvoering vastgesteld.
De meerprijs voor deze aanvullende werken bedraagt 2.726,29 EUR exclusief btw.
Art. 26. § 1. De overheidsopdrachten mogen enkel worden gegund bij onderhandelingsprocedure zonder bekendmaking doch, indien mogelijk, na raadpleging van meerdere aannemers, leveranciers of dienstverleners in de volgende gevallen :
2° in het geval van een overheidsopdracht voor werken of diensten wanneer :
a) het gaat om aanvullende werken of diensten die noch in het oorspronkelijk geplande ontwerp, noch in de oorspronkelijke opdracht zijn vermeld en die ingevolge onvoorziene omstandigheden noodzakelijk zijn geworden voor de uitvoering van de erin beschreven werken of diensten, op voorwaarde dat ze worden gegund aan degene die deze werken of diensten uitvoert en het samengevoegde bedrag van de opdrachten gegund voor de aanvullende werken of diensten niet hoger ligt dan vijftig percent van het bedrag van de hoofdopdracht :
- wanneer deze aanvullende werken of diensten technisch of economisch niet van de hoofdopdracht kunnen worden gescheiden zonder een ernstig bezwaar op te leveren voor de aanbestedende overheid;
- wanneer deze werken of diensten, alhoewel scheidbaar van de uitvoering van de oorspronkelijke opdracht, strikt noodzakelijk zijn voor de vervolmaking ervan
Het college :
De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
|
Aanvullend werk Driekoningenstraat 126 Schneider Electric nv
|
3.298,81 EUR, |
budgetplaats: 5322000000 Subsidie: SUB_NR begrotingsprogramma: 1SA070119 |
4005166155 |