De bedrijfseenheid Stadsontwikkeling zal de nodige signalisatie zelf plaatsen met materiaal uit eigen voorraad. Er zijn dus geen rechtstreekse financiële gevolgen.
Met de collegebeslissing van 6 maart 2015 (jaarnummer 1794) werden de principes en werkkaders bevestigd, die van toepassing zijn op de districtscolleges en districtsraden voor de uitvoering van hun bevoegdheden. Het college besliste om bij de goedkeuring van een aanvullend verkeersreglement, voorafgaandelijk aan de beslissing, telkens advies te vragen aan het betrokken district.
Het Gaspar Antheunisplein in het district Deurne:
Op vraag van het district Deurne wordt de toegang op het pad dat aansluit op het Gaspar Antheunisplein - komende van de Bisschoppenhoflaan - verboden, in beide richtingen, voor ieder bestuurder, uitgezonderd voor fietsers.
In samenspraak met het district Deurne en het stadsbestuur wordt voorgesteld om de rijrichting om te draaien, het achterwaarts schuin parkeren en het fietsen tegen de rijrichting in te voeren. Een parkeerverbod wordt ingevoerd in de bocht, aan de zijde van het plein.
Dit voor een periode van zes maanden.
De huisvuil ophaaldienst heeft steeds moeilijkheden om rond het plein te draaien als er auto's geparkeerd staan aan de binnenzijde van de bocht. Het verlies aan parkeerplaats is beperkt door de vorm van het plein.
Het district wil al het gemotoriseerd verkeer op dit pad weren om de veiligheid van fietsers en voetgangers te bevorderen. Het pad heeft geen eigen reglementeringsnummer en wordt daarom gereglementeerd bij het Gaspar Antheunisplein.
Om de verbinding via het pad van het Gaspar Antheunisplein naar de Bisschoppenhoflaan te optimaliseren, wenst het district Deurne het fietsen in tegenrichting toe te laten. In de huidige situatie ontstaat er een conflict met de fietsers en voertuigen die de schuine parkeerplaatsen achterwaarts willen verlaten. Zij hebben geen zicht op aankomend fietsverkeer wat niet veilig is.
Om die reden wordt met een proefopstelling de rijrichting omgekeerd. Er wordt bijgevolg achterwaarts schuin parkeren ingevoerd waardoor de zichtbaarheid op het fietsverkeer in de straat verbetert. Er wordt met een proefopstelling gewerkt omdat nog verder onderzocht moet worden of achterwaarts schuin parkeren op lange termijn voldoende veilig of veiliger blijkt te zijn in combinatie met fietsverkeer. Vermits de huidige parkeerplaatsen te smal zijn, worden deze aangepast tot volwaardige parkeervakken. Zodoende kan er op een vlottere en meer geordende manier geparkeerd worden.
De parkeerbalans neemt af met één (1) parkeerplaats.
Het districtscollege geeft gunstig advies voor de proefopstelling in het Gaspar Antheunisplein.