De aankoop van de broodjeslunch, wordt buiten dit besluit geregeld.
Binnengemeentelijke decentralisatie
Met de collegesbeslissing van 6 Maart 2015 (jaarnummer 1791) werden de bevoegdheden van de districtscollegs gecoördineerd. Artikel 2 bepaalt dat het districtscollege bevoegd is voor lokaal seniorenbeleid.
Bevoegdheid
Artikel 57 § 3, 4° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college van burgemeester en schepenen bevoegd is voor het vaststellen van de wijze van gunning en de voorwaarden van overheidsopdrachten.
Met het gemeenteraadsbesluit van 25 juni 2007, (jaarnummer 1521), besliste de gemeenteraad in toepassing van artikel 43 § 2, 10° van het Gemeentedecreet welke opdrachten voor werken leveringen en diensten kunnen beschouwd worden als opdrachten van dagelijks bestuur. Tevens werd bepaald dat aan de gemeenteraad per kwartaal kennis wordt gegeven van alle beslissingen waarin het college de procedure en het bestek goedkeurt voor opdrachten die betrekking hebben op de buitengewone dienst en het bedrag van 67.000,00 EUR (exclusief btw) overschrijden.
Met het gemeenteraadsbesluit van 17 september 2007, (jaarnummer 1932), besliste de gemeenteraad de bevoegdheidsverdeling tussen college en gemeenteraad inzake overheidsopdrachten analoog van toepassing te maken op de districten.
Tevens besliste de gemeenteraad om de districtsbesturen te suggereren dat zij een gelijkaardige kennisgevingsplicht per kwartaal voorzien van districtscollege aan districtsraad, naar analogie van college aan gemeenteraad voorzien in de artikels 2 en 3 van het gemeenteraadsbesluit van 25 juni 2007.
De seniorenraad hecht veel belang aan het informeren en participeren van alle senioren uit Deurne, daarom organiseert de Deurnese seniorenraad op maandag 11 april 2016 een open themadag in het cultureel centrum in de Frans Messingstraat 36, 2100 Deurne.
Het thema dit jaar is 'ouderenzorg in de toekomst'. Er wordt een programma opgesteld van 11.00 uur tot 17.00 uur. In de voormiddag staat er om 11.00 uur de voorstelling 'Vriendinnen' gepland, die gespeeld wordt door de actrices Marleen Merckx en Annemarie Picard. Tijdens de middagpauze wordt er om 12.30 uur een gratis broodjeslunch aangeboden met koffie en thee. Van 14.00 uur tot 16.00 uur zal Bernadette van den heuvel (kabinetsmedewerker van minister Jo Vandeurzen) een lezing geven over 'ouderenzorg in de toekomst'. Tussen 16.00 uur en 17.00 uur krijgen de aanwezigen 1 bonnetje aangeboden, waarmee ze een drankje kunnen nuttigen en wat napraten.
1. Het programma van de open themadag ziet er als volgt uit:
| 11.00 uur | Vriendinnen door Marleen Merckx en Annemarie Picard |
| 12.30 uur | Gratis broodjeslunch met koffie en thee |
| 14.00 uur | Lezing over ' Ouderenzorg in de toekomst' door Bernadette van den heuvel |
| 16.00 uur | Elke aanwezige krijgt 1 bonnetje voor een drankje. Mogelijkheid om wat na te praten. |
| 17.00 uur | Einde van de open themadag. |
2. Promotie van de open themadag
Er zijn geen schriftelijke uitnodigingen verstuurd naar de senioren. Er wordt gebruik gemaakt van alle gebruikelijke communicatiekanalen die het district ter beschikking heeft om promotie te maken.
3. Voorstelling: Vriendinnen.
Deze voorstelling werd geboekt bij Paljas Producties. De voorstelling kost het district 1.961,00 EUR inclusief btw.
4. Broodjeslunch
Er wordt een gratis broodjeslunch aangeboden aan alle senioren die heel de dag deelnemen. De aankoop van de broodjeslunch wordt buiten dit besluit geregeld.
5. Lezing Bernadette van den heuvel
Deze lezing wordt gegeven door Bernadette van den heuvel en is gratis.
6. Einde open themadag
De drank wordt afgenomen bij het cultureel centrum. Elke senior krijgt 1 bonnetje. Het bonnetje is goed voor 1 drankje. De vaste prijs voor een bonnetje bedraagt 1,50 EUR. De kosten voor het district worden geraamd op maximum 600,00 EUR. Er wordt een beroep gedaan op exclusiviteit wegens locatie.
Wet op de overheidsopdrachten
Voor de artistieke omlijsting werkt het district samen met Paljas Productions. Paljas Productions diende een offerte in van 1.961,00 EUR inclusief btw. Deze bestelling valt onder het toepassingsgebied van artikel 26,§1,1°f wet van 15 juni 2006 (artistieke specificiteit).
Het districtscollege neemt kennis van de organisatie van de open themadag die de seniorenraad organiseert op maandag 11 april 2016.
Het districtscollege keurt de organisatie van de open themadag op maandag 11 april 2016 goed.
De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
|
Paljas Producties vzw IBAN BE55 7510 0140 6944 |
1.961,00 euro |
Budgetplaats:5043000000 |
4005163727 |
|
vzw Lokaal Cultuurbeleid IBAN: BE38 4148 2300 0172 |
600,00 euro |
Budgetplaats: 5043000000 |
4005163731 |