Terug

2016_IP_00163 - Interpellatie van raadslid Ilse De Schutter: Dag van het Park

districtsraad Ekeren
ma 27/06/2016 - 20:00 Raadzaal
Behandeld

Samenstelling

Aanwezig

Koen Palinckx, voorzitter van de districtsraad; Ilse De Schutter, districtsraadslid; Yolande Boudewijns, districtsraadslid ; Freddy Geens, districtsraadslid ; Kurt Van Noten, districtsraadslid ; Elke Van Espen, districtsraadslid ; Pol Bruyninckx, districtsschepen; Lieve Van der Veken, districtsraadslid ; Kristel Somers, districtsraadslid ; Nathalie Weeremans, districtsraadslid ; Ludo Van Reusel, districtsschepen; Kathy Kimpe, districtsraadslid ; Ann Koekhoven, districtsraadslid ; Annemie Plompen, districtsraadslid ; Anny Joossens, districtsraadslid ; Tamara Heynen, districtsraadslid; Hendrik Henkens; Karin Nauwelaerts, districtssecretaris

Verontschuldigd

Ronny Kruyniers, districtsraadslid; Sabine Coene, districtsschepen

Secretaris

Karin Nauwelaerts, districtssecretaris

Voorzitter

Koen Palinckx, voorzitter van de districtsraad
2016_IP_00163 - Interpellatie van raadslid Ilse De Schutter: Dag van het Park 2016_IP_00163 - Interpellatie van raadslid Ilse De Schutter: Dag van het Park

Motivering

Indiener(s)

Ilse De Schutter

Gericht aan

Ludo Van Reusel

Tijdstip van indienen

ma 20/06/2016 - 21:55

Toelichting

29 mei 2016 was het de Dag van het Park. 

De dag van het Park is een grote troef voor ons district. Door deel te nemen versterk je immers het samenhorigheidsgevoel onder de inwoners. Mensen willen ergens bijhoren en gelukkig zijn.  Tijdens leuke activiteiten krijgen de inwoners de kans om op een andere manier met elkaar in contact te komen en elkaar beter te leren kennen in het groen.  Om als district toffe activiteiten te organiseren hoef je zeker het warm water niet uit te vinden.  Veel makkelijker en slimmer is het om samen te werken met andere organisaties.  Denk maar aan sport- en jeugdverenigingen, muziek- en kunstacademies en aan de kleine zelfstandigen in het district.  Groene bloggers of mensen die reeds rond natuur werken kunnen ingezet worden.

Steeds meer zien we het park als het verlengde van onze tuin.  Buurtparken zijn ideaal om van alle voordelen van de groene oases in de stad te genieten.  Tijdens de afgelopen Dag van het Park werden zes van deze parken in de kijker gezet. Het centrale thema van de Dag van het park was dit jaar" Het park, gelukkig dichtbij". Een thema met een dubbele bodem, want enerzijds slaat het op het alledaagse geluk dat te vinden is in het park en anderzijds is er altijd wel een park dichtbij.

Tot onze verwondering nam ons district dit jaar niet deel aan de Dag van het Park. Zes districten namen wel deel aan de Dag van het Park. Hieronder vindt u ter illustratie de lijst van de deelnemende districten en de activiteiten die georganiseerd werden om hun gebieden in de kijker te zetten.

District Antwerpen: Domein Hertoghe
12 tot 17 uur

  • Welkom op een infomoment over het parkbeheer van domein Hertoghe in school De Kolibrie, Markgravelei 149 (10.30 tot 12 uur).
  • Wandel mee met een gids in het park: maak keuze uit een natuurbeheerwandeling (12 uur of 14 uur) of een historische wandeling (15 uur).
  • Liever wat meer beweging? Kom dansen! Er zijn 3 dansinitiaties: moderne dans voor kinderen 6+ (12 uur), hiphop voor de jeugd 12+ (14 uur) en zumba voor volwassenen (16 uur).
  • Kinderen kunnen samen parkspelletjes spelen, een touwenpiste verkennen en nestkastjes timmeren.
  • Breng je picknickmand mee en koop een drankje in het park.
  • Kom kennismaken met Natuurpunt Antwerpen Stad en Werkgroep De Lei.

District Berchem: Het Prieel
12 tot 17 uur

  • Breng zelf je picknick mee en maak er een gezellige middag in het park van tijdens de buurtpicknick!
  • Bouw mee aan een reuze Meccano
  • Leg een spelparcours door het park af
  • Help de bijtjes en kom een gratis bijvriendelijk plantje afhalen

District Borgerhout: Te Boelaarpark
14 tot 20 uur

  • Wandel mee onder leiding van een gids van natuurpunt om 14 uur of 15.30 uur
  • Verken de kruinen van de bomen van 14 tot 16 uur 
  • Akoestisch muzikale omkadering door Quator Societe Mozart van 16 tot 20 uur
  • Infostand Wijkraad 14 tot 18 uur
  • Kinderanimatie van 14 tot 17 uur
  • Kom luisteren naar ‘Verhalen in het park’ van 14 tot 17 uur
  • Geniet van een gezellige zithoek aan de fontein met hapje en drankje
  • Infostand aanplanten boomspiegels van 14 tot 17 uur

District Hoboken: Hydepark
13 tot 17 uur

Feestelijke opening van buurtpark Hydepark in de Hydeparkstraat
Benieuwd hoe het gezellige buurtpark er zal uitzien?
Natuurlijk spelen voor kinderen, rust en ontspanning staan er centraal. Neem dus zeker je familie en picknickmand mee. Het district zorgt voor picknicktafels, een heerlijk ijsje en een eerlijk drankje voor elke bezoeker.

  • Picknickgelegenheid met traktatie en animatie
  • Reuzespelen en KUBB
  • Bijenhotels maken en vogelnestkastjes timmeren met Natuurpunt
  • Eerlijke handelsproducten van Oxfam
  • Tuinkersmannetjes maken
  • Smoothies fietsen

District Merksem: Recreatiedomein Distelhoek
12 tot 16 uur

  • Breng uw picknick mee en eet samen met de buurtbewoners
  • Drink en eet iets lekkers bij de kraampjes
    (gratis muntthee en koekjes bij KRAS)
  • Timmer vogelkastjes met Natuurpunt
  • Leer het Koninklijk Werk der Volkstuinen kennen
  • Ontdek de Merksemse Imkerij
  • Informeer u bij Merksem Leefbaar en Transitie Merksem
  • Spring op een BMX en rijd de wedstrijd uit* om 13 en 14.30 uur
  • Trek de sportschoenen aan voor de loopwedstrijd om 15 uur
  • Wandel mee langs het speelbos om 13, 14 en 15 uur
  • Zet u neer voor de theatervoorstelling om 12.30 en 13.30 uur
  • Neem uw matje mee voor de yoga-initiatie om 14 en 15 uur

Vroege bezoekers maken kans op een lekkere traktatie van het district (zolang de voorraad strekt).

*Het district kan niet aansprakelijk gesteld worden voor eventuele ongevallen
tijdens de BMX-wedstrijden

District Wilrijk: Samentuin ’t Valaar
12 tot 15 uur

  • Ontdek de nieuwe Samentuin aan de Rooiboslaan, naast Park ’t Marmotteke
  • Breng je eigen maaltijd mee en picknick mee in de tuin
  • Volg workshops ‘Samentuinen’ en ‘Composteren’ en ga naar huis met je eigen plantje
  • Bezoek voor/na de Samentuin ook het grote Rommelmarktfeest in de Valaarwijk

Uit de tal van activiteiten die in andere districten georganiseerd werden én het succes dat deze activiteiten tijdens de dag ven het Park hadden, menen we te mogen stellen dat het fijn zijn zou als we in ons district in 2017 ook weer mee zouden doen aan de Dag van het Park. We willen dan ook vragen om alles in het werk te stellen opdat de ekerenaars in 2017 ook dichtbij genieten kunnen tijdens de Dag van het Park. We hopen dat in 2017 de dag van het Park in Ekeren niet ongemerkt voorbij gaan zal.

Bespreking

Antwoord

Toelichting door Ilse De Schutter (Groen);

Tussenkomst door Annemie Plompen (N-VA);

Antwoord van Ludo Van Reusel (N-VA).

do 18/08/2016 - 16:02