De uitgaven voor het project 'Baisement 2060 (Fundament)' bedragen in totaal 50.000,00 EUR.
Er is voldoende budget beschikbaar op doelstelling 1HAN010104P08201.
Binnengemeentelijke decentralisatie
Volgens artikel 43 §2, 3° van het Gemeentedecreet is de gemeenteraad bevoegd voor het vaststellen van het meerjarenplan en de aanpassingen ervan, het budget en de budgetwijzigingen, de jaarrekeningen en de geconsolideerde jaarrekening.
Volgens artikel 16, 6° van het Besluit van de Vlaamse regering betreffende de beleids- en beheerscyclus van de gemeenten, de provincies en de openbare centra voor maatschappelijk welzijn bevat de beleidsnota van het budget de lijst met nominatief toegekende subsidies.
Volgens artikel 290 van het Gemeentedecreet zijn de bepalingen betreffende de planning en het financieel beheer van de gemeenten van toepassing op de planning en het financieel beheer van de districten met dien verstande dat:
1° « de gemeenteraad » moet worden gelezen als « de districtsraad »;
2° « het college van burgemeester en schepenen » moet worden gelezen als « het districtscollege »;
3° « de gemeentesecretaris » moet worden gelezen als « districtssecretaris », behalve voor wat betreft de taken bedoeld in artikelen 86, derde lid en 163.
In het gemeenteraadsbesluit van 30 maart 2015 (jaarnummer 146) werden de bevoegdheden van de districtsraden gecoördineerd. Artikel 8 bepaalt dat de districtsraad bevoegd is voor inspraak en participatie over het lokale beleid.
Het organiseren van een burgerbegroting kadert in artikelen 9 en 12 van het bestuursakkoord van 2013-2018 van het district Antwerpen. Daarin wordt gesteld dat het district ‘een maximale openheid van bestuur en een zo groot mogelijke inspraak van de burger nastreeft’ (artikel 9).
In zitting van het districtscollege van 6 januari 2014 (jaarnummer 17) werd het principe van traject van de burgerbegroting goedgekeurd.
In zitting van het districtscollege van 22 juni 2015 (jaarnummer 352) werd het principe van de projectronde van de burgerbegroting goedgekeurd.
Op 23 november 2015 (jaarnummer 155) keurde de districtsraad de budgetopmaak 2016 goed. Hierin werden middelen voorzien, overeenkomstig het bestuursakkoord. In deze zitting keurde de districtsraad Antwerpen eveneens het budget voor de burgerbegroting goed.
In mei en juni 2015 hebben bewoners projecten ingediend die kaderen binnen de gekozen thema's. Tijdens het burgerbegrotingsfestival van zondag 25 oktober 2015 maakten inwoners een definitieve keuze over welke van deze projecten worden uitgevoerd in 2016. Het project Baisement 2060 (Fundament) werd gekozen.
De budgetten zijn niet nominatief voorzien in de budgetwijziging 2016. Het districtscollege stelt voor om de nominatieve betoelagingsovereenkomsten afzonderlijk op de districtsraad goed te keuren.
De betoelagingsovereenkomst wordt gebruikt voor het organiseren van het volgende project:
'Baisement 2060 (Fundament)': Dit project heeft als doel een gedeelte van de kelder van de Sint-Amanduskerk te 2060 Antwerpen te renoveren om een laagdrempelige socio-culturele uitbating te verwezenlijken.
De wet van 14 november 1983 betreffende de controle op de toekenning en aanwending van sommige toelagen (besluit 6 december 1983).
Het algemeen reglement op de toelagen goedgekeurd door de gemeenteraad in zitting van 18 december 2006 (jaarnummer 2730).
De districtsraad Antwerpen keurt eenparig het volgende besluit goed.
De districtsraad keurt de toekenning van de betoelagingsovereenkomst voor 'Baisement 2060 (Fundament)' van Fundament 2060 vzw goed.
De districtsraad keurt de vastlegging van de volgende toelage goed:
| Vereniging | project | bedrag |
|
Fudament 2060 vzw |
Baisement 2060 (Fundament) | 50.000,00 EUR |
De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
|
Fundament 2060 vzw |
50.000,00 EUR | budgetplaats: 5005000000 budgetpositie: 649800 functiegebied: 1HAN010104P08201 subsidie: SUB_NR fonds: INTERN begrotingsprogramma: 1AN060171 budgetperiode: 1600 |
4505057574 |