Terug

2016_RVBAGSO_00025 - AG Stedelijk Onderwijs - Financiën - Lening energiebesparende maatregelen – 2013 – addendum - Goedkeuring

Raad van Bestuur AG Stedelijk Onderwijs
vr 26/02/2016 - 16:00 2eV zaal Ijsbreker
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Freya Piryns; Fauzaya Talhaoui; Peggy Pooters; Carine Leys; Koen Laenens; Lisa Geets; Claude Marinower; Leen Verbist; Bavo Smits; Carine Sneyers

Afwezig

Ann Van Dyck

Verontschuldigd

Koen Daniëls; Mie Branders; Alex Tanguy

Secretaris

Carine Sneyers

Voorzitter

Leen Verbist
2016_RVBAGSO_00025 - AG Stedelijk Onderwijs - Financiën - Lening energiebesparende maatregelen – 2013 – addendum - Goedkeuring 2016_RVBAGSO_00025 - AG Stedelijk Onderwijs - Financiën - Lening energiebesparende maatregelen – 2013 – addendum - Goedkeuring

Motivering

Regelgeving: bevoegdheid

Het Gemeentedecreet specifieert niet de bevoegdheid aangaande het verstrekken van leningen. Gezien de oorspronkelijke leningsovereenkomst werd goedgekeurd door de raad van bestuur en de gemeenteraad, dienen ook alle wijzigingen ter goedkeuring worden voorgelegd.

Aanleiding en context

Op 20 september 2010 werden, in uitvoering van de beheersovereenkomst, de gebouwen overgedragen van de stad Antwerpen aan het Autonoom Gemeentebedrijf Stedelijk Onderwijs (AG SO). Sindsdien staat het AG SO in voor het beheer van de gebouwen.

Vanuit het oogpunt om een duurzaam energiebeleid te voeren, werden 50 gebouwen geselecteerd, op basis van de hoogste noodzaak voor renovatie en op basis van de grootte van het energieverbruik en de energieprestatie vergeleken met benchmarks.

Omdat deze investeringsprojecten over verschillende jaren gespreid waren, werd bij gemeenteraadsbesluit van 16 december 2013 (jaarnummer 853) een overeenkomst goedgekeurd tussen de stad Antwerpen en het AG SO in verband met leningen in het kader van energiebesparende maatregelen.

Het addendum staat eveneens geagendeerd ter goedkeuring op de gemeenteraad van maandag 22 februari 2016.

Argumentatie

In dit addendum wordt aan de kredietnemer het recht toegekend om het nog verschuldigde kapitaal geheel of gedeeltelijk vervroegd af te lossen volgens tussen beide partijen onderling overeengekomen modaliteiten.

In onderstaand overzicht wordt duidelijk aangegeven welke bepalingen van de initiële leningsovereenkomsten worden vervangen door nieuwe bepalingen.

 

Initiële leningsovereenkomst 2013

Addendum bij leningsovereenkomst 2013

Artikel 5: Wijze van betaling en verwijlinteresten

De terugbetalingen zullen worden gestort op de rekening(en) aangehouden in België aangeduid door de kredietgever. De kredietgever zal de kredietnemer schriftelijk informeren over het te betalen kapitaalbedrag en dit binnen de eerste 10 kalenderdagen van de betreffende maand december.

De betaling dient vervolgens te gebeuren ten laatste op de laatste werkdag van de maand december.

Bij laattijdige betaling is de wettelijke intrestvoet inzake wanbetaling verschuldigd.

Artikel 5: Wijze van betaling en verwijlinteresten

Alle kapitaalaflossingen worden aan de kredietgever terugbetaald door overschrijving op rekeningnummer BE92 0910 1016 5023 (GKCCBEBB) met de vermelding die de kredietgever op dat ogenblik zal opgeven. De kredietgever zal de kredietnemer schriftelijk informeren over het te betalen kapitaalbedrag en dit binnen de eerste 10 kalenderdagen van de betreffende maand december.

De betaling dient vervolgens te gebeuren ten laatste op 20 december. Bij laattijdige betaling is de wettelijke intrestvoet inzake wanbetaling verschuldigd.

De kredietnemer heeft het recht om het nog verschuldigde kapitaal geheel of gedeeltelijk vervroegd af te lossen volgens tussen beide partijen onderling overeengekomen modaliteiten, mits een schriftelijke kennisgeving hiertoe aan de kredietgever minstens één maand op voorhand. Desgevallend zal er geen wederbeleggingsvergoeding of enige andere vergoeding worden aangerekend. De vervroegde aflossing wordt aan de kredietgever terugbetaald door overschrijving op rekeningnummer BE92 0910 1016 5023 (GKCCBEBB) met de vermelding die de kredietgever op dat ogenblik zal meedelen.

Juridische grond

Het Gemeentedecreet specifieert niet de bevoegdheid aangaande het verstrekken van leningen. Gezien de oorspronkelijke leningsovereenkomst werd goedgekeurd door de raad van bestuur en de gemeenteraad, dienen ook alle wijzigingen ter goedkeuring worden voorgelegd.

Beleidsdoelstellingen

4 - Lerende en werkende stad
1SLW03 - Door het organiseren en aanbieden van kwalitatief onderwijs biedt het Stedelijk Onderwijs eerlijke ontplooiingskansen, die elke lerende grijpt om talenten en competenties te ontwikkelen en door te groeien tot een verantwoordelijke wereldburger
1SLW0308 - Een innovatieve, duurzame, goed onderhouden infrastructuur in een warme, nette en toegankelijke omgeving biedt plaats aan alle huidige en toekomstige leerlingen, cursisten, personeel, ouders, partners, externe gebruikers en bezoekers
4 - Lerende en werkende stad
1SLW03 - Door het organiseren en aanbieden van kwalitatief onderwijs biedt het Stedelijk Onderwijs eerlijke ontplooiingskansen, die elke lerende grijpt om talenten en competenties te ontwikkelen en door te groeien tot een verantwoordelijke wereldburger
1SLW0309 - Een klantgericht financieel beleid verhoogt de transparantie en kosten-efficiëntie

Besluit

De raad van bestuur ag stedelijk onderwijs beslist:

Artikel 1

De raad van bestuur van het Autonoom Gemeentebedrijf Stedelijk Onderwijs Antwerpen keurt het addendum bij de leningsovereenkomst voor de door de stad toegestane lening 2013 voor energiebesparende maatregelen goed.


Artikel 2

Dit besluit heeft in principe geen financiële gevolgen.

Artikel 3

Uitvoering beslissing:

Taak Verantwoordelijke Timing
     


Communicatiemiddel:

Beleidsbuzz NEE
Ander communicatiemiddel  

Bijlagen

  • Leningsovereenkomst_AG_SO_2013.pdf
  • Addendum_leningsovereenkomst_AG_SO_2013.pdf