Voor inname van het openbaar domein wordt een retributiebedrag van 1.984,50 EUR aangerekend aan de organisatoren.
Op 18 februari 2016 diende CityMix vzw, Amerikalei 64 in Antwerpen, vertegenwoordigd door Filip Pasmans, een aanvraag in voor de organisatie van de tweede edite van "The Big Slide" op vrijdag 29 juli, zaterdag 30 juli en zondag 31 juli 2016 op de busparking, Plantinkaai in Antwerpen.
Tijdens The Big Slide wordt er op de busparking een stelling opgebouwd waarop een waterglijbaan van 150 meter lang wordt geplaatst.
Rond de waterglijbaan wordt er gratis randanimatie voorzien. Er komen foodtrucks, een zomerlounge en er zullen optredens van dj's plaatsvinden.
De waterglijbaan zelf is betalend. Tickets kosten 9,99 EUR en zijn enkel online aan te kopen. De deelnemers aan de waterglijbaan mogen gedurende één uur onbeperkt glijden. Om het uur start een nieuw blok van telkens maximum 400 deelnemers.
Openingsuren van de glijbaan:
| vrijdag 29 juli 2016 | 10.00 uur tot 21.00 uur |
| zaterdag 30 juli 2016 | 10.00 uur tot 21.00 uur |
| zondag 31 juli 2016 | 10.00 uur tot 22.00 uur |
In totaal verwacht de organisator 15.000 bezoekers.
De opbouw start op maandag 25 juli 2016 om 09.00 uur. De afbraak zal eindigen op dinsdag 2 augustus 2016 om 18.00 uur.
Het evenement zal op vrijdag 29 juli (onder voorbehoud van het aantal inschrijvingen) en zaterdag 30 juli 2016 uitzonderlijk de laatste slide houden om 20.00 uur zodat de activiteiten geëndigd zijn tegen 21.00 uur. Zo zullen de filmvoorstellingen van de Zomer van Antwerpen die plaatsvinden op de parking van de Sint-Michielskaai (eigendom Gemeentelijk Autonoom Parkeerbedrijf), geen overlast ondervinden.
Tijdens de opbouw en afbraak van het evenement zal de busparking maar gedeeltelijk vrij zijn. Tijdens het evenement zelf kan er geen enkele bus parkeren op de busparking. Vanaf 28 juli 2016 tot en met 1 augustus 2016 wordt een tijdelijke busparking voorzien aan de Ledeganckkaai. Ter hoogte van de Plantinkaai 12 wordt er een op- en afstapplaats voor de bussen voorzien.
Voor inname van openbaar domein wordt een retributiebedrag van 1.984,50 EUR aangerekend.
Het evenement heeft een open karakter en richt zich tot alle jonge Antwerpenaren en bezoekers van Antwerpen.
Op 16 december 2013 (jaarnummer 760) keurde de gemeenteraad het nieuw gebruiksreglement goed voor het ter beschikking stellen van logistiek materiaal voor evenementen.
Op 4 maart 2016 (jaarnummer 01659) keurde het college de nieuwe procedure voor evenementenaanvragen - opportuniteits- en bevoegdhedenkader evenementen goed.
Op 21 maart 2016 (jaarnummer 180) keurde de gemeenteraad het retributiereglement voor inname van openbaar domein voor evenementen en manifestaties goed.
Het evenement kan plaatsvinden, indien aan de voorwaarden in het collegebesluit van 18 december 2009 (jaarnummer 18606) wordt voldaan. Dit collegebesluit behandelt de reiniging en het verwijderen van afvalstoffen bij manifestaties of feestelijkheden. Daarin wordt onder meer bepaald dat organisatoren zelf verantwoordelijk zijn voor de (dagelijkse) reiniging van de locatie en de verwijdering van afvalstoffen, tijdens en/of na de manifestatie of het evenement. Bij het niet naleven van deze voorwaarden worden de kosten voor de opkuis aan de organisator aangerekend.
De brandweer baseert haar advies volledig en uitsluitend op de informatie die zij in haar bezit heeft op het moment dat het advies wordt geformuleerd. De aanvrager is verantwoordelijk voor de correctheid en de volledigheid van deze informatie. Dit advies geldt daarom uitsluitend voor de opstellingen en activiteiten die werden aangeduid in de digitale evenementenaanvraag.
De organisator heeft dit advies reeds digitaal ontvangen op 30 juni 2016 en dient de standaardvoorwaarden, die hij of zijn vertegenwoordiger Filip Pasmans heeft aangeduid in de digitale evenementenaanvraag, alsook de hieronder bijgevoegde extra voorwaarden van de brandweer, strikt na te leven.
(standaardvoorwaarden te raadplegen op
https://www.antwerpen.be/nl/info/brandpreventie-evenementen)
Het veiligheidsplan, inclusief grond- en inplantingsplan, moet ten laatste 10 dagen vóór de openingsdag van het evenement worden voorgelegd aan de brandweer ter evaluatie. Op eenvoudige vraag van de hulpdiensten zal de organisator hen meerdere exemplaren van het veiligheidsplan en/of het grond- en inplantingsplan bezorgen, teneinde hen toe te laten zich tijdig en degelijk voor te bereiden.
Extra voorwaarde bij standaardvoorwaarde 1683: potentieel risico evenement
De constructie dient voor de start van het evenement gekeurd te worden door een onafhankelijk keuringsorganisme. Het gunstig keuringsverslag dient te alle tijde voorgelegd kunnen worden.
De organisator voorziet stewards aan de wachtrij op de begane grond om drummen op de trappenconstructie te voorkomen. Het maximaal aantal personen op de constructie toegelaten mag het aantal niet overschrijden berekend door de stabiliteitsingenieur.
De organisator voorziet dat de constructie zodanig opgebouwd is dat er bij de uitloop voldoende remming voorzien is tbv veiligheid participanten en omstaanders.
De organisator voorziet op de glijbaan scheiding tussen kinderen en volwassenen.
De bussen dienen op en af te rijden via ingang ter hoogte van Rijkenhoek. De organisator dient het verkeersbord dat aan deze ingang staat af te plakken (Momenteel mag je niet via deze weg inrijden).
De organisator verzekert dat de draaicirkel van de bussen gerespecteerd zal worden.
Dit evenement kan plaatsvinden, indien aan de voorwaarden beslist in het collegebesluit van 18 december 2009 (jaarnummer 18606) wordt voldaan. Daarin wordt onder meer bepaald dat organisatoren zelf moeten in staan voor de (dagelijkse) reiniging van de
locatie en de verwijdering van afvalstoffen, tijdens en/of na de manifestatie of het evenement.
Bij het niet naleven van deze voorwaarden worden de kosten voor de opkuis aan de organisator aangerekend.
Daarnaast moeten organisatoren er ook voor zorgen dat:
• er geen schade wordt aangericht aan het openbaar groen;
• alle zwerfvuil afkomstig van deze manifestatie (ook hetgene dat zich heeft verspreid naar omliggende straten en pleinen), onmiddellijk na afloop wordt opgeruimd;
• alle eventuele schade wordt vergoed;
• bij het bewegwijzeren zorgen dat er niets op stadsmeubilair of op de grond wordt aangebracht (zoals bijvoorbeeld plakband, krijtverf,…).
Als er gebruik gemaakt wordt van feestcontainers dan gelden de volgende voorwaarden:
in de kostprijs van een feestcontainer zitten de verwerkingskosten van het aangeboden afval en de personeelskost voor het brengen en weghalen van de container. Elke aangevraagde container zien we als één eenheid en rekenen we zo aan.
De retributie per geleverde container bedraagt:
7,00 euro voor 240 liter en 27,00 euro voor 1.100 liter inhoud.
Voor elke lediging tijdens het evenement, rekenen we een bijkomend bedrag van 7,00 euro of 27,00 euro aan per geledigde container.
U zorgt voor het beheer en de bewaking van de feestcontainers. Dat doet u voor de periode die in het aanvraagformulier staat. U levert de containers in goede staat terug aan de ophaaldienst van het bedrijf Stadsbeheer.
Bij verlies of onherstelbare beschadiging van een container betaalt u een nieuwe container.
Er mag geen afval in de containers gedumpt worden dat een risico inhoudt voor de gezondheid en veiligheid van het verwerkend personeel. Dit gaat over klein gevaarlijk afval, olie, gasflessen en glas.
Als u de container fout hebt gebruikt en dat brengt kosten mee voor de stad, dan rekenen we de kosten door in de eindfactuur.
De feestcontainers worden geleverd op een werkdag tijdens de week vóór de festiviteit.
Stadsdiensten en stedelijke vzw’s zijn vrijgesteld van retributie, alsook evenementen die ondersteund worden door de burgemeester en het schepencollege van de stad Antwerpen.
Het maximum geproduceerde geluidsniveau (gemeten als LAmax,slow) mag niet hoger zijn dan 92dB(A).
Er is een beperkte hulppost vereist. De aanwezigheid van verpleegkundige, ziekenwagen of MUG is hier niet nodig. U dient wel te voldoen aan de voorwaarden zoals beschreven in de bijlage van Volksgezondheid.
Evenementkenmerken
Evenement vindt plaats van 29 tot 31 juli 2016. (van 25 juli tot en met 2 augustus inclusief op- en afbouw).
De glijbaan zal opgebouwd worden op de busparking aan de kaaien.
Verwachte aantal bezoekers: in totaal 15.000 verdeeld over de drie dagen.
Gelijktijdig aanwezig zullen er op het drukste moment 3.000 bezoekers zijn. Doorlopend gemiddeld 2.000 mensen aanwezig.
De verwachte modal split volgens de organisator:
| te voet | 30% |
| met de fiets | 30% |
| met openbaar vervoer | 30% |
| per auto | 10% |
Advies mobiliteitsdienst
Bijkomende info is opgevraagd wat er tijdens het evenement gaat gebeuren met de busparking.
Te verwachten aantal fietsen: 3.000 x 30% = 900 (600 gemiddeld).
Te verwachten aantal auto´s: 3.000 x 10% / 2,5 = 120 wagens.
Er wordt een fietsenstalling voorzien voor ongeveer 200 fietsen. Als we op het drukste moment ongeveer 900 fietsers verwachten, dan zou de ruimte voor de fietsenstalling groter voorzien moeten worden.
120 wagens kunnen een plaats vinden op een van de parkings in de omgeving van de kaaien (parking Noorderterras, vrije parking Cockerillkaai, gedempte zuiderdokken).
Hier verwachten we geen problemen.
De busparking wordt verplaatst. De touringcars kunnen hun bezoekers afzetten op de Plantinkaai (ter hoogte van de busparking). Hiervoor wordt een tijdelijk parkeerverbod ingelegd. De bussen zelf moeten doorrijden naar de Ledeganckkaai.
Voorwaarden:
Busparking: Goedkeuring voor een halve busparking tijdens de 4 dagen opbouw en afbraak (25, 26 en 27 juli en 2 augustus)
Parkeerverbod voor de Ledeganckkaai van 28 juli tot 1 augustus.
Op- en afstapplaats aan de Plantinkaai, ter hoogte van Rijkenhoek.
Duidelijke signalisatie in 4 talen op beide parkings voorzien en aan de op- en afstapplaats.
Het college keurt de effectieve organisatie van The Big Slide, zoals hierboven beschreven, op 29 juli, 30 juli en 31 juli 2016 op de busparking Plantinkaar goed. De organisator dient hierbij de voorwaarden die in de adviezen worden vermeld na te leven.
Het college geeft opdracht aan:
| Dienst | Taak |
| SB/L/BOF | om logistieke ondersteuning te voorzien volgens bonnummer B603415 |
| LP/OO/E |
om volgende straten parkeersvrij te maken vanaf 28 juli 2016 om 06.00 uur tot en met 1 augustus 2016 om 18.00 uur |
| OS/VA |
om duidelijke communicatie te voorzien naar de bestuurders van de bussen |
De financieel beheerder regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Verkooporder |
| retributie inname openbaar domein voor evenementen en manifestaties |
1.984,50 EUR | budgetplaats: 5318000000 budgetpositie: 7006010 functiegebied:1SBR070201A00000 subsidie: SUB_NR fonds: intern begrotingsprogramma:1SA050719 budgetperiode: 1600 |
1002279228 |