De beslissing over de uitbetaling van werkingstoelagen lager dan 5.500,00 EUR worden voorgelegd aan de budgethouder. Dit bedrag wordt, conform het reglement, uitbetaald in twee schijven: een eerste schijf in juni 2016 en een tweede schijf in oktober 2016.
Een toelage zal enkel uitbetaald worden wanneer er geen openstaande, niet-betwiste, vervallen schulden zijn ten aanzien van de stad Antwerpen.
Jeugdverenigingen kunnen een aanvraag tot erkenning indienen volgens werkingsjaar van september tot en met augustus of een werkingsjaar van januari tot en met december.
103 jeugdverenigingen met een werkingsjaar van september tot eind augustus hebben een aanvraag ingediend voor erkenning.
102 jeugdverenigingen werden erkend door het college op 26 februari 2016 (jaarnummer 1551), één vereniging werd afgekeurd.
59 jeugdverenigingen met een werkingsjaar van januari tot eind december hebben een aanvraag ingediend voor erkenning.
37 jeugdverenigingen werden erkend door het college op 4 mei 2016 (jaarnummer 3923), een vereniging werd afgekeurd.
De 20 volgende jeugdverenigingen hebben hun dossier in orde gebracht en voldoen aan de erkenningsvoorwaarden volgens het stedelijk subsidiereglement voor de jeugd, goedgekeurd in de gemeenteraad van 19 september 2011 (jaarnummer 1035):
De ingediende aanvragen werden beoordeeld aan de hand van het stedelijk subsidiereglement voor de jeugd.
De ingediende aanvragen werden onder andere getoetst aan volgende criteria:
Voor jeugdverenigingen die aan de erkenningsvoorwaarden voldoen, wordt automatisch een werkingssubsidie bepaald.
Voor jeugdverenigingen die voornamelijk jeugdwerkactiviteiten organiseren, wordt het bedrag van de werkingssubsidie berekend aan de hand van vijf variabelen:
Voor jeugdverenigingen die voornamelijk instuif organiseren, wordt het bedrag van de werkingssubsidie berekend aan de hand van drie variabelen:
De 20 jeugdverenigingen hebben recht op een toelage onder de 5.500,00 EUR.
Op 19 september 2014 (jaarnummer 9493) besliste het college over de optimalisatie van de financiële processen. Hierin werd beslist om vanaf 1 januari 2015 toelagen onder 5.500,00 EUR te delegeren aan de budgethouders. De werkingstoelage van deze 35 jeugdverenigingen zullen worden voorgelegd aan de budgethouder.
Anvers Noord Ulku Ocagi uit Antwerpen voldoet niet aan de voorwaarden gesteld in het stedelijk subsidiereglement voor de jeugd. De vereniging bezorgde de stedelijke jeugddienst geen dagboek, waar de dagelijkse werking in werd bijgehouden. De vereniging bezorgde de stedelijke jeugddienst geen financieel verslag en begroting en geen duidelijke bewijzen dat de burgerlijke aansprakelijkheidsverzekering voor de vereniging voor het lopende jaar in orde was. Deze gegevens werden opgevraagd via e-mail op 7 maart, 16 maart, 6 april en 19 april 2016. Na de einddatum die gesteld werd op 1 mei 2016, werden de gevraagde gegevens niet bezorgd.
De wet van 14 november 1983 betreffende de controle op de toekenning en op de aanwending van sommige toelagen en het stedelijk reglement op de toelagen (gemeenteraadsbesluit van 18 december 2006 (jaarnummer 2730)).
Het college weigert de aanvraag tot erkenning en de daaraan gekoppelde werkingssubsidies van Anvers Noord Ulku Ocagi. Anvers Noord Ulku Ocagi uit Antwerpen voldoet niet aan de voorwaarden gesteld in het stedelijk subsidiereglement voor de jeugd. De vereniging bezorgde niet de nodige documenten conform het stedelijk subsidiereglement voor de jeugd.
Het college keurt de erkenning van volgende jeugdverenigingen goed: