Terug

2016_CBS_05179 - Patrimonium cultuur. Stuivenbergplein 38, Antwerpen. Het Oude Badhuis - Aanpassingswerken betreffende brandveiligheid en akoestiek. Plus-, min- en aanvullende werken 1. Procedure en gunning - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 10/06/2016 - 09:00 collegezaal, stadhuis
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Bart De Wever, burgemeester; Koen Kennis, schepen; Philip Heylen, schepen; Claude Marinower, schepen; Rob Van de Velde, schepen; Nabilla Ait Daoud, schepen; Fons Duchateau, schepen; Roel Verhaert, stadssecretaris

Afwezig

Ludo Van Campenhout, schepen; Marc Van Peel, schepen; Serge Muyters, korpschef

Secretaris

Roel Verhaert, stadssecretaris

Voorzitter

Bart De Wever, burgemeester
2016_CBS_05179 - Patrimonium cultuur. Stuivenbergplein 38, Antwerpen. Het Oude Badhuis - Aanpassingswerken betreffende brandveiligheid en akoestiek. Plus-, min- en aanvullende werken 1. Procedure en gunning - Goedkeuring 2016_CBS_05179 - Patrimonium cultuur. Stuivenbergplein 38, Antwerpen. Het Oude Badhuis - Aanpassingswerken betreffende brandveiligheid en akoestiek. Plus-, min- en aanvullende werken 1. Procedure en gunning - Goedkeuring

Motivering

Gekoppelde besluiten

Algemene financiƫle opmerkingen

De uitgave van 147.421,95 EUR + 30.958,61 EUR (21% btw) = 178.380,56 EUR, inclusief btw zal verrekend worden op bestelbon 4005165340 en op een nog vast te leggen bedrag van 72.349,17  EUR + 15.193,33 EUR (21% btw) = 87.542,50 EUR op het investeringsbudget 2016. Er is voldoende krediet beschikbaar.

Regelgeving: bevoegdheid

Artikel 57 §3, 4° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college van burgemeester en schepenen bevoegd is voor het voeren van de gunningsprocedure, de gunning en de uitvoering van overheidsopdrachten. 

Artikel 57 §3, 5° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college van burgemeester en schepenen bevoegd is voor het vaststellen van de wijze van gunning en de voorwaarden van overheidsopdrachten als het gaat om een opdracht van dagelijks bestuur.

Met het gemeenteraadsbesluit van 25 juni 2007, jaarnummer 1521, besliste de gemeenteraad in toepassing van artikel 43 § 2,10° van dit Gemeentedecreet welke opdrachten voor werken, leveringen en diensten kunnen beschouwd worden als opdrachten van dagelijks bestuur.

Bij besluit van 25 juni 2007 (jaarnummer 1521) besliste de gemeenteraad dat haar per kwartaal kennis wordt gegeven van alle opdrachten van dagelijks bestuur die betrekking hebben op de buitengewone dienst die een meerkost genereren van meer dan 10%. Conform de dienstnota D2010.125 van 12 augustus 2010 gaat het om alle wijzigingen / aanvullingen die een meerkost genereren van 10 % op het oorspronkelijk gunningbedrag van minimum 67.000,00 EUR. Dit zijn uiteraard niet de wijzigingen / aanvullingen die door de gemeenteraad worden goedgekeurd.

Aanleiding en context

Fase

Bestuursorgaan

Datum

Jaarnummer

aanstelling architectenbureau TV Rozemarijn Bormans - Karuur architecten bvba op basis van het raamcontract PO/5127/5

college

5 augustus 2010

12513

bestek GAC/2013/1984 (PO14780181). Aanpassingswerken betreffende brandveiligheid en akoestiek – Het Oude Badhuis – Stopzetting en heraanbesteding - Goedkeuring

college

5 december 2014

12359

bestek GAC/2014/2824 (PO/14780181). Aanpassingswerken betreffende brandveiligheid en akoestiek – Het Oude Badhuis – Gunning tegen 477.184,85 EUR exclusief btw 

college

27 maart 2015

02531

De opdracht "Aanpassingswerken betreffende brandveiligheid en akoestiek - Het Oude Badhuis" wordt uitgevoerd door de firma Beneens J. en Zonen bvba, Stadsestraat 43A te 2250 Olen, met ondernemingsnummer 0407.872.231. Tijdens de uitvoering zijn er onvoorziene aanvullende werken nodig en minwerken.

Argumentatie

Aanvullende werken

Verrekening 1: bekabeling geluidboxen foyer voor een bedrag van 496,94 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: de gebruiker / klant Cultuur, Sport, Jeugd en Onderwijs wenst bijkomende boxen in de foyer te plaatsen. Hiervoor dient de nodige bekabeling te worden voorzien.
Totaal in meer: 496,94 EUR.
Termijnverlenging:Geen. 

Verrekening 2: aanpassingswerken voor lockers backstage voor een bedrag van 300,00 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: de gebruiker / klant Cultuur, Sport, Jeugd en Onderwijs wenst de box-in-box te kunnen gebruiken terwijl ook de backstage in gebruik is. Daarom moeten de kasten afzonderlijk afsluitbaar zijn zodat deze veilige opbergruimtes worden voor de bezoekende artiesten.
Totaal in meer: 300,00 EUR.
Termijnverlenging: geen. 

Verrekening 3verplaatsen trussen inclusief consoles en dwarstrussen voor een bedrag van 8.844,00 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: de gebruiker / klant Cultuur, Sport, Jeugd en Onderwijs wenst het podium permanent op de tegenoverliggende plaats te behouden in plaats van deze daar occasioneel te voorzien. Hierom is het aangewezen een aantal trussen en dwarstrussen permanent te verplaatsen boven de nieuwe locatie van het podium.
Totaal in meer: 8.844,00 EUR.
Termijnverlenging: 3 werkdagen. 

Verrekening 4bekabeling voor slot inkomdeur voor een bedrag van 356,79 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: de gebruiker / klant Cultuur, Sport, Jeugd en Onderwijs wenst alle deuren te voorzien van toegangscontrole om een betere ontsluiting van het gebouw naar externe gebruikers mogelijk te maken. Hiervoor dient aan de inkomdeur bekabeling te worden voorzien.
Totaal in meer: 356,79 EUR.
Termijnverlenging: geen. 

Verrekening 8 : ventialtiekanalen van de Grote Zaal (Wasserij) voor een bedrag van 17.485,21 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: deze werken konden door omstandigheden niet – zoals initieel voorzien - vooraf uitvoering dossier  akoestiek & brandveiligheid door klant worden opgenomen. Om de werking van de ventilatie en de kwaliteit van de brandwerende houten vloer niet te hypothekeren, dient dit alsnog en vooraf het opschuren en de brandwerende behandeling van de houten vloer te worden uitgevoerd.
Totaal in meer: 17.485,21 EUR.
Termijnverlenging: geen. 

Verrekening 9: herstellen en aanwerken beton ter hoogte van dienstingang voor een bedrag van 3.965,01 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: tijdens de uitvoering van de aanpassingswerken aan de stockageruimtes gelijkvloers bleek dat de vloerpassen tussen doorgang en stockage te veel verschilden. Om dit op te vangen wordt de betonvloer gedeeltelijk uitgebroken en een nieuwe polybetonvloer gestort.
Totaal in meer: 3.965,01 EUR.
Termijnverlenging: 1 werkdag. 

Verrekening 12: stabiliteitswerken vloer box-in-box voor een bedrag van 3.648,40 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: tijdens de uitvoering werd vastgesteld dat de vloerplaat van de box-in-boxruimte ernstig doorbuigt. Er werd een stabiliteitsingenieur gecontacteerd en op zijn advies wordt ter oplossing van dit stabiliteitsprobleem de vloer ontdubbeld en dus een bovenliggende constructie van stalen liggers geplaatst in combinatie met een tussenliggende houten roostering.
Totaal in meer: 13.799,62 EUR.
Totaal in min: -10.151,22 EUR.
Termijnverlenging: 6 werkdagen 

Verrekening 13: verlengen HEA200 gang +1 voor een bedrag van 2.835,13 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: bij uitbraak van het verlaagd plafond in de nieuw te creëren doorgang op de 1ste verdieping, bleek dat bij eerdere stabiliteitswerken in de jaren’80 de ligger niet accuraat werd uitgevoerd. Deze ligger dient – op advies van de stabiliteitsingenieur -  bijkomend ondersteund te worden.
Totaal in meer: 2.835,13 EUR.
Termijnverlenging: 2 werkdagen. 

Verrekening 14c: herwerken plafond foyer voor een bedrag van 10.706,52 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie:bij demontage van het verlaagd plafond in de foyer bleek de onderliggende structuur anders uitgevoerd dan op de verbouwingsplannen van de jaren ’80 was aangegeven. Er bleken stalen liggers aanwezig waartussen elektrische leidingen en verschillende luchtkanalen werden ingewerkt. Daarom wordt beslist om de stalen liggers brandwerend te schilderen in plaats van te omkasten zodat de complexe knooppunten en aanwezige technieken kunnen behouden blijven en daarnaast de plafonds uit te dikken zodat de nieuwe technieken kunnen ingebouwd worden.
Totaal in meer: 16.325,24 EUR.
Totaal in min: -5.618,72 EUR.
Termijnverlenging: 7 werkdagen. 

Verrekening 17: bijkomende verlichtingsarmaturen in lokalen 1ste V voor een bedrag van 3.546,06 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: de lichtarmaturen op de 1ste verdieping blijken in te slechte staat om behouden te blijven en dienen vervangen te worden.
Totaal in meer: 3.546,06 EUR.
Termijnverlenging: 2 werkdagen. 

Verrekening 18: verplaatsen bediening verlichting en rookkoepel voor een bedrag van 356,04 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: op vraag van de gebruiker / klant Cultuur, Sport, Jeugd en Onderwijs wordt om praktische redenen de bediening van de zaalverlichting en van de rookluiken verplaatst naar een locatie naast de nooddeur die uitgeeft op de diensttoegang.
Totaal in meer: 356,04 EUR.
Termijnverlenging: 1 werkdag. 

Verrekening 19: aanpassen verplaatsen verdeelbord foyer voor een bedrag van 2.065,80 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: omwille van de te grote dimensionering van de bestaande elektriciteitskast wordt deze vervangen door een compacter exemplaar. Op vraag van de gebruiker / klant Cultuur, Sport, Jeugd en Onderwijs wordt deze, om het gebruiksgemak van de foyer te verhogen, ook verplaatst naar de doorgang naar de techniekersruimte.
Totaal in meer: 2.065,80 EUR
Termijnverlenging: 2 werkdagen. 

Verrekening 21: optimalisatie installatie inbraak voor een bedrag van 162,05 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: in samenspraak met de installateur van de inbraakdetectie werden een aantal voorziene detectoren en bedieningspanelen gesupprimeerd en daarnaast een aantal detectoren met dubbele technologie bijkomend voorzien zodat de dekking van de inbraakdetectie optimaal is.
Totaal in meer: 162,05 EUR.
Termijnverlenging: geen. 

Verrekening 23: aanpassen stopcontacten Wasserij voor een bedrag van 556,30 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: door het toevoegen van een plint in de Wasserij (verrekening 10) dienen de aanwezige stopcontacten naar voor geplaatst te worden.
Totaal in meer: 556,30 EUR.
Termijnverlenging: 1 werkdag. 

Verrekening 25: Led- en noodverlichting Wasserij voor een bedrag van 989,41 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: naast het behoud van een deel van de bestaande armaturen wordt om veiligheidsredenen beslist om bijkomend bekabeling en noodverlichting met 2 richtbare spots te voorzien.
Totaal in meer: 989,41 EUR.
Termijnverlenging: geen. 

Verrekening 28: afronden scherpe hoeken balie – toog voor een bedrag van 785,60 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: op vraag van de gebruiker / klant Cultuur, Sport, Jeugd en Onderwijs worden de enigszins scherpe hoeken van de betegelde toogelementen afgerond.
Totaal in meer: 785,60 EUR.
Termijnverlenging: geen. 

Verrekening 29: plaatsen van gaslekdetectie voor een bedrag van 3.193,91 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: op vraag van de gebruiker / klant Cultuur, Sport, Jeugd en Onderwijs wordt om veiligheidsredenen bijkomend een gaslekdetectiesysteem geïnstalleerd.
Totaal in meer: 3.193,91 EUR
Termijnverlenging: 1 werkdag 

Verrekening 30: verlaagd plafond foyer met aanpassing verluchting voor een bedrag van 871,55 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: bij de demontage van de bestaande verlaagde plafonds werd pas een accuraat beeld verkregen van de bestaande verluchtingsinstallatie. Er dient een aftakking gemaakt te worden op het aanwezige extractiekanaal in de aanliggende gang om de toiletten te verluchten. Om het kanaalwerk aan het zicht te onttrekken, worden verlaagde plafonds in de toiletten voorzien.
Totaal in meer: 871,55 EUR.
Termijnverlenging: 1 werkdag. 

Verrekening 36: wijziging naar Led-verlichting voor de lokalen 1ste V voor een bedrag van 1.678,14 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: om redenen van duurzaamheid wordt beslist om voor de armaturen in de lokalen op de 1steverdieping een led-versie te kiezen.
Totaal in meer: 1.678,14 EUR.
Termijnverlenging: geen. 

Verrekening 37: wijzigen verlichtingsarmaturen in foyer, box-in-box en cafetaria voor een bedrag van 4.279,05 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: bij uitvoering bleken de verlichtingsarmaturen die beantwoorden aan de beschrijving in het aanbestedingsdossier niet meer verkrijgbaar. Om redenen van duurzaamheid en omdat dit budgettair intussen voldoende gunstig is, kan overgegaan worden naar led-verlichting bij het herbekijken van het volledige verlichtingspakket.
Totaal in meer: 19.191,67 EUR.
Totaal in min: -14.912,62 EUR.
Termijnverlenging: geen 

Verrekening 38: isolatie vloer box-in-box voor een bedrag van 609,70 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: om te vermijden dat de ontdubbelde vloer van de box-in-boxruimte (zie verrekening 12) een klankkast wordt, dient rotswolisolatie in de holle ruimtes te worden geplaatst.
Totaal in meer: 609,70 EUR.
Termijnverlenging: geen 

Verrekening 39: schilderen van de Wasserij voor een bedrag van 13.731,43 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: om te vermijden dat de zeer gevoelige geluidsabsorberende bepleistering, de lattenstructuur en de plint beschadigd zouden worden wanneer –zoals voorzien – de schilderwerken op hoogte in een latere fase zouden worden opgenomen, wordt beslist om deze uit te voeren in de huidige uitvoering.
Totaal in meer: 13.731,43 EUR.
Termijnverlenging: 10 werkdagen. 

Verrekening 41: wijziging montagesysteem lambrisering Wasserij voor een bedrag van 3.535,20 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: de in het bestek voorziene montage door middel van vernageling blijkt technisch moeilijk uitvoerbaar en esthetisch niet het gewenste resultaat te geven. Er wordt geopteerd voor een duurzame, technisch en esthetisch optimale oplossing door infrezen van de afgewerkte latten en verlijming op een onderliggende lattenstructuur.
Totaal in meer: 3.535,20 EUR.
Termijnverlenging: 3 werkdagen. 

Verrekening 42: plaatsen van inox plinten aan toog cafetaria – foyer voor een bedrag van 1.314,50 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: op vraag van de gebruiker / klant Cultuur, Sport, Jeugd en Onderwijs wordt om redenen van hygiëne (muizenoverlast op Stuivenberg) een inox plint gemonteerd onderaan de toog zodat openingen, waarin kan genesteld worden, gedicht zijn.
Totaal in meer: 1.314,50 EUR.
Termijnverlenging: 1 werkdag. 

Verrekening 43: aanpassingen aan brandwerende deuren kelder en radiatoren voor een bedrag van 1.018,91 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: omwille van de brandcompartimentering werden in het bestek brandwerende deuren voorzien, ook in het keldergedeelte. Bij twee deuropeningen blijken de aanwezige technische leidingen niet verplaats- of aanpasbaar en dienen deze geïntegreerd te worden in een vast, brandwerend, wandgedeelte en wordt de deuropening licht verkleind.
Totaal in meer: 1.018,91 EUR.
Termijnverlenging: geen. 

Verrekening 44: afwerking refter personeel voor een bedrag van 4.231,84 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: op vraag van de gebruiker / klant Cultuur, Sport, Jeugd en Onderwijs wordt, in functie van een vlottere continuïteit van de werking van Het Oude Badhuis, de afwerking van het personeelslokaal niet, zoals voorzien, intern opgenomen in een latere fase maar binnen de lopende uitvoering.
Totaal in meer: 4.231,84 EUR.
Termijnverlenging: geen. 

Verrekening 46: plaatsen verhoogde vloer inkom box-in-box voor een bedrag van 2.150,32 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: De hoogtepeilen op de plannen uit de verbouwingsfase van de jaren ’80 blijken, na het doorbreken van de scheidingsmuur, niet correct te zijn weergegeven. De vloer van de box-in-boxruimte blijkt circa 45cm lager te liggen dan deze van de traphal waarlangs de nieuwe doorgang wordt gecreëerd. Om het verschil op te vangen dient een bordes te worden voorzien en enkele traptreden.
Totaal in meer: 2.150,32 EUR.
Termijnverlenging: 2 werkdagen.

Verrekening 49: aanpassing borstwering vide voor een bedrag van 2.615,72 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: de dagkanten aan de vide 1ste verdieping blijken na uitbraak van de ramen uit voorzetwanden te bestaan in plaats van metselwerk. Hierom dient het plaatsingsconcept, dat voorzien was in het bestek, aangepast te worden naar een zijdelingse montage met horizontale ankerpunten die verdoken kunnen worden ingewerkt in het metselwerk.
Totaal in meer: 2.615,72 EUR.
Termijnverlenging: geen. 

Verrekening 50: leveren en plaatsen van dubbele stopcontacten in box-in-box voor een bedrag van 127,34 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: op vraag van de gebruiker / klant Cultuur, Sport, Jeugd en Onderwijs worden een aantal dubbele stopcontacten voorzien in de box-in-boxruimte.
Totaal in meer: 127,34 EUR.
Termijnverlenging: geen. 

Verrekening 51: bekabeling muziekinstallatie Wasserij voor een bedrag van 836,76 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: op vraag van de gebruiker / klant Cultuur, Sport, Jeugd en Onderwijs worden extra kabels voor de muziekinstallatie achter de lambrisering en boven de trussen binnen de aanneming geplaatst in plaats van intern opgenomen.
Totaal in meer: 836,76 EUR.
Termijnverlenging: geen. 

Verrekening 52: herstellingswerken cafetaria voor een bedrag van 5.621,80 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: op vraag van de gebruiker / klant Cultuur, Sport, Jeugd en Onderwijs wordt de schade die veroorzaakt werd door waterinfiltratie na het opzetten van de verwarmingsinstallatie zonder voorafgaande controle binnen de lopende uitvoering hersteld.
Totaal in meer: 5.621,80 EUR.
Termijnverlenging: geen. 

Verrekening 53: herstel leidingen radiator voor een bedrag van 1.017,50 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: tijdens de uitvoering van de werken werd waterinfiltratie vastgesteld in de foyer. Oorzaak blijkt een, in de muur ingewerkte leiding die – omdat mantelbescherming ontbrak – volledig doorgeroest is. De leiding diende bij hoogdringendheid hersteld te worden om verdere gevolgschade te voorkomen.
Totaal in meer: 1.017,50 EUR.
Termijnverlenging: geen. 

Verrekening 54: aanwerken van brandwerende deuren kelder voor een bedrag van 395,04 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: door te grote onregelmatigheden in de keldervloer overschrijden de openingen onder de brandwerende deuren op enkele plaatsen de toegelaten tolerantie. In de onderregel van deze brandwerende deuren dient een brandwerende zwelstrip te worden gefreesd en / of de dorpel uitgevlakt door middel van een betonreparatiemortel.
Totaal in meer: 395,04 EUR.
Termijnverlenging: geen. 

Verrekening 57: aanpassingswerken doucheruimte +3 voor een bedrag van 750,00 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: voor de doucheruimte op de 3de verdieping werd in functie van de brandcompartimentering een brandwerende deur voorzien. Bij uitbraak van de bestaande deur bleek deze onder de vloerafwerking verankerd en werd de vloer bijgevolg beschadigd. Deze schade aan dorpel en tegels dient hersteld te worden.
Totaal in meer: 750,00 EUR.
Termijnverlenging: geen. 

Verrekening 58: aanpassingen onthaalbalie aan nieuw PVE voor een bedrag van 4.292,06 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: op vraag van de gebruiker / klant Cultuur, Sport, Jeugd en Onderwijs wordt de ontvangstbalie aangepast aan het nieuwe programma van eisen waarin rekening wordt gehouden met de extra taken die de onthaalmedewerker zal moeten opnemen.
Totaal in meer: 4.292,06 EUR.
Termijnverlenging: 3 werkdagen. 

Verrekening 59: vervangen verluchtingsroosters foyer voor een bedrag van 669,65 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: tijdens uitvoering beek dat een aantal onvoorziene optimalisaties van de verluchtingsinstallatie noodzakelijk zijn.
Totaal in meer: 669,65 EUR.
Termijnverlenging: geen. 

Verrekening 65: brandwerende afwerking plafond ingang kelder en wand technieken voor een bedrag van 951,34 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: door de noodzakelijke wijzigingen in de plafondopbouw van de foyer dient, in functie van de brandcompartimentering een bijkomend brandwerend plafond te worden voorzien aan de kelderingang ter hoogte van de cafetaria. Daarnaast wordt vanuit een technische optimalisatie geopteerd om een brandwerende wand te plaatsen voor de technieken in één van de ruimtes in de kelder.
Totaal in meer: 1.220,24 EUR.
Totaal in min: -268,90 EUR
Termijnverlenging: geen 

Werken in meer 

Verrekening 5brandwerende deur tussen foyer en traphal nooduitgang voor een bedrag van 1.471,48 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: klant wenst een gemakkelijke toegang vanuit de foyer naar de traphal / nooduitgang om controle mogelijk te maken.
Totaal in meer: 1.471,48 EUR.
Termijnverlenging: geen. 

Verrekening 6Creëren van een sanitair sas met deur voor een bedrag van 592,88 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: de gebruiker / klant Cultuur, Sport, Jeugd en Onderwijs wenst het sanitair op de 1ste verdieping voor te behouden voor het personeel. Hierom dient een afsluitbaar sas te worden gecreëerd.
Totaal in meer: 592,88 EUR.
Termijnverlenging: 1 werkdag. 

Verrekening 10: bijkomende geluidsabsorberende bepleistering en bijkomende plint voor een bedrag van 10.039,63 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: bij het verwijderen van de lambriseringen in de Wasserij bleek het achterliggen pleisterwerk in slechte staat. Het grootste deel van de kopse wand dient herbepleisterd te worden en er wordt een duurzame verhoogde plint geplaatst onder de voorziene nieuwe akoestische lambrisering. Om zowel technische als esthetische redenen wordt ook bijkomende akoestische bepleistering en akoestische lambrisering geplaatst.
Totaal in meer: 39.382,65 EUR.
Totaal in min: - 29.343,02 EUR.
Termijnverlenging: 2 werkdagen. 

Verrekening 11: brandwerende plafondafwerking cafetaria voor een bedrag van 4.677,97 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: het verlaagde plafond in de cafetaria bleek in slechtere staat dan voorzien en dient gedemonteerd en vernieuwd te worden. Er wordt om technische en esthetische redenen voor geopteerd om de retombé doorlopend te voorzien in plaats van plaatselijk. Onderliggend dienen nog aanwezige restanten van een vroeger verluchtingssysteem verwijderd te worden.
Totaal in meer: 8.722,46 EUR.
Totaal in min: -4.044,49 EUR.
Termijnverlenging: geen. 

Verrekening 16: werken in regie in meer voor een bedrag van 98,20 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: na het plaatsen van de nieuwe toog in een vorige fase, dienden de tegels aan de toog nog aangewerkt te worden. Dit kan gebeuren met tegels die in huidige fase worden uitgebroken. Daarnaast bleek de dorpel onder de beglaasde deuren naar de foyer, na verwijdering van de deuren, te zwaar beschadigd om te kunnen behouden. De dorpel dient vervangen te worden. Deze werken worden uitgevoerd in regie.
Totaal in meer: 98,20 EUR.
Termijnverlenging: 1 werkdag. 

Verrekening 20: aanpassing installatie branddetectie in functie van verstrengde normeringvoor een bedrag van 4.953,08 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: omwille van de verstrengde normering inzake branddetectie worden – op advies van het keuringsorganisme – bijkomende detectoren geplaats boven een aantal verlaagde plafonds en in de kelder. Dientengevolge dient de brandcentrale te worden uitgebreid. Daarnaast wordt in de Wasserij met een beamdetector gewerkt omdat bijkomende branddetectoren daar slecht verenigbaar zijn met de bestaande, behoudenswaardige, architectuur.
Totaal in meer: 8.266,23 EUR.
Totaal in min: -3.313,15 EUR.
Termijnverlenging: 5 werkdagen. 

Verrekening 34: wijziging plafond cafetaria deel 2 voor een bedrag van 2.609,38 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: de beslissing om het verlaagde plafond te vernieuwen en het gebruik van doorlopen,de retombé, resulteert in bijkomend afbraakwerk, gyprocwerken en schilderwerken.
Totaal in meer: 2.609,38 EUR.
Termijnverlenging: 2 werkdagen. 

Verrekening 45: cementtegels op gelijkvloers noodtrap in plaats van marmermozaïek voor een bedrag van 940,79 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: in afwijking van het bestek wordt om onderhoudstechnische en esthetische redenen beslist om de cementtegelvloer van de bovenliggende bordessen te herhalen op het bordes van het gelijkvloers.
Totaal in meer: 940,79 EUR.
Termijnverlenging: geen. 

Verrekening 47: bijkomende pleisterwerken voor een bedrag van 19.976,23 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: op vraag van de gebruiker / klant Cultuur, Sport, Jeugd en Onderwijs worden alle nodige pleisterwerken opgenomen binnen deze uitvoering ipv in een latere fase in functie van de continuïteit  van de werking van Het Oude Badhuis.
Totaal in meer: 32.976,55 EUR.
Totaal in min: -13.000,32 EUR.
Termijnverlenging: 10 werkdagen. 

Verrekening 62: betonherstel balken kelder voor een bedrag van 8.299,22 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: in de periode tussen opmaak bestek en uitvoering is het betonrot aan de balken exponentieel toegenomen. De voorziene hoeveelheid betonherstel blijkt ontoereikend om alle nodige herstellingen uit te voeren.
Totaal in meer: 8.299,22 EUR
Termijnverlenging: geen. 

Kennisname van werken in min

Verrekening 7: artikel 76.71 – leveren en plaatsen van een dwarstruss voor een bedrag in min van 4.650,75 EUR exclusief btw.
Argumentatie: leveren en plaatsen van een dwarstruss wordt niet uitgevoerd omdat klant beslist het podium permanent aan één zijde van de zaal te behouden.
Totaal in min: -4.650,75 EUR. 

Verrekening 24: wijziging noodverlichtingsarmaturen voor een bedrag in min van 4.606,74 EUR exclusief btw.
Argumentatie: Omwille van budgettaire, esthetische en redenen van duurzaamheid, wordt een variant led-armatuur gekozen ter vervanging van wat in het dossier voorzien werd.
Totaal in min: -4.606,74 EUR. 

Verrekening 60: varia in meer en min voor een bedrag in min van 4.723,56 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: een aantal voorziene werken dienen niet te worden uitgevoerd en een aantal werken bijkomend opgenomen. Omdat het een aantal kleinere werken / aanpassingen betreft, werden deze in één verrekening opgenomen.
Totaal in meer: 13.692,73 EUR.
Totaal in min: -18.416,29 EUR. 

Verrekening 64: varia in min voor en bedrag in min van 3.246,88 EUR exclusief btw en herzieningen.
Argumentatie: een aantal werken die voorzien werden in de aanbesteding zijn niet noodzakelijk en worden om budgetredenen geschrapt. Extra voegwerk blijkt wel noodzakelijk om het geheel volgens de regels van de kunst te kunnen afwerken.
Totaal in meer: 23,20 EUR.
Totaal in min: -3.270,08 EUR

Dit geeft volgende financieel gevolg:
aanvullende en pluswerken: 110.991,02 EUR + 53.658,86 EUR = 164.649,88 EUR, exclusief btw;
minwerken: 17.227,93 EUR, exclusief btw;
totaal: 164.649,880 EUR - 17.227,93 EUR = 147.421,95 EUR, exclusief btw.

Overzicht verrekeningen – bedragen exclusief btw

Verrekeningen na nazicht en advies extern architectenbureau TV Rozemarijn Borremans & Karuur architecten bvba - SB

Verrekening

Bedrag in EUR

Termijnverlenging in werkdagen

Verrekening 1: bekabeling geluidsboxen

496,94

0

Verrekening 2: lockers backstage

300,00

0

Verrekening 3: verplaatsen trussen en consoles

8.844,00

3

Verrekening 4: bekabeling inkomdeur

356,79

0

Verrekening 5: brandwerende deur tussen foyer en traphal

1.471,48

0

Verrekening 6: sanitair sas met deur

592,88

1

Verrekening 7: art. 76.71 - niet uitvoeren van dwarstruss

-4.650,75

-

Verrekening 8: vernieuwen verluchtingsroosters Wasserij

17.485,21

0

Verrekening 9: herstellen / aanwerken beton dienstingang

3.965,01

1

Verrekening 10: aanpassingen Wasserij

10.039,63

2

Verrekening 11: plafondafwerking cafetaria

4.677,97

0

Verrekening 12: aanpassingen vloer box-in-box

3.648,40

6

Verrekening 13: verlengen latei in gang +1

2.835,13

2

Verrekening 14 c: stalen profielen plafond foyer

10.706,52

7

Verrekening 16: aanwerken vloertegels cafetaria + dorpel

98,20

1

Verrekening 17: lichtarmaturen kantoren +1

3.546,06

2

Verrekening 18: verplaatsen bediening verlichting Wasserij

356,04

1

Verrekening 19: verplaatsen verdeelbord foyer

2.065,80

2

Verrekening 20: aanpassen branddetectie ifv strengere normering

4.953,08

5

Verrekening 21: optimalisatie installatie inbraak

162,05

0

Verrekening 23:aanpassen stopcontacten Wasserij

556,30

1

Verrekening 24: wijziging noodverlichtingsarmaturen

-4.606,74

-

Verrekening 25: bekabeling ledverlichting Wasserij

989,41

0

Verrekening 28: afronden hoeken balie - toog

785,60

0

Verrekening 29: gaslekdetectie

3.193,91

1

Verrekening 30: verlaagd plafond foyer en verluchting

871,55

1

Verrekening 34: plafond cafetaria deel 2

2.609,38

2

Verrekening 36: lichtarmaturen kantoren +1 - Led

1.678,14

0

Verrekening 37: verlichting foyer – box en cafetaria

4.279,05

0

Verrekening 38: isolatie vloer box-in-box

609,70

0

Verrekening 39: schilderen Wasserij

13.731,43

10

Verrekening 41: bevestiging akoestische lambrisering

3.535,20

3

Verrekening 42: plaatsen plint toog - balie

1.314,50

1

Verrekening 43: aanpassingen deuren kelder en radiatoren

1.018,91

0

Verrekening 44: werken refter personeel

4.231,84

0

Verrekening 45: tegelvloeren cementtegels

940,79

0

Verrekening 46: verhoogde vloer box-in-box

2.150,32

2

Verrekening 47: pleisterwerken bijkomend

19.976,23

10

Verrekening 49: aanpassing borstwering vide

2.615,72

0

Verrekening 50: bekabeling en stopcontacten box-in-box

127,34

0

Verrekening 51: bekabeling Wasserij voor muziekinstallatie

836,76

0

Verrekening 52: herstelling schade waterlek

5.621,80

0

Verrekening 53: herstel leiding HVAC

1.017,50

0

Verrekening 54: plaatsen brandwerende zwelstrip

395,04

0

Verrekening 57: aanpassing douche +3

750,00

0

Verrekening 58: aanpassen balie aan nieuw PVE

4.292,06

3

Verrekening 59:optimalisatie verluchtingsroosters foyer

669,65

0

Verrekening 60: varia in meer en min

-4.723,56

-

Verrekening 62: betonherstel kelder

8.299,22

0

Verrekening 64: verrekening in min

-3.246,88

0

Verrekening 65: brandwerende afwerking plafond / wand

951,34

0

 

 

 

Totaal

147.421,95

67

Overzicht van de oorzaken van verrekeningen – bedragen exclusief btw

 

Onvoorziene omstandigheden

Op vraag van klant

Variante uitvoering

Hiaat in het bestek

Verrekening 1

 

 496,94

 

 

Verrekening 2

 

300,00

 

 

Verrekening 3

 

8.844,00

 

 

Verrekening 4

 

356,79

 

 

Verrekening 5

 

1.471,48

 

 

Verrekening 6

 

592,88

 

 

Verrekening 7

 

 

-4.650,75

 

Verrekening 8

 

17.485,21

 

 

Verrekening 9

3.965,01

 

 

 

Verrekening 10

10.039,63

 

 

 

Verrekening 11

4.677,97

 

 

 

Verrekening 12

3.648,40

 

 

 

Verrekening 13

2.835,13

 

 

 

Verrekening 14 c

10.706,52

 

 

 

Verrekening 16

98,20

 

 

 

Verrekening 17

3.546,06

 

 

 

Verrekening 18

 

356,04

 

 

Verrekening 19

 

2.065,80

 

 

Verrekening 20

4.953,08

 

 

 

Verrekening 21

162,05

 

 

 

Verrekening 23

556,30

 

 

 

Verrekening 24

 

 

-4.606,74

 

Verrekening 25

989,41

 

 

 

Verrekening 28

 

785,60

 

 

Verrekening 29

 

3.193,91

 

 

Verrekening 30

871,55

 

 

 

Verrekening 34

2.609,38

 

 

 

Verrekening 36

 

 

1.678,14

 

Verrekening 37

 

 

4.279,05

 

Verrekening 38

609,70

 

 

 

Verrekening 39

13.731,43

 

 

 

Verrekening 41

 

 

3.535,20

 

Verrekening 42

 

1.314,50

 

 

Verrekening 43

1.018,91

 

 

 

Verrekening 44

 

4.231,84

 

 

Verrekening 45

 

 

940,79

 

Verrekening 46

2.150,31

 

 

 

Verrekening 47

 

19.976,23

 

 

Verrekening 49

 

 

2.615,72

 

Verrekening 50

 

127,34

 

 

Verrekening 51

 

836,76

 

 

Verrekening 52

 

5.621,80

 

 

Verrekening 53

1.017,50

 

 

 

Verrekening 54

 

 

 

395,04

Verrekening 57

750,00

 

 

 

Verrekening 58

 

4.292,06

 

 

Verrekening 59

669,65

 

 

 

Verrekening 60

 

 

-4.723,56

 

Verrekening 62

8.299,22

 

 

 

Verrekening 64

-3.246,88

 

 

 

Verrekening 65

951,34

 

 

 

 

 

 

 

 

Totaal exclusief btw

75.609,88

72.349,18

-932,15

395,04

Juridische grond

In toepassing van artikel 26, §1, 2°, a van de wet van 15 juni 2006 zal deze opdracht voor aanvullende werken waarvan het bedrag niet hoger ligt dan 50% van het bedrag van de hoofdopdracht gegund worden volgens de onderhandelingsprocedure zonder bekendmaking aan de oorspronkelijke opdrachtnemer omdat deze werken ingevolge onvoorziene omstandigheden noodzakelijk zijn geworden en de werken technisch of economisch niet van de hoofdopdracht kunnen worden gescheiden zonder ernstig bezwaar.

In toepassing van artikel 37 van het Koninklijk Besluit van 14 januari 2013 is de aanbestedende overheid gerechtigd de oorspronkelijke opdracht eenzijdig te wijzigen voor zover het voorwerp van de opdracht onveranderd blijft en de wijziging in waarde beperkt blijft tot 15% van het oorspronkelijke opdrachtbedrag.

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt goed dat volgens de onderhandelingsprocedure op basis van briefwisseling prijs werd gevraagd voor de aanvullende werken aan Beneens J. en zonen bvba, Stadsestraat 43A, 2250 Olen, met ondernemingsnummer 0407.872.231.

Artikel 2

Het college keurt de aanvullende werken en de werken in meer goed voor de aanpassingswerken betreffende brandveiligheid en akoestiek in Het Oude Badhuis, Stuivenbergplein 38, Antwerpen, op basis van het bestek GAC/2014/2824 (PO/14780181) en beslist hiermee Beneens J. en zonen bvba, Stadsestraat 43A te 2250 Olen, met ondernemingsnummer 0407.872.231 te belasten voor een bedrag van 164.649,88 EUR + 34.576,47 EUR (21%btw) = 199.226,35 EUR.

Artikel 3

Het college neemt kennis van de minwerken ten bedrage van 17.227,93 EUR + 3.617,87 EUR (21% btw) = 20.845,80 EUR.

Artikel 4

Het college keurt een termijnverlenging van 67 werkdagen goed, zonder bijkomende kosten. 

Artikel 5

Het college keurt de bijkomende vastlegging goed voor een bedrag van 87.542,50 EUR, inclusief btw voor de aanpassingswerken betreffende de brandveiligheid en akoestiek in Het Oude Badhuis, Stuivenbergplein 38, Antwerpen, op naam van Beneens J. en zonen bvba, Stadsestraat 43A in 2250 Olen, met ondernemingsnummer 0407.872.231.

Artikel 6

Het college geeft opdracht aan:

Dienst

Taak

GAC

dit besluit op te nemen in de kwartaalrapportering aan de gemeenteraad onder “dagelijks bestuur”

Artikel 7

De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:

Omschrijving Bedrag Boekingsadres Bestelbon
Aanpassingswerken betreffende 
brandveiligheid en akoestiek - 
Het Oude Badhuis
Beneens J. en zonen bvba, 
Stadsestraat 43A te 2250 Olen, 
met ondernemingsnummer 
0407.872.231 
rekeningnummer:
BE49000040524071  
62.803,22 EUR
inclusief btw 
budgetplaats: 5300000000
budgetpositie: 221
functiegebied: 1SBR010201P04693
subsidie: 00SF_ONTMOET_CENTR
fonds: SA_EXTERN
begrotingsprogramma: 1SA050709
budgetperiode: 1600
vast actief:221000001713
4005173340 
Aanpassingswerken betreffende 
brandveiligheid en akoestiek - 
Het Oude Badhuis
Beneens J. en zonen bvba, 
Stadsestraat 43A te 2250 Olen, 
met ondernemingsnummer 
0407.872.231 
rekeningnummer:
BE49000040524071  
24.739,27 EUR
inclusief btw
budgetplaats: 5322000000
budgetpositie: 221
functiegebied: 1SBR010201P04693
subsidie: SUB_NR
fonds: INTERN
begrotingsprogramma: 1SA050709
budgetperiode: 1600
vast actief:221000000377
4005173368