Vzw Antwerpen Kunstenstad beschikt voor aankopen en restauraties van voorwerpen over een eigen investeringsbudget, waarvoor zij een toelage krijgt van de stad Antwerpen. De instellingen moeten het budget van de stad niet meer direct aanspreken voor de aankoop van bovengenoemde objecten.
Conform artikel 57,§3,8° van het Gemeentedecreet is het college bevoegd voor het stellen van daden van beschikking met betrekking tot roerende goederen.
Het Letterenhuis en het Museum Plantin-Moretus/Prentenkabinet hebben in het derde kwartaal 2016 aankopen verricht.
De aankoop van de objecten is verantwoord, omdat deze aankoop voldoet aan één of meerdere van volgende criteria:
Het collegebesluit van 9 november 2007 (jaarnummer 14977) stelt dat voor kunstaankopen vanaf 8.500,00 EUR expliciet advies wordt gevraagd aan de directeuren van collectiebeleid en cultuurcommunicatie en aan de coördinator van Musea en Erfgoed Antwerpen en de Raad van Bestuur. Voor de betreffende kunstaankoop van het Letterenhuis adviseren de voorgenoemde directeuren en de Raad van Bestuur positief.
Het college keurt volgende aankopen goed:
|
Letterenhuis |
|
|
object |
bedrag |
|
Handschrift van Paul van Ostaijen: Het bordeel van Ika Loch (1922, 26 bladen). Eerste deel. |
8.000,00 EUR |
|
|
|
|
Museum Plantin-Moretus/Prentenkabinet |
|
|
object |
bedrag |
|
De religionibus diversis non admittendis in uno aliquo unius regni ... Loco. Pamelius, Jacobus. - Antverpiae: ex officina Christophori Plantini, 1589 |
1.500,00 EUR |