Terug

2016_CBS_05660 - Organisatie en logistieke ondersteuning - Aper'eau - 15 juli, 29 juli en 12 augustus 2016 - omgeving Antwerpen - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 24/06/2016 - 09:00 collegezaal, stadhuis
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Bart De Wever, burgemeester; Koen Kennis, schepen; Philip Heylen, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Claude Marinower, schepen; Marc Van Peel, schepen; Rob Van de Velde, schepen; Nabilla Ait Daoud, schepen; Fons Duchateau, schepen; Roel Verhaert, stadssecretaris

Afwezig

Serge Muyters, korpschef

Secretaris

Roel Verhaert, stadssecretaris

Voorzitter

Bart De Wever, burgemeester
2016_CBS_05660 - Organisatie en logistieke ondersteuning - Aper'eau - 15 juli, 29 juli en 12 augustus 2016 - omgeving Antwerpen - Goedkeuring 2016_CBS_05660 - Organisatie en logistieke ondersteuning - Aper'eau - 15 juli, 29 juli en 12 augustus 2016 - omgeving Antwerpen - Goedkeuring

Motivering

Gekoppelde besluiten

Algemene financiƫle opmerkingen

Voor inname van het openbaar domein wordt er voor de editie op de Grote Markt 2.100,00 EUR, voor de editie op het Steenplein, kant Cruiseterminal 1.750,00 EUR en voor de editie op de Bolivarplaats 210,00 EUR aangerekend aan de organisatoren.

Voor het gebruik van elektriciteit zal er per editie een factuur worden opgemaakt.
De orderbevestigingen voor de edities van 29 juli 2016 en 12 augustus 2016 zullen later opgemaakt worden. 

Aanleiding en context

Op 19 april 2016 diende Apereau vzw, Stommehoevenstraat 77, 2160 in Wommelgem, vertegenwoordigd door Jan Van Leuffel, aanvragen in voor de organisatie van het festival Aper'eau. 

Er werden aanvragen ingediend voor de onderstaande data en locaties:

27 mei 2016   Theaterplein 
15 juli 2016  Grote Markt
29 juli 2016  Steenplein, kant cruiseterminal 
12 augustus 2016   Bolivarplaats
26 augustus 2016   Stadspark
9 september 2016  luifel aan Napoleonkaai

De edities van 26 augustus 2016 en 9 september 2016 zullen op een later college geagendeerd worden. 

Aper'eau is een gratis afterwork openlucht aperitief op unieke stadshoekjes in de Antwerpse binnenstad met als missie het samenhorigheidsgevoel onder de Antwerpenaren te versterken en de stad te promoten als woon- en werkomgeving. 

Het scenario van de edities 15, 19 juli en 12 augustus is als volgt:

  • 07.00 uur: start opbouw;
  • 17.00 uur: start openlucht aperitief;
  • 23.59 uur: einde openlucht aperitief;
  • 02.00 uur: einde afbraak.
De organisatie verwacht per editie 1.750 bezoekers.

Dit evenement wordt volgens het opportuniteits- en bevoegdhedenkader evenementen ingedeeld in categorie 6, overige (extern georganiseerde) evenementen winstgevend en zij worden niet vrijgesteld van:

  • retributie inname openbaar domein;
  • retributie logistiek materiaal;
  • nutsverbruik;
  • opkuis;
  • afvalcontainers;
  • verwijderen straatmeubilair.

De organisatie vraagt aan de stad Antwerpen logistieke ondersteuning op vlak van elektricitieit. Dit wordt toegestaan mits betaling.

Argumentatie

Het evenement heeft een open karakter en richt zich tot alle Antwerpenaren en bezoekers van Antwerpen.

Juridische grond

Op 16 december 2013 (jaarnummer 760) keurde de gemeenteraad het nieuw gebruiksreglement goed voor het ter beschikking stellen van logistiek materiaal voor evenementen.
Op 4 maart 2016 (jaarnummer 01659) keurde het college de nieuwe procedure voor evenementenaanvragen - opportuniteits- en bevoegdhedenkader evenementen goed.
Op 21 maart 2016 (jaarnummer 180) keurde de gemeenteraad het retributiereglement voor inname van openbaar domein voor evenementen en manifestaties goed.
Het evenement kan plaatsvinden, indien aan de voorwaarden in het collegebesluit van 18 december 2009 (jaarnummer 18606) wordt voldaan. Dit collegebesluit behandelt de reiniging en het verwijderen van afvalstoffen bij manifestaties of feestelijkheden. Daarin wordt onder meer bepaald dat organisatoren zelf verantwoordelijk zijn voor de (dagelijkse) reiniging van de locatie en de verwijdering van afvalstoffen, tijdens en/of na de manifestatie of het evenement. Bij het niet naleven van deze voorwaarden worden de kosten voor de opkuis aan de organisator aangerekend.

Adviezen

Ondernemen en Stadsmarketing/Visit Antwerpen/Evenementen Gunstig advies
Volksgezondheid Gunstig advies

Gunstig zonder risicoanalyse van FOD Volksgezondheid.

Ondernemen en Stadsmarketing/Visit Antwerpen Gunstig advies

Steenplein

  • de organisator dient Flandria op de hoogte te brengen van het evenement en de nodige afspraken te maken zodat hun werking niet gehinderd wordt;
  • de beide toegangen naar het ponton dienen vrijgehouden te worden zodat de passagiers vlot de rondvaartboten kunnen bereiken; 
  • de toegang tot de parking Cruiseterminal moet ten allen tijde vrij blijven. 

Dit advies is enkel van toepassing voor de editie van 29 juli 2016.

Milieuvergunningen Gunstig onder voorwaarden

Het maximum geluidsniveau (gemeten als LAmax,slow) mag niet hoger zijn dan 92 dB(A). 

Het waargenomen geluid mag 1,5m voor de gevels van de dichtstbijgelegen woningen niet hoger zijn dan 75 dB(A) en 85 dB(C).

Brandweer preventie Gunstig onder voorwaarden

Het advies van Brandweer preventie moet nog worden opgemaakt. Dit advies zal worden opgenomen in de collegiale toelating.

District Antwerpen Gunstig advies
Lokale Politie/ Openbare orde/ Evenementen Gunstig advies
Stadsbeheer/Logistiek/Bijzondere opdrachten en feestmateriaal Gunstig onder voorwaarden

Dit evenement kan plaatsvinden, indien aan de voorwaarden beslist in het collegebesluit van 18 december 2009 (jaarnummer 18606) wordt voldaan. Daarin wordt onder meer bepaald dat organisatoren zelf moeten in staan voor de (dagelijkse) reiniging van de
locatie en de verwijdering van afvalstoffen, tijdens en/of na de manifestatie of het evenement.
Bij het niet naleven van deze voorwaarden worden de kosten voor de opkuis aan de organisator aangerekend. 
Daarnaast moeten organisatoren er ook voor zorgen dat: 
• er geen schade wordt aangericht aan het openbaar groen; 
• alle zwerfvuil afkomstig van deze manifestatie (ook hetgene dat zich heeft verspreid naar omliggende straten en pleinen), onmiddellijk na afloop wordt opgeruimd; 
• alle eventuele schade wordt vergoed; 
• bij het bewegwijzeren zorgen dat er niets op stadsmeubilair of op de grond wordt aangebracht (zoals bijvoorbeeld plakband, krijtverf,…). 

Als er gebruik gemaakt wordt van feestcontainers dan gelden de volgende voorwaarden:
In de kostprijs van een feestcontainer zitten de verwerkingskosten van het aangeboden afval en de personeelskost voor het brengen en weghalen van de container. Elke aangevraagde container zien we als één eenheid en rekenen we zo aan. 
De retributie per geleverde container bedraagt: 
7,00 euro voor 240 liter en 27,00 euro voor 1.100 liter inhoud.
Voor elke lediging tijdens het evenement, rekenen we een bijkomend bedrag van 7,00 euro of 27,00 euro aan per geledigde container.
U zorgt voor het beheer en de bewaking van de feestcontainers. Dat doet u voor de periode die in het aanvraagformulier staat. U levert de containers in goede staat terug aan de ophaaldienst van het bedrijf Stadsbeheer.
Bij verlies of onherstelbare beschadiging van een container betaalt u een nieuwe container.
Er mag geen afval in de containers gedumpt worden dat een risico inhoudt voor de gezondheid en veiligheid van het verwerkend personeel. Dit gaat over klein gevaarlijk afval, olie, gasflessen en glas.
Als u de container fout hebt gebruikt en dat brengt kosten mee voor de stad, dan rekenen we de kosten door in de eindfactuur.
De feestcontainers worden geleverd op een werkdag tijdens de week vóór de festiviteit. 
Stadsdiensten en stedelijke vzw’s zijn vrijgesteld van retributie, alsook evenementen die ondersteund worden door de burgemeester en het schepencollege van de stad Antwerpen.

Beleidsdoelstellingen

5 - Bruisende stad
1SBR07 - Evenementen versterken de verschillende troeven van de stad op lokaal, nationaal en internationaal niveau
1SBR0702 - Het faciliteren van evenementen en filmproducties over het ganse grondgebied onderstreept de verschillende troeven van de stad
1SBR070202 - Er is een effectieve en klantvriendelijke logistieke ondersteuning voor, tijdens en na het evenement of de filmproductie (feestmateriaal)

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt de effectieve organisatie van Aper'eau, zoals hierboven beschreven, op 15 juli, 29 juli en 12 augustus 2016 goed. De organisator dient hierbij de voorwaarden die in de adviezen worden vermeld na te leven.

Artikel 2

De financieel beheerder regelt de financiële aspecten als volgt:

Omschrijving Bedrag Boekingsadres Verkooporder
retributie inname openbaar domein voor evenementen en manifestaties
editie Grote Markt 
2.100,00 EUR budgetplaats: 5318000000 
budgetpositie: 7006010
functiegebied:1SBR070201A00000
subsidie: SUB_NR
fonds: intern
begrotingsprogramma:1SA050719
budgetperiode: 1600
 1002273820
retributie inname openbaar domein voor evenementen en manifestaties
editie Steenplein, kant Cruiseterminal 
1.750,00 EUR budgetplaats: 5318000000 
budgetpositie: 7006010
functiegebied:1SBR070201A00000
subsidie: SUB_NR
fonds: intern
begrotingsprogramma:1SA050719
budgetperiode: 1600
 1002273820

retributie inname openbaar domein voor evenementen en manifestaties
editie Bolivarplaats 

210,00 EUR budgetplaats: 5318000000 
budgetpositie: 7006010
functiegebied:1SBR070201A00000
subsidie: SUB_NR
fonds: intern
begrotingsprogramma:1SA050719
budgetperiode: 1600
 1002273820
leveren van de elektriciteitsmaterialen tegen betaling volgens orderbevestiging B603393 600,00 EUR
budgetplaats: 5324500000
budgetpositie: 700
functiegebied:1SBR070202A00000
subsidie : SUB_NR
fonds : INTERN
boekingsprogramma: 1SA050719
bugetperiode: 1600
verkooporder zal worden opgemaakt nadat het evenement heeft plaatsgevonden op basis van de aangevraagde materialen en eventuele interventies. 

Artikel 3

Het college geeft opdracht aan:

Dienst Taak
SB/L/BOF om logistieke ondersteuning te voorzien volgens bonnummer B603393