Artikel 57 § 3, 5° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college bevoegd is voor het vaststellen van de wijze van gunning en de voorwaarden van overheidsopdrachten als het gaat om een opdracht van dagelijks bestuur.
Met de gemeenteraadsbeslissing van 25 juni 2007 (jaarnummer 1521) werd bepaald dat aan de gemeenteraad per kwartaal kennis wordt gegeven van alle opdrachten van dagelijks bestuur die betrekking hebben op de buitengewone dienst en het bedrag van 67.000,00 EUR (exclusief btw) overschrijden.
Momenteel zijn er reeds AED-toestellen aanwezig in de zwembaden. In het kader van een veilige exploitatie van sportinfrastructuur zouden er ook geplaatst moeten worden in sporthallen en openluchtcentra. De betrokken medewerkers zullen vóór de plaatsing een opleiding krijgen van het Rode Kruis.
De stedelijke bedrijfseenheid Cultuur, Sport, Jeugd en Onderwijs wenst daarom voor deze aankopen een raamovereenkomst af te sluiten. De Gemeenschappelijke Aankoopcentrale stelt voor om voor deze aankopen vereenvoudigde onderhandelingsprocedure met bekendmaking GAC/2016/3817 uit te schrijven.
De aanbestedende overheid behoudt zich het recht voor de financiële situatie van de inschrijver te beoordelen aan de hand van de jaarrekeningen (die de overheid zelf zal opvragen). In voorkomend geval zal de aanbestedende overheid de currentratio, acid ratio, brutomarge, nettorendabiliteit van het totaal activa voor belastingen en solvabiliteit berekenen. De inschrijver dient over een voldoende financiële en economische draagkracht te beschikken om deze opdracht te kunnen uitvoeren. De financiële ratio’s moeten overwegend positief zijn.
De inschrijver dient aan te tonen dat hij voldoende draagkracht heeft om deze opdracht tot een goed einde te brengen. De geschiktheid van de kandidaat wordt beoordeeld aan de hand van volgend criterium:
De aanbestedende overheid kiest de economisch voordeligste offerte, rekening houdend met de volgende gunningscriteria:
In toepassing van artikel 26§2, 1° d) van de wet van 15 juni 2006 betreffende de overheidsopdrachten, zal deze opdracht gegund worden bij (vereenvoudigde) onderhandelingsprocedure met bekendmaking omdat het geraamde bedrag van de opdracht zonder belasting over de toegevoegde waarde de door het artikel 105 §2, 2° van het Koninklijk Besluit van 15 juli 2011 vastgestelde bedragen niet bereikt, die alleszins lager moeten zijn dan de bedragen voor de Europese bekendmaking.
Het geraamde opdrachtenbedrag bedoeld in artikel 26§2, 1° d) mag de drempels vermeld in artikel 32, eerste lid, 2° voor de opdrachten voor leveringen, niet bereiken.
In toepassing van artikel 58 van het Koninklijk Besluit van 15 juli 2011 betreffende de overheidsopdrachten, dient de leverancier van een opdracht voor leveringen overeenkomstig de bepalingen van artikelen 67 en 71, zijn financiële en economische draagkracht en zijn technische bekwaamheid aan te tonen.
In toepassing van artikel 50 van het Koninklijk Besluit van 15 juli 2011 betreffende de overheidsopdrachten, vermeldt de aanbestedende overheid het gunningscriterium of de gunningscriteria in de uitnodiging om een offerte in te dienen of in de opdrachtdocumenten.
In toepassing van artikel 2,4° van de wet van 15 juni 2006 betreffende de overheidsopdrachten, zal de stad Antwerpen optreden als aankoopcentrale in die zin dat ze overheidsopdrachten of raamovereenkomsten met betrekking tot werken plaatst die bestemd zijn voor aanbestedende overheden, overheidsbedrijven of aanbestedende entiteiten.
Het college keurt bestek GAC/2016/3817 voor het afsluiten van een raamovereenkomst voor het leveren van AED-toestellen voor sportinfrastructuur goed en keurt eveneens goed dat:
Het college geeft opdracht aan:
| Dienst | Taak |
| GAC | dit besluit opnemen in de rapportering aan de gemeenteraad onder “dagelijks bestuur” omwille van investeringen >67.000,00 EUR (exclusief btw) |
De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
| Raamovereenkomst AED toestellen voor sportinfrastructuren | budgetplaats:5113500000 budgetpositie:231 functiegebied:1SBR060203A00000 subsidie:SUB_NR fonds:INTERN begrotingsprogramma:1SA050740 budgetperiode:1600 |
met orderbons | |
| Raamovereenkomst onderhoudscontract AED toestellen voor sportinfrastructuur | budgetplaats:5113500000 budgetpositie:6103 functiegebied:1SBR060203A00000 subsidie:SUB_NR fonds:INTERN begrotingsprogramma:1SA050740 budgetperiode: 1600 |
met orderbons |
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
| Raamovereenkomst AED toestellen voor sportinfrastructuren | budgetplaats:5113500000 budgetpositie:231 functiegebied:1SBR060203A00000 subsidie:SUB_NR fonds:INTERN begrotingsprogramma:1SA050740 budgetperiode: 1700 - 1800 -1900 - 2000 mits goedkeuring van de budgetten door college, gemeenteraad en hogere overheid. |
met orderbons | |
| Raamovereenkomst onderhoudscontract AED toestellen voor sportinfrastructuur | budgetplaats:5113500000 budgetpositie:6103 functiegebied:1SBR060203A00000 subsidie:SUB_NR fonds:INTERN begrotingsprogramma:1SA050740 budgetperiode: 1700 - 1800 -1900 - 2000 mits goedkeuring van de budgetten door college, gemeenteraad en hogere overheid. |
met orderbons |