De raad van bestuur AG Stedelijk Onderwijs is bevoegd voor het aangaan van structurele samenwerkingsverbanden met derden waarbij globale afspraken worden gemaakt cfr de inhoudelijke afbakening van bevoegdheden binnen AG Stedelijk Onderwijs .
De Vlaamse basketbalfederatie wil vanaf 1 september 2016 de optie Topsport/Basketbal organiseren in het Stedelijk Lyceum Linkeroever/Topsport.
Om de samenwerking tussen AG Stedelijk Onderwijs/ Topsportschool en Vlaamse Basketballiga en Internaat GO!/Technisch Atheneum da Vinci te formaliseren, moeten volgende overeenkomsten worden afgesloten:
1 Bijzonder Topsportconvenant (zie bijlage)
Opdat een onderwijsinstelling Topsport mag inrichten, moet de inrichtende macht met de federatie van die Topsport en de Vlaamse overheid een topsportconvenant afsluiten. Een topsportconvenant bestaat uit een globaal topsportconvenant en een bijzonder topsportconvenant. Door de ondertekening van het bijzonder topsportconvenant ondertekenen de partijen ook het globaal topsportconvenant.
Het globaal topsportconvenant werd op Vlaams niveau afgesloten tussen de ministers van sport en van onderwijs, de sportfederaties (en Bloso en BOIC) en de koepels van de onderwijsverstrekkers. Dat regelt de algemene afspraken. Het wordt als bijlage toegevoegd.
Het bijzonder topsportconvenant wordt afgesloten tussen de Vlaamse minister van onderwijs, de inrichtende macht en de “unisportfederatie”, in dit geval de Basketballiga. Het regelt de specifieke afspraken met betrekking tot het organiseren van Topsport Basketbal in het Stedelijk Lyceum Linkeroever/Topsport en meer bepaald afspraken betreffende:
2 Afspraken over internaat
Het is voor een topsportfederatie van belang dat de leerlingen met een topsportstatuut in de ideale omstandigheden kunnen trainen. Omdat de leerlingen van over heel Vlaanderen komen, is de huisvesting van de leerlingen een belangrijk item in het globaal topsportconvenant. De federaties huisvesten hun topsporters bij voorkeur in een internaat. AG SO heeft op dit moment geen eigen internaat.
2.1 Intentieverklaring Topsportinternaat (zie bijlage)
AG SO heeft de intentie om een eigen Topsportinternaat te bouwen. Het komt hiermee tegemoet aan de wens van federaties om hun topsporters te huisvesten. De Vlaamse Basketbalfederatie gaat het engagement aan om een bijdrage te leveren wanneer haar in ruil een aantal plaatsen voor de leerlingen Topsport Basketbal wordt verzekerd.
De bijdrage van de Vlaamse Basketbalfederatie zal bestaan uit een beschikbaarheidsvergoeding die wordt berekend op basis van de het aantal kamers in verhouding tot “eigen aandeel” van AG SO in de bouw van het internaat. Met deze intentieverklaring gaat de Vlaamse Basketballiga het engagement aan om gedurende de eerste 7 schooljaren dat het AG SO het internaat uitbaat, een beschikbaarheidsvergoeding voor 30 kamers te betalen. Deze vergoeding mag niet worden doorgerekend aan de leerlingen Topsport Basketbal die worden gehuisvest in het internaat.
Omwille van de gelijke behandeling zal AG SO ook aan de andere federaties, waarmee een bijzonder topsportconvenant werd afgesloten, vragen of zij bereid zijn om mee te werken aan de realisatie van het Topsportinternaat.
Op basis van de beschikbare gegevens wordt de beschikbaarheidsvergoeding geraamd op 50.000€ op jaarbasis. Hierbij wordt uitgegaan van een financiering volgens dbfm-formule 'Scholen van Morgen' met een eigen aandeel AG SO van 25% en een bezettingsgraad van 50% (30 kamers). Concreet vertaald komt de beschikbaarheidsvergoeding neer op 139 euro per maand per kamer.
2.2 Afsprakennota internaat GO! (zie bijlage)
In afwachting van de realisatie van een eigen Topsportinternaat, zullen de leerlingen Topsport Basketbal (zoveel als mogelijk) worden gehuisvest in de internaten waarmee AG SO een overeenkomst heeft. De afspraken met het internaat van het GO! worden als bijlage toegevoegd. De Vlaamse Basketballiga wil mee betrokken worden in de overeenkomst die AG SO heeft met het internaat. Om die reden wordt een aparte samenwerkingsovereenkomst afgesloten.
Nvt
Uitvoering beslissing:
| Taak | Verantwoordelijke | Timing |
| Verdere samenwerking met Vlaamse Basketballiga en Internaat GO! | Ronny Du Jardin, Frans Van Den Wyngaert |
Communicatiemiddel:
| Beleidsbuzz | NEE |
| Ander communicatiemiddel | Gepland persmoment 24/3 |