Eind November wordt de Ijzerenlaanbrug definitief afgebroken. intussen zijn er ook nog de werken aan de Noorderlaan,... Belangrijke werken die echter ook heel wat hinder en verkeersproblemen met zich meebrengen.Door het toenemende verkeer op de Groenendaallaan bijvoorbeeld wordt het voor het verkeer dat uit de zijstraten komt, quasi onmogelijk om op de Groenendaallaan nog op te rijden.
Ik zou daarom graag weten of, en zo ja welke maatregelen genomen zullen worden voor de doorstroming van het verkeer en om de hinder door de wegenwerken te beperken.
Antwoord districtsschepen Simons :
Uw vraag betreft geen districtsbevoegdheid, maar ik heb toch informatie hierover opgevraagd en gekregen.
De projectleider BAM heeft volgende verkeersdoorrekeningen laten uitvoeren met betrekking tot de sluiting IJzerlaanbrug.
De IJzerlaanbrug kent in vergelijking met andere invalswegen naar de stad een smalle spits. Over 4u ochtendspits tellen we 2200 voertuigen, 1200 voertuigen in avondspits. Piek stadinwaarts telt 900 voertuigen/u.
Voor de sluiting van de brug zijn er zowel lange- als korte termijn verkeersdoorrekeningen gebeurd.
Wat de lange termijneffecten betreft: door de realisatie van de Oosterweelverbinding zal het verkeer op de Ring vlotter verlopen en zorgt de afbraak van de IJzerlaanbrug vooral voor minder doorgaand verkeer in Merksem.
Wat de korte termijneffecten betreft: deze doorrekeningen houden rekening met alle werven die gepland en gekend zijn voor de volgende maanden. Als gevolg van het aansluiten van de IJzerlaan op Slachthuislaan en het wegnemen van de IJzerlaanburg, stellen we vast dat een deel van het verkeer dat vandaag afrit Merksem gebruikt verschuift naar afrit Deurne.
Dit geeft tijdelijk langere gemiddelde wachtrijen aan Schijnpoort. De wachtrijen van Merksem naar Noorderlaan via Groenendaallaan worden niet merkbaar langer. Gezien de laatste berichtgeving over files in Deurne, is het echter aannemelijk dat mensen toch gaan opteren voor afrit Merksem en dus de Groenendaallaan-Noorderlaan gaan nemen.
Wat maatregelen rond de Groenendaallaan betreft:
De heraanleg van het kruispunt Groenendaallaan begin november is gebeurd in functie van de uitdienstname van de Ijzerlaanbrug.
Op het kruispunt Groenendaallaan is een bijkomende afslag gemaakt komende van de Noorderlaanbrug. Deze rechtsafbeweging richting Groenendaallaan (en oprit van R1) moet de doorstroming verbeteren. Komende van de afrit Merksem zijn er in de nieuwe situatie 2 aparte linksafstroken (ipv 1), 2 rijstroken rechtdoor en één rijstrook rechtsaf (ipv 2 rechtdoor en 1 gedeeld rechtdoor en rechtsaf). Daarnaast worden ook de verkeerslichten geoptimaliseerd.
Momenteel rijden de bussen nog tussen het gewone autoverkeer. De trambusbaan op de Noorderlaanbrug en Noorderlaan wordt verder afgewerkt zodat tegen 28 november de bussen hier opnieuw gebruik van kunnen maken tussen de Ijzerlaan en de Santiagostraat. Doordat de bussen uit het gewone verkeer verdwijnen, betekent dit eveneens een verhoging van de capaciteit voor het gewone autoverkeer.
Verdere info is ook te vinden op: http://www.ijzerlaan.be/rijroutes en op slimnaarantwerpen.be
Tussenkomst raadslid Nassali: auto's uit zijstraten geraken moeilijk op de Groenendaallaan; bijkomende lichten gevraagd;
vr 25/11/2016 - 13:58