Artikel 57 §3, 4° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college van burgemeester en schepenen bevoegd is voor het voeren van de gunningsprocedure, de gunning en de uitvoering van overheidsopdrachten.
In het kader van het bestuursakkoord investeert Lokale Politie Antwerpen in de optimalisatie van haar communicatiebeleid. Ze moet dit doen door initiatieven te ontwikkelen om een correcte beeldvorming te creëren door gebruik te maken van alle mogelijke kanalen. Deze opdracht vertaalt zich onder meer in de realisatie van videoboodschappen en –filmpjes voor het intranet en de website en sociale mediakanalen van Lokale Politie Antwerpen.
Voor (crisis)videocontent over gebeurtenissen die zich last minute aandienen, wil Lokale Politie Antwerpen een beroep kunnen doen op één productiehuis dat meteen aan de behoefte kan voldoen, een vertrouwensrelatie heeft met de organisatie en affiniteit met de specifieke activiteiten.
Op 11 september 2015 (jaarnummer 07425) heeft het college de realisatie van videocontent gegund aan de firma Comsultator bvba, Sint-Erasmusstraat 28B te 2140 Borgerhout, ondernemingsnummer 0824269178 op basis van het bestek LPA/2014/930.
Nu het proefproject van een jaar crisistelevisie/newsroom ten einde loopt, heeft Lokale Politie Antwerpen het project geëvalueerd en bijgestuurd. Omdat de evaluatie positief was, werd beslist om een nieuw bestek op te stellen voor een langere periode.
Om de periode tussen het aflopen van het proefproject en de gunning van het nieuwe contract te overbruggen, wordt gevraagd aan de productiemaatschappij die het contract heeft afgesloten voor het proefproject voor de duur van die overbruggingsperiode aanvullende diensten te leveren.
Art.26. § 1. De overheidsopdrachten mogen enkel worden gegund bij onderhandelingsprocedure zonder bekendmaking doch, indien mogelijk, na raadpleging van meerdere aannemers, leveranciers of dienstverleners in de volgende gevallen :
2° in het geval van een overheidsopdracht voor werken of diensten wanneer :
a) het gaat om aanvullende werken of diensten die noch in het oorspronkelijk geplande ontwerp, noch in de oorspronkelijke opdracht zijn vermeld en die ingevolge onvoorziene omstandigheden noodzakelijk zijn geworden voor de uitvoering van de erin beschreven werken of diensten, op voorwaarde dat ze worden gegund aan degene die deze werken of diensten uitvoert en het samengevoegde bedrag van de opdrachten gegund voor de aanvullende werken of diensten niet hoger ligt dan vijftig percent van het bedrag van de hoofdopdracht :
- wanneer deze aanvullende werken of diensten technisch of economisch niet van de hoofdopdracht kunnen worden gescheiden zonder een ernstig bezwaar op te leveren voor de aanbestedende overheid;
- wanneer deze werken of diensten, alhoewel scheidbaar van de uitvoering van de oorspronkelijke opdracht, strikt noodzakelijk zijn voor de vervolmaking ervan;
Het college keurt de vastlegging van 49.610,00 EUR voor aanvullende diensten voor de realisatie van videocontent door de firma Comsultator bvba, Sint-Erasmusstraat 28B, 2140 Borgerhout goed.
De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
| Comsultator bvba Sint-Erasmusstraat 28B 2140 Borgerhout OND: 0824 269 178 IBAN: BE25 7310 0966 4306 |
49.610,00 EUR | budgetplaats: 5312000000 budgetpositie: 6141 functiegebied:1SVG081002A00000 subsidie: SUB_NR fonds: intern begrotingsprogramma: 1SA020400 budgetperiode: 1600 |
4005189903 |