De totale uitgave wordt geraamd op 300.000,00 EUR (21% btw inbegrepen) en kan verrekend worden op de gewone politiebegroting. Op budgetpositie 33000_12202 zal voor het dienstjaar 2017 voldoende krediet worden voorzien onder voorbehoud van goedkeuring door college, gemeenteraad en hogere overheid.
Op grond van artikel 236 Nieuwe Gemeentewet stelt het college de gunningsprocedure in en gunt zij de opdracht.
| Fase | college | datum | jaarnummer |
| Lokale Politie Antwerpen - Onderhandelingsprocedure met bekendmaking LPA/2016/235. Externe consultant voor bewustmakingstraject "het nieuwe werken" - Goedkeuring | college | 2016 | 06204 |
Lokale Politie Antwerpen is bezig met het voorbereiden van haar medewerkers op de verhuizing naar het nieuwe mastergebouw in 2019. Deze centralisatie beoogt niet alleen een verruimde dienstverlening op en naast het terrein voor de Antwerpse burger en bezoeker, maar zal eveneens sterk gewijzigde arbeidsomstandigheden en arbeidsvoorwaarden teweegbrengen voor de medewerkers. Alle optimalisatieprogramma’s en veranderingsprojecten die momenteel binnen de primaire en ondersteunende processen van Lokale Politie Antwerpen worden uitgerold, zullen tot slot een nieuwe vorm van werken vereisen.
Om dit te kunnen realiseren heeft Lokale Politie Antwerpen in 2015 een consultant aangesteld om de leden van haar directiecomité voor te bereiden op dit nieuwe werken (jaarnummer 00585). Dit resulteerde in een visienota over "Het Nieuwe Werken". Lokale Politie Antwerpen wil deze visienota laten vertalen op maat van elk van haar diensten/afdelingen en elke individuele medewerker bewustmaken van deze nieuwe werkwijze.
De doelstellingen die met deze overheidsopdracht worden nagestreefd zijn:
Hiervoor werd een onderhandelingsprocedure met Europese bekendmaking uitgeschreven met referentie LPA/2016/235 (jaarnummer 06204).
De onderhandelingsprocedure met Europese bekendmaking is een 2-fasige procedure. In de eerste fase werd een selectieleidraad gepubliceerd. Kandidaat-inschrijvers konden een kandidaatstelling indienen.
Volgende firma's dienden een kandidaatstelling in:
| Firma | adres |
| Yolk-Cutesolutions | Nieuwe Gracht 45, 2011 ND Harlem |
| Freestone nv | De Hene 10, 1780 Wemmel |
| Getronics Belgium nv | De Kleetlaan 12B, 1831 Diegem |
| MCS nv | Sneeuwbeslaan 20, bus 3, 2610 Wilrijk |
| SD Diensten | Brouwersvliet 5, 2000 Antwerpen |
| YNNO bv | Orteliuslaan 9, 3528 BA Utrecht |
De kandidaatstelling van volgende firma werd onregelmatig bevonden:
| Firma | motivatie |
| YNNO bv | De kandidaatstelling was niet digitaal ondertekend |
De kandidaatstellingen werden beoordeeld als volgt:
De juridische situatie van de inschrijver zal beoordeeld worden volgens het hierna vermelde criterium (uitsluitingscriterium):
Door in te schrijven op deze opdracht, verklaart de inschrijver zich niet in een toestand van uitsluiting te bevinden, zoals bedoeld in artikel 61 van het Koninklijk Besluit van 15 juli 2011 (impliciete verklaring op erewoord).
De economische en financiële draagkracht van de inschrijver zal beoordeeld worden als volgt
(uitsluitingscriterium):
De technische bekwaamheid van de inschrijver zal beoordeeld worden volgens de hierna vermelde criteria (selectiecriteria):
| selectiecriteria | weging |
| referentielijst | 50 punten |
| projectorganisatie | 45 punten |
|
25 punten |
|
20 punten |
| volledig ingevuld en ondertekend kandidaatstellingsformulier | 5 punten |
Volgens gemotiveerde gunningsverslag werden volgende punten toegekend:
| Firma | referentielijst/ 50 | projectorganisatie/45 | kandidaatstellingsformulier/5 | totaal/ 100 |
| Yolk-Cutesolutions | 44,49 | 45 | 5 | 94,49 |
| Getronics Belgium nv | 23,33 | 30 | 5 | 58,33 |
| SD Diensten nv | 21,67 | 30 | 5 | 56,67 |
| MCS nv | 33,33 | 10 | 5 | 48,33 |
| Freestone nv | 0 | 35 | 5 | 40 |
Volgende firma's werden geselecteerd om deel te nemen aan fase 2:
| Firma |
| Yolk-Cutesolutions |
| Getronics Belgium nv |
| SD Diensten |
De offertes zullen worden beoordeeld volgens de hierna vermelde gunningscriteria:
| Gunningscriteria | weging |
| prijs | 40 |
| plan van aanpak | 30 |
| kwaliteit van de dienstverlening | 30 |
Wet van 15 juni 2006 betreffende de overheidsopdrachten en bepaalde opdrachten voor aanneming van werken, leveringen en diensten, en latere wijzigingen.
Overeenkomstig artikel 26, § 2, 3° (wegens de aard van de te verlenen diensten kunnen de specificaties voor de opdracht niet voldoende nauwkeurig worden vastgesteld om de opdracht volgens openbare of niet-openbare procedures te kunnen plaatsen) van de wet van 15 juni 2006, wordt de opdracht gegund bij wijze van de onderhandelingsprocedure met Europese bekendmaking.
Wet van 17 juni 2013 betreffende de motivering, de informatie en de rechtsmiddelen inzake overheidsopdrachten en bepaalde opdrachten voor werken, leveringen en diensten.
Koninklijk Besluit van 15 juli 2011 betreffende plaatsing overheidsopdrachten klassieke sectoren.
Koninklijk Besluit van 14 januari 2013 tot bepaling van de algemene uitvoeringsregels van de overheidsopdrachten en van de concessies voor openbare werken, en latere wijzigingen.
Het college keurt goed dat in het kader van de onderhandelingsprocedure met bekendmaking LPA/2016/235 volgende kandidaten worden geselecteerd:
en dat deze kandidaten worden uitgenodigd tot het indienen van een offerte en één of meer onderhandelingsrondes tot verdere verfijning en uitwerking van hun offertedossier.
Het college keurt goed dat het bestek met referentie LPA/2016/235 wordt uitgeschreven voor het aanstellen van een externe consultant voor het bewustmakingstraject "Het Nieuwe Werken".
De bijzondere rekenplichtige van de politiezone Antwerpen regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
|
externe consultant voor bewustmakingstraject het nieuwe werken |
300.000,00 EUR |
budgetplaats: 60030 Voor het dienstjaar 2017 zal voldoende krediet worden voorzien onder voorbehoud van goedkeuring door college, gemeenteraad en hogere overheid. |
nog niet van toepassing |