Het Lieverdje vzw werd aangeduid om het nieuwe OKiDO kinderdagverblijf te ontwikkelen in de Driesnellenstraat. Het verwerven van deze locatie door Het Lieverdje vzw en de samenwerking met de projectontwikkelaar verliep zeer moeizaam. Uiteindelijk bleek de locatie niet wenselijk.
Op 24 februari 2017 keurde het college een tweede oproep goed voor de ontwikkeling en uitbating van een nieuw OKiDO kinderdagverblijf (jaarnummer 1725). Het Lieverdje vzw diende in met een nieuwe - beter geschikte - locatie (de Twee Netenstraat) en kwam er als één van de sterkste kandidaten uit. Het Lieverdje vzw werd op 7 juli 2017, naast vzw Rainbows, aangeduid als projectuitvoerder door het college (jaarnummer 6139).
In overleg met Het Lieverdje vzw werd er daarom beslist om het eerste project zoals goedgekeurd door het college op 20 november 2015 stop te zetten.
Het stadsbestuur zet deze legislatuur sterk in op het uitbreiden en versterken van het huidige kinderopvanglandschap in de stad Antwerpen. Het streefdoel om de Barcelonanorm te bereiken (33 kindplaatsen per 100 kinderen van 0 tot 3 jaar) staat uitdrukkelijk in het bestuursakkoord, goedgekeurd door de gemeenteraad van 29 januari 2013 (jaarnummer 35). Het behouden en uitbreiden van het aantal occasionele plaatsen draagt bij tot het behalen van de Barcelonanorm. Bovendien zorgen occasionele plaatsen voor een toegankelijk kinderopvanglandschap.
Om activering en integratie mogelijk te maken, hebben ouders van jonge kinderen opvang nodig. Het tekort aan kinderopvang vormt vaak een obstakel om te kunnen starten met werken of het volgen van een opleiding. Ouders kunnen hiervoor terecht bij de OKiDO's, occasionele kinderopvang. Deze opvang werkt niet met wachtlijsten, is laagdrempelig en tijdelijk.
De OKiDO's zijn eveneens tewerkstellingsprojecten binnen de kinderopvang: laaggeschoolde medewerkers die nog geen diploma kinderzorg behaalden, combineren hun werk bij een OKiDO met een opleiding kinderzorg. Zo vinden zij later makkelijker werk in de kinderopvangsector.
Het stadsbestuur wil deze legislatuur twee nieuwe OKiDO kinderdagverblijven bij creëren. De middelen hiervoor zijn voorzien in het meerjarenplan.
Op 28 augustus 2015 (jaarnummer 7111) keurde het college de oproep naar kandidaten voor de ontwikkeling en uitbating van een OKiDO kinderdagverblijf goed.
Op 20 november 2015 (jaarnummer 9606) keurde het college de aanduiding van Het Lieverdje vzw als projectuitvoerder goed.
Het college keurt de stopzetting goed van de ontwikkeling en uitbating van een OKiDO kinderdagverblijf door Het Lieverdje vzw, zoals goedgekeurd op 20 november 2015 door het college.