Terug

2017_CBS_01288 - Organisatie en logistieke ondersteuning - Vette Os - 4 maart 2017 - Grote Markt - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 10/02/2017 - 09:00 Collegezaal, stadhuis
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Bart De Wever, burgemeester; Koen Kennis, schepen; Caroline Bastiaens, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Claude Marinower, schepen; Marc Van Peel, schepen; Rob Van de Velde, schepen; Nabilla Ait Daoud, schepen; Roel Verhaert, stadssecretaris

Afwezig

Fons Duchateau, schepen; Serge Muyters, korpschef

Secretaris

Roel Verhaert, stadssecretaris

Voorzitter

Bart De Wever, burgemeester
2017_CBS_01288 - Organisatie en logistieke ondersteuning - Vette Os - 4 maart 2017 - Grote Markt - Goedkeuring 2017_CBS_01288 - Organisatie en logistieke ondersteuning - Vette Os - 4 maart 2017 - Grote Markt - Goedkeuring

Motivering

Gekoppelde besluiten

Aanleiding en context

Jaarlijks worden slachtveeprijskampen ingericht door de Koninklijke Maatschappij Sint-Jan in samenwerking met de stad Antwerpen. Dit jaar gaat enkel de prijskamp 'Vette Os' door. Het tweede deel van de prijskamp, de Nationale Prijskamp Kwaliteitsvee, gaat niet door omdat de parkloods in Park Spoor Noord waar deze normaal gezien doorgaat niet beschikbaar is. De prijskamp 'Vette Os' gaat door op zaterdag 4 maart 2017.
Het programma ziet er als volgt uit :

Zaterdag 4 maart 2017: Weging van de Vette Os 2017 op de Grote Markt

14.00 uur: aanlevering van de dieren;
15.00 uur: weging van de dieren;
16.00 uur: prijsuitreiking.

Tijdens de weging worden er ook typische Antwerpse vleesspecialiteiten aangeboden, waaronder Antwerpse ringworst en Filet d'Anvers. Het aanwezige publiek kan deze specialiteiten proeven. 

Vanaf 14.00 uur kan het publiek de weging meemaken, het evenement is gratis toegankelijk voor bezoekers. De organisatoren vragen aan het stadsbestuur, net zoals bij de vorige edities, om de nodige prijzen ter beschikking te stellen en om logistieke steun te verlenen. De organisatoren vragen eveneens de aanwezigheid van de reuzen Antigoon en Minerva tijdens de weging van de Vette Os op de Grote Markt.

Dit evenement wordt volgens het opportuniteits- en bevoegdhedenkader evenementen ingedeeld in categorie 3 (naamsversterkend evenement geselecteerd voor evenementenfonds met ongunstige begroting).

 

Argumentatie

Het evenement heeft een open karakter en richt zich tot alle Antwerpenaren en bezoekers van Antwerpen.

Dit evenement wordt reeds voor de 163ste maal georganiseerd. De laatste edities werden steeds gunstig geëvalueerd. Het evenement is een vaste waarde op de Antwerpse evenementenkalender.

Juridische grond

Op 21 maart 2016 (jaarnummer 180) keurde de gemeenteraad het nieuw retributiereglement voor inname van openbaar domein voor evenementen en manifestaties goed.

Op 4 maart 2016 (jaarnummer 1659) keurde het college van burgemeester en schepenen de nieuwe procedure voor evenementenaanvragen - opportuniteits- en bevoegdhedenkader evenementen goed. 

Op 16 december 2013 (jaarnummer 760) keurde de gemeenteraad het nieuw gebruiksreglement goed voor het ter beschikking stellen van logistiek materiaal voor evenementen.

Het evenement kan plaatsvinden, indien aan de voorwaarden in het collegebesluit van 18 december 2009 (jaarnummer 18606) wordt voldaan. Dit collegebesluit behandelt de reiniging en het verwijderen van afvalstoffen bij manifestaties of feestelijkheden. Daarin wordt onder meer bepaald dat organisatoren zelf verantwoordelijk zijn voor de (dagelijkse) reiniging van de locatie en de verwijdering van afvalstoffen, tijdens en/of na de manifestatie of het evenement. Bij het niet naleven van deze voorwaarden worden de kosten voor de opkuis aan de organisator aangerekend.

Adviezen

Ondernemen en Stadsmarketing/Business en Innovatie Gunstig advies
ondernemen en stadsmarketing/visit Antwerpen/toerisme Gunstig onder voorwaarden
* de zichtbaarheid van het toeristisch informatiebord vanop de Grote Markt moet verzekerd blijven;
* de ingang van de toerismebalie moet gevrijwaard worden, vermijd installaties (podium, kraampjes, containers,...) ter hoogte van Grote Markt 13;
* geen containers plaatsen in de Wisselstraat tot aan huisnummer 11;
* opkuis dient onmiddellijk na het evenement te gebeuren vermits het in een toeristische kernzone doorgaat;
* de exploitatie van toeristische rondritten op de Grote Markt mag zo weinig mogelijk gehinderd worden. Zij betalen immers een concessievergoeding voor hun standplaats (parcours: Suikerrui - Grote Markt – Kaasrui).
Dierenwelzijn Gunstig onder voorwaarden
De stedelijke dienst dierenwelzijn heeft kennis genomen van het evenement ‘Vette Os 2017’ dat plaatsvindt op 4 maart 2017 in Antwerpen en verleent positief advies op voorwaarde dat volgende richtlijnen strikt worden nageleefd: 
• de wetgeving rond het welzijn en het transport van landbouwhuisdieren wordt gerespecteerd (KB van 08/07/2014) betreffende de erkenningsvoorwaarden van vervoerders, handelaars, stopplaatsen en verzamelcentra);
• de organisator zorgt ervoor dat de veiligheid en het welzijn van de aanwezige mensen en dieren niet in het gevaar komen en neemt hiervoor de nodige maatregelen;
• de organisator zorgt ervoor dat de dieren voldoende water krijgen;
• de dieren worden niet gevoederd door het publiek;
• de aanwezige dieren worden niet blootgesteld aan luide muziek of ander lawaai;
• gedurende het volledige evenement is er een dierenarts aanwezig.
 
Indien aan bovenvermelde verplichtingen niet wordt voldaan of een inbreuk wordt vastgesteld op het vlak van dierenwelzijn, behoudt de stad Antwerpen zich het recht voor de vergunning in te trekken.
District Antwerpen Gunstig advies
Lokale Politie/Directe Operaties/Openbare Orde/Evenementen Gunstig advies

Beleidsdoelstellingen

5 - Bruisende stad
1SBR07 - Evenementen versterken de verschillende troeven van de stad op lokaal, nationaal en internationaal niveau
1SBR0702 - Het faciliteren van evenementen en filmproducties over het ganse grondgebied onderstreept de verschillende troeven van de stad
1SBR070201 - Het is eenvoudig, klantvriendelijk en efficiƫnt om digitaal evenementen- en filmtoelatingen aan te vragen

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt de effectieve organisatie van de Vette Os zoals hierboven beschreven op 4 maart 2017 op de Grote Markt goed. De organisator dient hierbij de voorwaarden die in de adviezen worden vermeld na te leven.

Artikel 2

Het college geeft opdracht aan:

Dienst Taak
 SB/BOF  om de materialen te leveren en te plaatsen volgens dossier B700184

Artikel 3

Dit besluit heeft in principe geen financiƫle gevolgen.