Artikel 82 van het decreet houdende begrotingstechnische bepalingen bepaalt dat de vergunning of melding wordt afgeleverd door de beheerder van de waterweg. Aangezien de oude havendokken ten zuiden van de Siberiabruggen en ten zuiden van het Straatsburgdok, ook wel 'Eilandje' genoemd, overgedragen werden aan de bevoegdheid van de stad Antwerpen, is het college bevoegd.
Aanvrager: VDV Cleaning nv - Waaslandlaan 8 A5 - 9160 Lokeren. De aanvraag omvat een watercaptatie van maximum 300 m3/jaar voor het reinigen van riolering en straatkolken. Het gaat om circa 2 watercaptaties per maand met een debiet van 10 m3 per dag. Dit water wordt gecapteerd uit het Lobroekdok (ter hoogte van de Slachthuislaan), het Asiadok (Noordkaai – Westkaai), het Willemdok (ter hoogte van de Londenbrug), het Bonapartedok (ter hoogte van het MAS) en het Houtdok (Noordkaai).
De melding watervang werd volledig en ontvankelijk bevonden, zodat van deze melding akte kan worden genomen zoals voorzien in het decreet houdende begrotingstechnische bepalingen, in het bijzonder watervang.
Aangezien het Lobroekdok niet meer onder de bevoegdheid van de Stad Antwerpen valt, kan hierover geen besluit worden genomen.
Het decreet van 21 december 1990 houdende begrotingstechnische bepalingen, meermaals gewijzigd, inzonderheid hoofdstuk IV watervang, bepaalt dat niemand zonder voorafgaande en schriftelijke vergunning of melding, een watervang mag uitvoeren. Volgens artikel 80 van dit decreet dient voor een watercaptatie van minder dan 500 m3 per jaar door de aanvrager een melding gedaan te worden.
Het besluit van de Vlaamse Regering van 3 mei 1991 voor het afleveren van vergunningen voor het capteren van water uit de in het Vlaamse Gewest gelegen bevaarbare waterlopen, kanalen en havens bepaalt de verdere modaliteiten voor het aanvragen van een melding of vergunning watervang.
Het college neemt kennis van de melding watervang of captatie voor maximum 300 m3 per jaar, zoals vermeld in aanleiding en context met uitzondering van de locatie gelegen aan het Lobroekdok en sluit zich aan bij deze motivatie.