Artikel 57 § 3, 5° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college bevoegd is voor het vaststellen van de wijze van gunning en de voorwaarden van overheidsopdrachten als het gaat om een opdracht van dagelijks bestuur.
Het voertuigencentrum van Stadsbeheer beheert naast ca. 1400 voertuigen, ook nog diverse tuigen, zoals kranen, zelfrijdende grasmaaiers, borstelwagens, multi-functionele werktuigdragers en dergelijke. Teneinde de mobiliteit van de stedelijke organisatie van Antwerpen te garanderen, moet het voertuigencentrum kunnen beschikken over een leverancier die het volledig gamma banden kan leveren, monteren, balanceren en herrubberen, alsook de voor-en achteras kan uitlijnen.
Momenteel werkt het voertuigencentrum met een basisstock van ca. 350 banden/banden-velgcombinatie, die de meeste courante maten vertegenwoordigen. Op deze manier kunnen breuken of versleten banden snel vervangen worden en blijft de operationaliteit van het wagenpark gegarandeerd. Om de aanvulling van deze stock op een efficiënte en uniforme wijze te laten verlopen, wil de stedelijke bedrijfseenheid Stadsbeheer kunnen beschikken over een raamovereenkomst. Deze raamovereenkomst voorziet in de vervanging van het bestaande contract GAC/2013/1805 dat op 21/08/2017 een einde neemt en voorzag in het leveren, monteren, uitbalanceren en herrubberen van banden tot op heden.
De gemeenschappelijke aankoopcentrale stelt voor om voor deze aankopen open offerteaanvraag met Europese bekendmaking GAC/2016/4237 uit te schrijven.
De aanbestedende overheid behoudt zich het recht voor de financiële situatie van de inschrijver te beoordelen aan de hand van de jaarrekeningen (die de overheid zelf zal opvragen). In voorkomend geval zal de aanbestedende overheid de currentratio, acid ratio, brutomarge, nettorendabiliteit van het totaal activa voor belastingen en solvabiliteit berekenen. De inschrijver dient over een voldoende financiële en economische draagkracht te beschikken om deze opdracht te kunnen uitvoeren. De financiële ratio’s moeten overwegend positief zijn.
Om zijn technische bekwaamheid aan te tonen voegt de inschrijver minimum 2 referenties van gelijkaardige opdrachten toe aan zijn offerte. Deze opdrachten moeten tijdens de laatste 3 jaar uitgevoerd zijn. De referenties moeten vermelden:
• de periode van uitvoering/levering;
• het bedrag van de opdrachten;
• de naam van het bedrijf/de instantie waarvoor de opdrachten bestemd waren.
Het totaalbedrag van alle referenties over een periode van 3 jaar moet minstens 100.000 euro incl. btw bedragen.
De aanbestedende overheid kiest de economisch voordeligste offerte, rekening houdend met de volgende gunningscriteria:
In toepassing van de artikelen 23 en 25 van de wet van 15 juni 2006 betreffende de overheidsopdrachten, zal deze opdracht gegund worden bij open offerteaanvraag met Europese bekendmaking.
In toepassing van artikel 58 van het Koninklijk Besluit van 15 juli 2011 betreffende de overheidsopdrachten, dient de leverancier van een opdracht voor leveringen overeenkomstig de bepalingen van artikelen 67 en 71, zijn financiële en economische draagkracht en zijn technische bekwaamheid aan te tonen.
In toepassing van artikel 25 van de wet van 15 juni 2006 betreffende de overheidsopdrachten, vermeldt de aanbestedende overheid in de aankondiging van de opdracht of in een ander opdrachtdocument de gunningscriteria.
In toepassing van artikel 2, 4° van de wet van 15 juni 2006 betreffende de overheidsopdrachten, zal de stad Antwerpen optreden als aankoopcentrale in die zin dat ze overheidsopdrachten of raamovereenkomsten met betrekking tot werken plaatst die bestemd zijn voor aanbestedende overheden, overheidsbedrijven of aanbestedende entiteiten.
Het college keurt bestek GAC/2016/4237 voor het leveren, monteren, uitbalanceren en herrubberen van banden voor diverse voertuigen goed en keurt eveneens goed dat:
De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
| Raamovereenkomst voor het leveren, monteren, uitbalanceren en herrubberen van banden voor diverse voertuigen | budgetplaats:5324000000 budgetpositie:61413 functiegebied:1TSB120502A00000 subsidie:SUB_NR fonds:intern begrotingsprogramma:1SA070119 budgetperiode:1700 |
met orderbons | |
| Raamovereenkomst voor het leveren, monteren, uitbalanceren en herrubberen van banden voor diverse voertuigen | budgetplaats:5324000000 budgetpositie:61413 functiegebied:1TSB120502A00000 subsidie:SUB_NR fonds:intern begrotingsprogramma:1SA070119 budgetperiode:1800, 1900 en 2000 mits goedkeuring van de budgetten door college, gemeenteraad en hogere overheid |
met orderbons |