Terug

2017_CBS_04371 - Organisatie en logistieke ondersteuning - India Ratha Yatra Festival - 3 juni 2017 - Groenplaats - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 12/05/2017 - 09:00 Collegezaal, stadhuis
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Bart De Wever, burgemeester; Koen Kennis, schepen; Caroline Bastiaens, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Claude Marinower, schepen; Marc Van Peel, schepen; Rob Van de Velde, schepen; Nabilla Ait Daoud, schepen; Fons Duchateau, schepen; Roel Verhaert, stadssecretaris

Afwezig

Glenn Verspeet, plaatsvervangend korpschef

Secretaris

Roel Verhaert, stadssecretaris

Voorzitter

Bart De Wever, burgemeester
2017_CBS_04371 - Organisatie en logistieke ondersteuning - India Ratha Yatra Festival - 3 juni 2017 - Groenplaats - Goedkeuring 2017_CBS_04371 - Organisatie en logistieke ondersteuning - India Ratha Yatra Festival - 3 juni 2017 - Groenplaats - Goedkeuring

Motivering

Aanleiding en context

Het Vedisch Cultureel Centrum Govinda diende op 7 februari 2017 een aanvraag in voor de organisatie van het 25ste Indische culturele "Ratha Yatra Festival" op zaterdag 3 juni 2017 op de Groenplaats. Het festival bestaat uit een processie en een cultureel programma.

De stoet met een 200-tal deelnemers vertrekt om 13.00 uur op de Groenplaats. Er wordt een traject gevolgd door de binnenstad om dan omstreeks 15.00 uur terug op de Groenplaats aan te komen. De processie bestaat uit een Indiase bhajanmuziekgroep met begeleiding van een kinderdansgroep en een autobusje.

Het culturele luik start om 12.00 uur en eindigt rond 20.00 uur en ziet er als volgt uit :

  • toespraak op het podium;
  • zang, dans, muziek, theater en voordrachten over Indische cultuur eveneens op het podium;
  • rond het podium worden kraampjes geplaatst met Indische voeding, boeken, posters, kunst, CD's, cassettes, ….;
  • partytentjes, tafels en stoelen over het ganse plein;
  • spandoeken met tekst: "India Festival-Markt" en “Ratha Yatra Festival";
  • gratis uitdelen van ongeveer 2.000 Indische maaltijden;
  • na de stoet zal de praalwagen eveneens op de Groenplaats te bewonderen zijn.

De opbouw van dit festival start vanaf 6.00 uur.

Vedisch Cultureel Centrum Govinda vraagt aan de stad Antwerpen uitgebreide logistieke ondersteuning.

Argumentatie

Het is een samenlevingsversterkend evenement dat bewoners samenbrengt en bijdraagt tot onze open en diverse samenleving.

Dit evenement wordt volgens het opportuniteits- en bevoegdhedenkader evenementen ingedeeld in categorie 5 (niet winstgevend evenement).

 

Juridische grond

Op 21 maart 2016 (jaarnummer 180) keurde de gemeenteraad het nieuw retributiereglement voor inname van openbaar domein voor evenementen en manifestaties goed.

Op 31 maart 2017 (jaarnummer 2990) keurde het college van burgemeester en schepenen de nieuwe procedure voor evenementenaanvragen - opportuniteits- en bevoegdhedenkader evenementen goed.

Op 16 december 2013 (jaarnummer 760) keurde de gemeenteraad het nieuw gebruiksreglement goed voor het ter beschikking stellen van logistiek materiaal voor evenementen. 

Het evenement kan plaatsvinden, indien aan de voorwaarden in het collegebesluit van 18 december 2009 (jaarnummer 18606) wordt voldaan. Dit collegebesluit behandelt de reiniging en het verwijderen van afvalstoffen bij manifestaties of feestelijkheden. Daarin wordt onder meer bepaald dat organisatoren zelf verantwoordelijk zijn voor de (dagelijkse) reiniging van de locatie en de verwijdering van afvalstoffen, tijdens en/of na de manifestatie of het evenement. Bij het niet naleven van deze voorwaarden worden de kosten voor de opkuis aan de organisator aangerekend.

Adviezen

Brandweer preventie Gunstig onder voorwaarden

De aanvrager is verantwoordelijk voor de correctheid en de volledigheid van de aangeleverde informatie. Dit advies geldt daarom uitsluitend voor de opstellingen en activiteiten die door de organisator bij de toelatingsaanvraag voor dit evenement werd gevoegd.
De organisator dient de standaardvoorwaarden die bij de toelatingsaanvraag werd gevoegd, strikt na te leven.
(standaardvoorwaarden te raadplegen op https://www.antwerpen.be/nl/info/brandpreventie-evenementen)

District Antwerpen Gunstig advies
Lokale/politie/Openbare orde/Evenementen Gunstig onder voorwaarden
  • Organisatie dient te voorzien in een interne ordedienst, herkenbaar aan fluo hesjes, voor interne begeleiding van de stoet.
  • De stoet mag niet halt houden op drukke verkeersassen. 
  • Indien een tussenstop genomen wenst te worden, dient de organisatie dit voor aanvang van de escorte met de politie te bespreken.
  • De stoet dient tijdens de escorte steeds aan de rechterkant van de rijbaan te blijven en mag nooit meer dan 1 rijvak innemen.
  • Op straten met meerdere rijvakken, blijft de stoet steeds op het rechtse rijvak, tenzij anders aangegeven door aanwezige politie.
  • Richtlijnen van de escorterende politie worden strikt opgevolgd.
  • Voorts beroepen wij ons op het gezond verstand en verantwoordelijkheidszin van de organisator om alle hinder tot een minimum te beperken.
Ondernemen en stadsmarketing/Evenementen Gunstig advies
Markten en Foren Gunstig onder voorwaarden

De organisator dient rekening te houden met de dagelijkse bloemenmarkt op de Groenplaats. De markt staat van 14.00 uur tot 19.00 uur. In bijlage vindt u het marktplan.

Stadsbeheer/Logistiek/Bijzondere opdrachten en feestmateriaal Gunstig onder voorwaarden

Standaardvoorwaarden stadsreiniging met feestcontainers

Dit evenement kan plaatsvinden, indien aan de voorwaarden beslist in het collegebesluit van 18 december 2009 (jaarnummer 18606) wordt voldaan. Daarin wordt ondermeer bepaald dat organisatoren zelf moeten in staan voor de (dagelijkse) reiniging van de locatie en de verwijdering van afvalstoffen, tijdens en/of na de manifestatie of het evenement.
Bij het niet naleven van deze voorwaarden worden de kosten voor de opkuis aan de organisator aangerekend.

Daarnaast moeten organisatoren er ook voor zorgen dat:
• er geen schade wordt aangericht aan het openbaar groen;
• alle zwerfvuil afkomstig van deze manifestatie (ook hetgene dat zich heeft verspreid naar omliggende straten en pleinen), onmiddellijk na afloop wordt opgeruimd;
• alle eventuele schade wordt vergoed; 
• bij het bewegwijzeren zorgen dat er niets op stadsmeubilair of op de grond wordt aangebracht (zoals bijvoorbeeld plakband, krijtverf,…). 

Als er gebruik gemaakt wordt van feestcontainers dan gelden de volgende voorwaarden:
In de kostprijs van een feestcontainer zitten de verwerkingskosten van het aangeboden afval en de personeelskost voor het brengen en weghalen van de container. Elke aangevraagde container zien we als één eenheid en rekenen we zo aan.
De retributie per geleverde container bedraagt:
7,00 euro voor 240 liter en 27,00 euro voor 1.100 liter inhoud.
Voor elke lediging tijdens het evenement, rekenen we een bijkomend bedrag van 7,00 euro of 27,00 euro aan per geledigde container.
U zorgt voor het beheer en de bewaking van de feestcontainers. Dat doet u voor de periode die in het aanvraagformulier staat. U levert de containers in goede staat terug aan de ophaaldienst van het bedrijf Stadsbeheer.
Bij verlies of onherstelbare beschadiging van een container betaalt u een nieuwe container.
Er mag geen afval in de containers gedumpt worden dat een risico inhoudt voor de gezondheid en veiligheid van het verwerkend personeel. Dit gaat over klein gevaarlijk afval, olie, gasflessen en glas.
Als u de container fout hebt gebruikt en dat brengt kosten mee voor de stad, dan rekenen we de kosten door in de eindfactuur.
De feestcontainers worden geleverd op een werkdag tijdens de week vóór de festiviteit.
Stadsdiensten en stedelijke vzw’s zijn vrijgesteld van retributie, alsook evenementen die ondersteund worden door de burgemeester en het schepencollege van de stad Antwerpen

Milieuvergunningen Gunstig onder voorwaarden

Het gemiddelde geproduceerde geluidsniveau (gemeten als LAeq,15min) mag niet hoger zijn dan 85dB(A). Het maximum geproduceerde geluidsniveau (gemeten als LAmax,slow) mag niet hoger zijn dan 92dB(A). 

Beleidsdoelstellingen

5 - Bruisende stad
1SBR07 - Evenementen versterken de verschillende troeven van de stad op lokaal, nationaal en internationaal niveau
1SBR0702 - Het faciliteren van evenementen en filmproducties over het ganse grondgebied onderstreept de verschillende troeven van de stad
1SBR070202 - Er is een effectieve en klantvriendelijke logistieke ondersteuning voor, tijdens en na het evenement of de filmproductie (feestmateriaal)

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt de effectieve organisatie van het India Ratha Yatra Festival op 3 juni 2017 op de Groenplaats in Antwerpen goed. De organisator dient hierbij de voorwaarden die in de adviezen worden vermeld na te leven.

Artikel 2

Dit besluit heeft in principe geen financiƫle gevolgen.

Artikel 3

Het college geeft opdracht aan:

Dienst Taak
 SB/L/BOF om logistieke ondersteuning te voorzien volgens bonnummer B702208
 LP/OO/EV  begeleiden van de stoet met praalwagens