Bij de uitvoering van de renovatiewerken aan de ramen van de Evangelisch-Lutherse kerk zijn meerwerken opgetreden ter waarde van 13.725,76 EUR.
Na een eerdere ondersteuning in oktober 2015 voor de renovatie van de ramen van haar kerkgebouw vraagt het Evangelisch-Lutherse kerkbestuur nu een ondersteuning aan de stad voor de meerwerken in deze renovatie.
Het subsidieschema voor meerwerken aan eredienstgebouwen wordt gebruikt, zij het dat met het eredienstbestuur is afgesproken dat de stad niet 90% van de meerwerken bekostigt maar 60%, in de lijn van de eerdere subsidiebeslissing. Het eredienstbestuur draagt dus opnieuw 40% bij in plaats van de in het regelement voorziene 10%.
De investeringstoelage van de stad Antwerpen in deze meerwerken bedraagt zodoende 60% van 13.725,76 EUR = 8.235,46 EUR.
Volgens de prioriteitenstelling komen deze werken in aanmerking voor subsidiëring in 2017. Voor deze kerk is er in de langetermijnvisie op de eredienstgebouwen in Antwerpen geen plannen tot wijziging als eredienstgebouw.
Artikel 4 van het decreet van 7 mei 2004 (gewijzigd 6 juli 2012) betreffende de materiële organisatie en werking van de erkende eredienstbesturen bepaalt dat de kerkfabriek is belast met de zorg voor de materiële voorwaarden die de uitoefening van de eredienst en het behoud van de waardigheid ervan mogelijk maken. De kerkfabriek is eveneens belast met het onderhoud en de bewaring van de kerk of kerken van de parochie en met het beheer van de goederen en de gelden die eigendom zijn van de kerkfabriek of die bestemd zijn voor de uitoefening van de eredienst in de parochie.
Artikel 52/1 §1: De gemeentebesturen passen de tekorten bij van de exploitatie van de kerkfabrieken en dragen bij in de investeringen in de gebouwen van de eredienst.
Artikel 52/1 §2: De roerende en onroerende eigendommen en financiële beleggingen van de kerkfabriek, met uitzondering van de erkende gebouwen van de eredienst, vormen de reserves van de kerkfabriek en worden beheerd met het oog op het realiseren van een zo hoog mogelijk jaarlijks rendement (…). De gemeente kan de kerkfabriek niet verplichten om die reserves te gebruiken voor investeringen in het kerkgebouw.
De gemeenteraad besliste op 26 juni 2006 (jaarnummer 1293) de subsidieschema's voor investeringen vast te leggen voor investeringen aan de gebouwen bestemd voor de eredienst.
Het college heeft op 22 oktober 2010 (jaarnummer 12957) beslist de prioriteitenstelling voor investeringswerken aan de gebouwen van de eredienst goed te keuren.
De gemeenteraad keurde op 16 december 2013 (jaarnummer 749) het meerjarenplan 2014-2019 goed van het eredienstbestuur Evangelisch Lutherse kerk.
Het college heeft op 23 oktober 2015 (jaarnummer 8820) een investeringstoelage goedgekeurd voor de renovatie van de ramen van het Evangelisch-Lutherse kerkgebouw.
Het Agentschap Binnenlands Bestuur van de Vlaamse overheid heeft op 9 mei 2016 de jaarrekening 2015 vastgesteld van het eredienstbestuur.
De gemeenteraad heeft op 24 oktober 2016 (jaarnummer 648) kennis genomen van het budget 2017 van eredienstbestuur.
Een toelage zal enkel uitbetaald worden wanneer er geen openstaande, niet-betwiste, vervallen schulden zijn ten aanzien van de stad Antwerpen.
Het college beslist aan het eredienstbestuur Evangelisch Lutherse kerk een investeringstoelage toe te kennen van 8.235,46 EUR voor de meerwerken renovatie ramen van het kerkgebouw. De uitbetaling zal gebeuren op basis van voorgelegde facturen en voor zover de beschikbare kredieten van het budgetjaar in kwestie dit toelaten.
De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
|
Evangelisch Lutherse kerk Ondernemingsnummer: 0409 344 849 |
8.235,46 EUR |
budgetplaats: 5131500000 |
4505069986 |