Terug

2017_CBS_04638 - Organisatie en logistieke ondersteuning - 40 jaar Katastroof - 27 mei 2017 - Grote Markt - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 19/05/2017 - 09:00 Collegezaal, stadhuis
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Koen Kennis, schepen; Caroline Bastiaens, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Claude Marinower, schepen; Marc Van Peel, schepen; Rob Van de Velde, schepen; Nabilla Ait Daoud, schepen; Fons Duchateau, schepen; Sven Cauwelier, waarnemend stadssecretaris

Afwezig

Bart De Wever, burgemeester; Roel Verhaert, stadssecretaris; Glenn Verspeet, plaatsvervangend korpschef

Secretaris

Sven Cauwelier, waarnemend stadssecretaris
2017_CBS_04638 - Organisatie en logistieke ondersteuning - 40 jaar Katastroof - 27 mei 2017 - Grote Markt - Goedkeuring 2017_CBS_04638 - Organisatie en logistieke ondersteuning - 40 jaar Katastroof - 27 mei 2017 - Grote Markt - Goedkeuring

Motivering

Argumentatie

Het evenement heeft een open karakter en richt zich tot alle Antwerpenaren.

Dit evenement wordt volgens het opportuniteits- en bevoegdhedenkader evenementen ingedeeld in categorie 5 (nominatief vrijgestelde evenementen). 

Juridische grond

Op 31 maart 2017 (jaarnummer 2990) keurde het college van burgemeester en schepenen de nieuwe procedure voor evenementenaanvragen - opportuniteits- en bevoegdhedenkader evenementen goed.

Op 21 maart 2016 (jaarnummer 180) keurde de gemeenteraad het retributiereglement op inname van het openbaar domein voor evenementen en manifestaties goed.

Op 16 december 2013 (jaarnummer 760) keurde de gemeenteraad het nieuw gebruiksreglement goed voor het ter beschikking stellen van ogistiek materiaal voor evenementen.

Het evenement kan plaatsvinden, indien aan de voorwaarden in het collegebesluit van 18 december 2009 (jaarnummer 18606) wordt voldaan. Dit collegebesluit behandelt de reiniging en het verwijderen van afvalstoffen bij manifestaties of feestelijkheden. Daarin wordt onder meer bepaald dat organisatoren zelf verantwoordelijk zijn voor de (dagelijkse) reiniging van de locatie en de verwijdering van afvalstoffen, tijdens en/of na de manifestatie of het evenement. Bij het niet naleven van deze voorwaarden worden de kosten voor de opkuis aan de organisator aangerekend.

Aanleiding en context

Op 25 november 2016 diende bvba Calamita, Van Hovestraat 4, 2140 Borgerhout, vertegenwoordigd door Steven Broers, een aanvraag in om op 27 mei 2017 40 jaar Katastroof te organiseren op de Grote Markt in Antwerpen.

De muziekgroep Katastroof wil hun 40-jarig bestaan vieren door een gratis concert aan te bieden aan alle fans en voorbijgangers. Alle voorgaande verjaardagsconcerten verliepen steeds probleemloos.

Programmatie:

18.00 uur Voorprogamma
19.30 uur Start optreden Katastroof
23.00 uur  Einde muziek en evenement

De organisatoren verwachten in totaal ongeveer 3.000 bezoekers. Zij vragen uitgebreide logistieke ondersteuning. De opbouw en afbraak vinden op de dag van het evenement plaats. 

Adviezen

Business en Innovatie Gunstig onder voorwaarden

Gelieve er voor te zorgen dat net als bij het Bollekesfeest de zaken in het smalle deel van de Grote Markt zicht hebben op het podium en dat zaken als den Engel en den Bengel bereikbaar blijven.

Volksgezondheid Gunstig onder voorwaarden

Gunstig zonder risicoanalyse van FOD Volksgezondheid.

Toerisme Gunstig onder voorwaarden
  • de zichtbaarheid van het toeristisch informatiebord vanop de Grote Markt moet verzekerd blijven;
  • de ingang van de toerismebalie moet gevrijwaard worden;
  • vermijd installaties (podium, kraampjes, containers,...) ter hoogte van Grote Markt 13;
  • geen containers plaatsen in de Wisselstraat tot aan huisnummer 11;
  • opkuis dient onmiddellijk na het evenement te gebeuren vermits het in een toeristische kernzone doorgaat;
  • de exploitatie van toeristische rondritten op de Grote Markt mag niet gehinderd worden, ook niet tijdens de opbouw. Zij betalen immers een concessievergoeding voor hun standplaats. (parcours: Suikerrui - Grote Markt – Kaasrui)
  • er dient steeds een vrije doorgang te zijn voor de toeristische rondritten. (touristram, paardenkoetsen, trolleybus) Deze rondritten worden doorgaans tot ongeveer 17.30uur geëxploiteerd.
Milieuvergunningen Gunstig onder voorwaarden

Het gemiddelde geluidsniveau (gemeten als LAeq,15min) mag niet hoger zijn dan 85dB(A). Het maximum geluidsniveau (gemeten als LAmax,slow) mag niet hoger zijn dan 92dB(A).

District Antwerpen Gunstig advies
Lokale Politie/Openbare Orde/Evenementen Gunstig advies
Stadsbeheer/ Logistiek/ Bijzondere opdrachten en feestmateriaal Gunstig onder voorwaarden

Dit evenement kan plaatsvinden, indien aan de voorwaarden beslist in het collegebesluit van 18 december 2009 (jaarnummer 18.606) wordt voldaan. Daarin wordt onder meer bepaald dat organisatoren zelf moeten in staan voor de (dagelijkse) reiniging van de locatie en de verwijdering van afvalstoffen, tijdens en/of na de manifestatie of het evenement. Bij het niet naleven van deze voorwaarden worden de kosten voor de opkuis aan de organisator aangerekend. 

Daarnaast moeten organisatoren er ook voor zorgen dat:

  • er geen schade wordt aangericht aan het openbaar groen; 
  • alle zwerfvuil afkomstig van deze manifestatie (ook hetgene dat zich heeft verspreid naar omliggende straten en pleinen), onmiddellijk na afloop wordt opgeruimd; 
  • alle eventuele schade wordt vergoed;
  • bij het bewegwijzeren zorgen dat er niets op stadsmeubilair of op de grond wordt aangebracht (zoals bijvoorbeeld plakband, krijtverf,…). 

Als er gebruik gemaakt wordt van feestcontainers dan gelden de volgende voorwaarden:
In de kostprijs van een feestcontainer zitten de verwerkingskosten van het aangeboden afval en de personeelskost voor het brengen en weghalen van de container. Elke aangevraagde container zien we als één eenheid en rekenen we zo aan.
De retributie per geleverde container bedraagt: 7,00 euro voor 240 liter en 27,00 euro voor 1.100 liter inhoud.
Voor elke lediging tijdens het evenement, rekenen we een bijkomend bedrag van 7,00 euro of 27,00 euro aan per geledigde container.
U zorgt voor het beheer en de bewaking van de feestcontainers. Dat doet u voor de periode die in het aanvraagformulier staat. U levert de containers in goede staat terug aan de ophaaldienst van het bedrijf Stadsbeheer.
Bij verlies of onherstelbare beschadiging van een container betaalt u een nieuwe container.
Er mag geen afval in de containers gedumpt worden dat een risico inhoudt voor de gezondheid en veiligheid van het verwerkend personeel. Dit gaat over klein gevaarlijk afval, olie, gasflessen en glas.
Als u de container fout hebt gebruikt en dat brengt kosten mee voor de stad, dan rekenen we de kosten door in de eindfactuur.
De feestcontainers worden geleverd op een werkdag tijdens de week vóór de festiviteit.
Stadsdiensten en stedelijke vzw’s zijn vrijgesteld van retributie, alsook evenementen die ondersteund worden door de burgemeester en het schepencollege van de Stad Antwerpen.

OS Evenementen Gunstig advies
Brandweer Preventie Geen advies ontvangen

Het advies wordt nog verwacht en zal worden bezorgd aan de organisator.

Beleidsdoelstellingen

5 - Bruisende stad
1SBR07 - Evenementen versterken de verschillende troeven van de stad op lokaal, nationaal en internationaal niveau
1SBR0702 - Het faciliteren van evenementen en filmproducties over het ganse grondgebied onderstreept de verschillende troeven van de stad
1SBR070201 - Het is eenvoudig, klantvriendelijk en efficiƫnt om digitaal evenementen- en filmtoelatingen aan te vragen

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt de effectieve organisatie van 40 jaar Katastroof, zoals hierboven beschreven, op 27 mei 2017 op de Grote Markt goed. De organisator dient hierbij de voorwaarden die in de adviezen worden vermeld na te leven.

Artikel 2

Dit besluit heeft in principe geen financiƫle gevolgen.

Artikel 3

Het college geeft opdracht aan:

Dienst Taak
 SB/L/BOF om de logistieke ondersteuning te voorzien volgens bonnummer B702355.