Het voorzien van openbare toiletten op het Steenplein is prioritair, gelet op de strategisch toeristische ligging aan het water, het Steen, het ponton met aanleg voor cruiseschepen en rondvaarten, de vele evenementen en foren.
Gelet op het feit dat er meerdere geïnteresseerde kandidaten kunnen zijn voor de uitbating, respecteert de stad de mededinging door een publieke oproep te organiseren.
De dienst Stadsbeheer/Contractbeheer heeft in samenwerking met de dienst Ondernemen en Stadsmarketing/Visit Antwerpen de richtlijnen en voorwaarden opgemaakt voor een nieuwe oproep en concessie.
De dienst Ondernemen en Stadsmarketing/Visit Antwerpen is voorstander om het concept van de huidige concessie te herhalen: openbare toiletten in combinatie met fietsverhuur. De publieke oproep moet dan ook in die zin worden georganiseerd.
Hieronder volgt een samenvatting van de belangrijkste richtlijnen. Aan de hand van deze richtlijnen zal een publieke oproep worden georganiseerd en wordt de concessie openbaar aangeboden via een vacature en onder de vorm van gesloten omslagen.
A. Samenvatting belangrijkste concessievoorwaarden
De concessievoorwaarden zijn gebaseerd op de vorige oproep in 2004, met uitzondering van de hiernavermelde wijzigingen.
B. Samenvatting belangrijkste biedingsvoorwaarden
De minimumvergoeding wordt bepaald op 4.500,00 euro (exclusief btw).
Bij de beoordeling wordt rekening gehouden met volgende criteria.
1. het exploitatievoorstel: 40%
Het exploitatievoorstel bevat volgende onderdelen:
Het exploitatievoorstel wordt beoordeeld op basis van 5 scores die de intrinsieke kwaliteit van het projectvoorstel weerspiegelen in vergelijking met de andere offertes:
De offertes worden gerangschikt op basis van de gegeven totaalscore volgens onderstaande formule.
2. Financieel voorstel: 40%
De kandidaten doen in hun bieding een voorstel inzake de jaarlijkse vergoeding die zij aan de stad willen betalen. De minimumvergoeding bedraagt 4.500,00 EUR/jaar.
De kandidaten voegen een businessplan bij voor zowel uitbating toiletten als fietsverhuur en tonen aan dat zij voldoende solvabilitieit hebben om de zaak uit te baten.
Beschrijving formule om het aantal punten van de vergoeding te bepalen:
X= A x B
C
3. Relevante ervaring: 20%
De kandidaat toont relevante ervaring aan.
Er is geen beperking op het aantal referenties dat mag worden opgegeven.
Deze quotering gebeurt op basis van onderstaande scores:
De overige kandidaten worden berekend volgens volgende formule:
X= A x B
C
De toewijzing zal gebeuren op basis van de totaliteit van de criteria. De voorstellen met quotering slecht komen niet in aanmerking voor toewijzing.
Een jury bestaande uit medewerkers van de bedrijfseenheden Ondernemen en Stadsmarketing en Stadsbeheer zullen de inschrijvingen beoordelen.
Het resultaat van de biedingen en het verslag van de jurering wordt voorgelegd aan het college.
Een ontwerpovereenkomst en het biedingsformulier worden als bijlage toegevoegd aan onderhavig besluit.
Stedelijk bedrijfsvastgoed
Op 29 januari 2016 (jaarnummer 796) keurde het college de nieuwe operationele werking goed met betrekking tot de beleidsvoorbereiding en advisering voor huisvesting en huisvestingsbehoeften van alle stadsdiensten en stedelijke processen in of op stedelijk bedrijfsvastgoed.
Op 21 december 2016 (jaarnummer 752) nam het managementteam kennis van de geactualiseerde uitgangspunten voor goed beheer van de stedelijke vastgoedportefeuille.
Uitbating openbare toiletten
Het directiecomité van AG VESPA besliste op 12 oktober 2004 een publieke oproep te organiseren voor de uitbating van de toiletten op het Steenplein, onder de hierna vermelde biedings-en concessievoorwaarden.
De concessie werd toegewezen aan de bvba Touristram en later overgedragen aan de huidige concessiehouder, de bvba V-zit, tegen een jaarvergoeding van 3.000,00 euro.
Het college besliste op 17 februari 2017 (jaarnummer 1583) om de huidige concessie stop te zetten op 7 januari 2018. Het college besliste tevens om een publieke oproep te organiseren voor de uitbating van de openbare toiletten met inbegrip van fietsverhuur.
Het managementteam adviseerde op 30 augustus 2017 (jaarnummer 492) gunstig om de organisatie van een publieke oproep voor de uitbating van de openbare toiletten annex fietsverhuur op het Steenplein onder het Zuiderterras goed te keuren. De concessie gaat in op 8 januari 2018 en eindigt op 7 januari 2027. Tijdens de heraanleg van het Steenplein in uitvoering van het masterplan van de Scheldekaaien, zal de concessie geschorst worden. Indien de werken langer duren dan 7 januari 2027, wordt de overeenkomst automatisch beëindigd. Na beëindiging van de werken zal de stad dan een nieuwe oproep lanceren aan de voorwaarden die de stad op die moment bepaalt. Het managementteam adviseerde eveneens gunstig om de biedings-en concessievoorwaarden voor te leggen aan het college.
De voorgestelde minimumvergoeding waarop de kandidaten moeten bieden bedraagt 4.500,00 euro/jaar (exclusief btw)
De inkomsten van de concessie zijn afhankelijk van de biedingen en worden bijgevolg geraamd op = en > 4.500,00 euro/jaar (exclusief btw).
Gemeentedecreet artikel 57: "Het Gemeentedecreet van 15 juli 2005, inzonderheid artikel 57 §3,1° bepaalt dat het college van burgemeester en schepenen de daden van beheer over gemeentelijke inrichtingen en eigendommen binnen de door de gemeenteraad vastgestelde algemene regels dient uit te voeren."
de bedrijfseenheid Ondernemen en Stadsmarketing/Visit Antwerpen/Bestemmingsontwikkeling geeft gunstig advies onder volgende voorwaarden:
- Openingsuren fietsverhuur minimaal:
- En een evaluatie volgens deze verdeling:
Het college keurt de organisatie van een publieke oproep goed voor de uitbating van de openbare toiletten aan het Steenplein onder het Zuiderterras, voor een periode van negen jaar, die ingaat op 8 januari 2018 en eindigt op 7 januari 2027. Tijdens de heraanleg van het Steenplein in uitvoering van het masterplan van de Scheldekaaien, zal de concessie geschorst worden. Indien de werken langer duren dan 7 januari 2027, wordt de overeenkomst automatisch beëindigd. Na de beëindiging van de werken zal de stad dan een nieuwe oproep lanceren aan de voorwaarden die de stad op die moment bepaalt.
Het college keurt de biedings- en concessievoorwaarden goed.