Vroeger werden deze weerbaarheidstrainingen voor groepen (met een onderdeel ‘training voor leerkrachten’) gefinancierd door onderwijsbeleid, maar met een gedeelde regie met Samen Leven ‘School aan de beurt’. De insteek was toen ‘Problematisch gedrag en overlast in de omgeving van de school vermijden en/of goed en snel aanpakken‘. Om dit op langere termijn te laten renderen, gingen we ook inzetten op schoolinterne ondersteuning, aanpakken van problematisch klasgroepen en opleiden/ ondersteunen van leerkrachten. De focus bleef echter veilige scholen en schoolomgevingen.
Ondertussen werd binnen onderwijsbeleid aan een nieuwe verbeterde methodiek ‘schoolontwikkeling’ gewerkt, die nog veel meer peilt naar de effectieve achterliggende noden van scholen en schoolteams en daar meer wil op inzetten. De focus ligt dus meer op sterke en weerbare schoolteams. Het toekennen van dit soort ondersteuningstrajecten kan nog wel, maar vraagt dus een veel langere voorbereiding met en door het betrokken schoolteam.
Omwille van deze gewijzigde behoefte wordt er beslist de huidige gunningsprocedure stop te zetten.
In toepassing van artikel 35 van de wet van 15 juni 2006 betreffende de overheidsopdrachten, houdt het volgen van een procedure geen verplichting in tot het gunnen of het sluiten van de opdracht. De aanbestedende overheid kan zowel afzien van het gunnen of het sluiten van de opdracht als de procedure herbeginnen, desnoods op een andere wijze.
Voor het afsluiten van een overeenkomst met betrekking tot weerbaarheidstraining voor Antwerpse scholen, werd onderhandelingsprocedure zonder bekendmaking GAC/2017/4627 uitgeschreven. Op 20 juli 2017 dienden de volgende firma’s een offerte in:
Artikel 57 § 3, 4° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college bevoegd is voor het voeren van de gunningsprocedure, de gunning en de uitvoering van overheidsopdrachten.
Het college keurt de stopzetting goed voor de weerbaarheidstraining voor Antwerpse scholen, op basis van bestek GAC/2017/4627, wegens gewijzigde behoefte.