De invoering van de Lage-emissiezone (LEZ) leidt tot een aantal asociale nevenwerkingen die nu duidelijk tot uiting komen.
Er is het verhaal dat in de krant is verschenen over Jacques Goeyvaerts die 350 euro moet betalen om zijn Nissan uit de garage te rijden. Daarop zijn er op sociale media talrijke reacties gekomen van mensen die zich in een gelijkaardige situatie bevinden. “Ik zit in dezelfde situatie als de heer Goeyvaerts, weliswaar zonder garage maar met een bewonerskaart. De laatste jaren reed ik amper 2000 km per jaar en kwam ik amper de binnenstad in”, reageerde bijvoorbeeld een Antwerpenaar. Vooral oudere en kwetsbare mensen die beschikken over een euro-3 wagen en die in de LEZ wonen kunnen hun wagen niet meer gebruiken, zelfs er niet meer mee naar buiten komen. Zij hebben niet de middelen om een nieuwe wagen aan te schaffen. Velen onder hen verplaatsen zich weinig per wagen, maar kunnen hun auto niet missen om bijvoorbeeld in het weekend familie buiten het stad te bezoeken. Zij zijn, zelfs met hun euro-3 wagens, niet de grote vervuilers gezien het zeer geringe gebruik ervan. Maar voor hen is het openbaar vervoer te weinig of te slecht uitgebouwd om dat soort van verplaatsingen te doen.
Er is het probleem van bijvoorbeeld de voetbalclub City Pirates op Linkeroever wiens speelveld ligt binnen de LEZ maar waarbij vele ouders hun kinderen niet meer naar de trainingen kunnen voeren omdat hun auto de LEZ niet binnen mag. Er is het probleem in Borgerhout dat Park(ing) Spoor Oost in de Lage Emissiezone ligt en dus als randparking zelfs niet kan gebruikt worden. Er is het probleem in Berchem waar er sinds de LEZ een grote toename is van sluipverkeer langs het Rooi, omdat men niet meer op de singel mag. Er is het probleem voor de wijken in Deurne Noord, rondom het Sportpaleis, van verkeers- en parkeeroverlast in hun straten ten gevolge van het invoeren van de LEZ. Vanaf ’s ochtends vroeg al om 6 u30 zijn er merkwaardig drukke verkeersstromen in de straten van mensen die met de auto naar Antwerpen komen maar door de LEZ niet binnenin de stad kunnen rijden met hun type van auto. Ze zoeken dan parkeerplaatsen om dan de tram te nemen om het stad binnen te rijden.
Anderzijds wijzen meer en meer elementen op de relativiteit van het effect van de LEZ, gezien de problematiek met de sjoemelsoftware, gezien nu bekend is dat euro-6 dieselwagens door manipulatie van de meetresultaten door de fabrikanten in real life evenveel zouden vervuilen dan vrachtwagens, gezien in real life –en dus niet in de getrukeerde labo’s van de fabrikanten- de euro-5 die wel toegelaten wordt, evenveel NOx produceert als de euro-3 die niet is toegelaten, ….
Vragen
Gaat de schepen ermee akkoord dat door deze asociale gevolgen van hoe nu de LEZ is ingevoerd, de voorwaarden die opgelegd worden moeten bijgestuurd worden?
Zo ja, welke maatregelen gaat ze nemen om dit bij te sturen?
Raadslid Van Duppen houdt zijn interpellatie met motie (2017_MOT_00018).
Schepen Ait Daoud geeft antwoord op de vragen.
Raadslid Van Duppen houdt nog een wederwoord.
Het volledige debat is opgenomen en raadpleegbaar via de website van de stad Antwerpen.