Terug

2017_DCBO_00038 - Kroonstraat. Wegeniswerken. SWOU10030A - Aanvraag stedenbouwkundige vergunning. Reguliere procedure - Goedkeuring

districtscollege Borgerhout
di 31/01/2017 - 12:00 districtshuis Borgerhout
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Marij Preneel, districtsschepen; Stephanie Van Houtven, districtsschepen; Zohra Othman, districtsschepen; Luc Moerkerke, districtsschepen; Davy Mahieu, plaatsvervangend districtssecretaris; Stefan Nieuwinckel, districtssecretaris

Afwezig

Omar Al Jattari, districtsschepen

Secretaris

Stefan Nieuwinckel, districtssecretaris

Voorzitter

Stephanie Van Houtven, districtsschepen
2017_DCBO_00038 - Kroonstraat. Wegeniswerken. SWOU10030A - Aanvraag stedenbouwkundige vergunning. Reguliere procedure - Goedkeuring 2017_DCBO_00038 - Kroonstraat. Wegeniswerken. SWOU10030A - Aanvraag stedenbouwkundige vergunning. Reguliere procedure - Goedkeuring

Motivering

Gekoppelde besluiten

Regelgeving: bevoegdheid

Met de collegebeslissing van 6 maart 2015 (jaarnummer 1791) werden de bevoegdheden van de districtscolleges gecoördineerd. Artikel 10 bepaalt dat het districtscollege bevoegd is voor lokale straten en pleinen.

In het gemeenteraadsbesluit van 30 maart 2015 (jaarnummer 147) werden de bovenlokale locaties vastgesteld. De Kroonstraat is een lokale straat.

Aanleiding en context

 

Fase

Actie

Datum

Jaarnummer

definitief ontwerp

goedkeuring districtscollege

6 september 2016

248

Het districtscollege keurde in zitting van 6 september 2016 (jaarnummer 248) het definitief ontwerp voor de wegeniswerken van de Kroonstraat in Borgerhout goed en gaf opdracht aan de bedrijfseenheid Stadsontwikkeling om de aanvraag tot stedenbouwkundige vergunning op te maken.

Argumentatie

Na goedkeuring van het definitief ontwerp maakte de bedrijfseenheid Stadsontwikkeling de aanvraag van een stedenbouwkundige vergunning op en legt deze ter goedkeuring voor.

Juridische grond

In uitvoering van artikel 4.7.1.§1 en artikel 4.7.26.§1 van de ‘Vlaamse Codex Ruimtelijke Ordening’ worden de stedenbouwkundige vergunningen, voor handelingen van algemeen belang of voor aanvragen ingediend door publiekrechtelijke of semipublieke rechtspersonen, afgeleverd door de gewestelijke stedenbouwkundige ambtenaar binnen de bijzondere procedure.

Artikel 4.7.1.§2 stelt dat in afwijking van artikel 4.7.1.§1 de Vlaamse Regering de handelingen kan aanwijzen, die omwille van hun beperkte ruimtelijke impact of eenvoud van het dossier, binnen de reguliere procedure worden behandeld en waarbij de stedenbouwkundige vergunning, conform artikel 4.7.12, door het college van burgemeester en schepenen wordt afgeleverd.

De werken vallen, in toepassing van artikel 3 van het besluit van de Vlaamse Regering van 5 mei 2000 (en latere wijzigingen) tot aanwijzing van de handelingen in de zin van artikel 4.7.1§2 van de Vlaamse Codex Ruimtelijke Ordening, binnen de reguliere procedure.

Beleidsdoelstellingen

1 - Woonstad
1SBO05 - Bij de heraanleg van het publieke domein, wordt er een aangename plek gecreëerd om te vertoeven voor zowel de inwoners als de bezoekers van ons district
1SBO0501 - Het district wil waar mogelijk open ruimte bij creëren en bijzonder veel aandacht schenken aan het kwaliteitsvol invullen van de bestaande pleinen, parken en straten.
1SBO050102 - Structurele ruimtelijke ingrepen zullen in overleg met de bewoners uitgevoerd worden, om de betrokkenheid met de buurt te versterken
1SBO050102P03100 - 2140 Borgerhout Kroonstra

Besluit

Het districtscollege borgerhout beslist:

Artikel 1

Het districtscollege keurt goed dat de aanvraag tot stedenbouwkundige vergunning voor de wegeniswerken in de Kroonstraat, district Borgerhout, wordt ingediend bij het college.

Artikel 2

Dit besluit heeft in principe geen financiële gevolgen.

Artikel 3

Het districtscollege geeft opdracht aan:

Dienst Taak
SW/O&U/ADM de aanvraag tot stedenbouwkundige vergunning overmaken aan het college.

Bijlagen

  • BA_10030_NOTA.pdf
  • BA_10030_FICHEB.pdf
  • BA_10030_I.pdf
  • BA_10030_L.pdf
  • BA_10030_LIG.pdf
  • BA_10030_P_B.pdf
  • BA_10030_P_N.pdf
  • BA_10030_PB_B.pdf
  • BA_10030_PB_N.pdf
  • BA_10030_PLijst.pdf
  • BA_10030_S_B.pdf
  • BA_10030_S_N.pdf
  • BA_10030_T_B_N.pdf
  • BA_10030_TITEL.pdf