Zoals het reglement voorschrijft, werden de ingediende projecten geadviseerd door het evenementencomité op 6 juni 2017.
Mariaburgse Feesten (Wijkwerking Mariaburg vzw) > PS13
Wijkwerking Mariaburg vzw organiseert voor de 31ste keer de Mariaburgse Feesten met als doel jong en oud muziektalent aan het publiek voor te stellen, de mensen gezellig samen te krijgen en ze in kennis te stellen met verenigingen uit de buurt. Deze editie zal doorgaan in het weekend van 22, 23 en 24 september 2017 op het Van de Weyngaertplein in Ekeren-Mariaburg, het Wijkcentrum Mariaburg, de basisschool Mariaburg en in het parochiecentrum Elcks Thuys. Er wordt 3.000,00 euro gevraagd.
Bemerkingen evenementencomité:
Op basis van deze aanvraag adviseert het comité om dit project te ondersteunen voor een bedrag van 1.500,00 euro.
Kattenbergse rommelmarkt (EVA-centrum vzw) > PS14
Vzw EVA-centrum organiseert dit jaar voor de 35ste keer de Kattenbergse rommelmarkt. Deze gaat door op 3 september 2017 in de omgeving Kattenberg/Schutstraat en omliggende straten. 200 buurtbewoners en 180 externe standhouders nemen deel aan deze succesvolle markt. Om het evenement aantrekkelijk te houden zullen er dit jaar straatanimatie en straatmuzikanten voorzien worden. Er wordt 2.800,00 euro gevraagd.
Bemerkingen evenementencomité:
Op basis van deze aanvraag beslist het comité om een negatief advies te formuleren en dit project niet te ondersteunen.
De wet van 14 november 1983 betreffende de controle op de toekenning en aanwending van sommige toelagen.
Het reglement op de toelagen goedgekeurd door de gemeenteraad in zitting van 18 december 2006 (jaarnummer 2730).
Het reglement voor ondersteuning van Ekerse projecten goedgekeurd door de districtsraad in zitting van 26 september 2016 (jaarnummer 58).
Op 16 december 2013 (jaarnummer 100) werd het reglement voor ondersteuning van Ekerse projecten door de districtsraad goedgekeurd. Dit reglement kadert binnen het bestuursakkoord en werd vertaald onder de doelstelling :"1SEK 010202". Alle verenigingen en organisatoren worden op een gelijke en objectieve manier ondersteund op basis van één subsidiereglement. Op 26 januari 2015 (jaarnummer 18) en op 26 september 2016 (jaarnummer 58) keurde de districtsraad aanpassingen aan het reglement ter ondersteuning van de Ekerse projecten goed.
Projectsubsidies worden slechts toegekend voor zover er kredieten beschikbaar zijn in het districtsbudget. Per projectdossier kan men een toelage van maximum 5.000,00 euro aanvragen. De districtsraad keurde op 28 november 2016 (jaarnummer 84) het budget voor 2017 goed. In dit budget werd 30.000,00 euro voorzien voor het subsidiëren van gemeenschapsvormende projecten.
Het district ontving volgende aanvragen:
1. Mariaburgse Feesten (Wijkwerking Mariaburg vzw);
2. Kattenbergse rommelmarkt (EVA-centrum vzw).
Met de collegebeslissing van 6 maart 2015 (jaarnummer 1791) werden de bevoegdheden van de districtscolleges gecoördineerd. Artikel 5 bepaalt dat het districtscollege bevoegd is voor het lokaal cultuurbeleid.
Het districtscollege Ekeren keurt eenparig het volgende besluit goed.
Het districtscollege beslist om een toelage te voorzien voor het volgende project:
Het districtscollege beslist om het advies van het evenementencomité te volgen en het project Kattenbergse rommelmarkt niet te ondersteunen.
De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
|
Wijkwerking Mariaburg |
1.500,00 euro |
Budgetplaats: 5054500000 |
4505072056 |