Naar aanleiding van de kasteelfeesten op de site van het Veltwijckpark, kunnen de geplande huwelijken van 15 september 2017, 16 september 2017 en 18 september 2017 niet doorgaan in de trouwzaal. Door alle drukte in en rond het kasteel wordt er gekozen om deze huwelijken te laten doorgaan in het kasteel van Park Hof De Bist.
Het college besliste op 24 maart 2017 (jaarnummer 2694) de infrastructuur van het kasteel Hof De Bist te Ekeren, waarvan het beheer valt onder het cultuurcentrum Ekeren (252 CC), gratis ter beschikking te stellen op 15 september 2017, 16 september 2017 en 18 september 2017 voor het voltrekken van de geplande huwelijken.
Omwille van de jaarlijkse kasteelfeesten die in september doorgaan, zijn er verschillende activiteiten gepland in en rond het kasteel Veltwijck. Ook in het protocollair gedeelte en in de trouwzaal zullen er activiteiten doorgaan. Hierdoor kunnen op 15 september 2017, 16 september 2017 en 18 september 2017 geen huwelijken voltrokken worden in het districtshuis te Ekeren.
In het verleden werd bij een onmogelijkheid om in het districtshuis huwelijken te voltrekken (onder andere verbouwingswerken, 450 jaar bestaan kasteel Veltwijck) reeds uitgeweken naar het het kasteel van Park Hof De Bist.
Aangezien het kasteel van Hof De Bist de gewenste uitstraling heeft, wenst het district ook deze keer het voltrekken van huwelijken te laten plaats vinden op deze locatie.
Het het kasteel van Park Hof De Bist, Veltwijcklaan 252, 2180 Ekeren-Antwerpen zal fungeren als annex van het districtshuis voor het sluiten van huwelijken op 15 september 2017, 16 september 2017 en 18 september 2017.
Cultuurcentrum 252 CC kan geen eigen personeel ter beschikking stellen voor de extra workload die samenhangt met deze huwelijksplechtigheden (klaar zetten zaal, begeleiden van publiek, opruimen zaal). Deze taken zullen uitgevoerd worden door de loketmedewerkers.
Art. 75 van het Burgerlijk Wetboek bepaalt onder andere dat de ambtenaar van de burgerlijke stand in het gemeentehuis verklaart dat de echtgenoten in de echt verbonden zijn.
De gemeenteraad kan op het grondgebied van de gemeente andere openbare plaatsen met een neutraal karakter, waarvan de gemeente het uitsluitend gebruiksrecht heeft, aanwijzen om huwelijken te voltrekken.
De districtsraad keurt goed om op 15 september 2017, 16 september 2017 en 18 september 2017 het kasteel van Park Hof De Bist te Ekeren aan te duiden als annex van het districtshuis van Ekeren voor het voltrekken van de geplande huwelijken.