Met de collegebeslissing van 6 maart 2015 (jaarnummer 1791) werden de bevoegdheden van de districtscolleges gecoördineerd. Artikel 5 bepaalt dat het districtscollege bevoegd is voor het lokaal cultuurbeleid.
Op 16 december 2013 (jaarnummer 100) werd het reglement voor ondersteuning van Ekerse projecten door de districtsraad goedgekeurd. Dit reglement kadert binnen het bestuursakkoord en werd vertaald onder de doelstelling :"1SEK 010202". Alle verenigingen en organisatoren worden op een gelijke en objectieve manier ondersteund op basis van één subsidiereglement. Op 26 januari 2015 (jaarnummer 18) en op 26 september 2016 (jaarnummer 58) keurde de districtsraad aanpassingen aan het reglement ter ondersteuning van de Ekerse projecten goed.
Projectsubsidies worden slechts toegekend voor zover er kredieten beschikbaar zijn in het districtsbudget. Per projectdossier kan men een toelage van maximum 5.000,00 EUR aanvragen. De districtsraad keurde op 28 november 2016 (jaarnummer 00084) het budget voor 2017 goed. In dit budget werd 30.000,00 EUR voorzien voor het subsidiëren van gemeenschapsvormende projecten.
Het district ontving volgende aanvragen:
1. Kleinhouse Open Air (Kleinhouse vzw);
2. Gansrijden (De Lustige Gans Ekeren vzw).
Zoals het reglement voorschrijft, werden de ingediende projecten geadviseerd door het evenementencomité op 7 februari 2017.
Kleinhouse Open Air (Kleinhouse vzw) > PS01
Kleinhouse vzw organiseert op 20 mei 2017 het kunsten- en muziekfestival Kleinhouse Open Air. Dit project zou doorgaan in de Ekerse Putten. Er werd 5.000,00 EUR gevraagd.
Op 10 januari 2017 (jaarnummer 1) werd beslist de aanvrager van dit dossier uit te nodigen voor verdere toelichting van het project.
Bemerkingen evenementencomité:
Het is een positief initiatief. Volgens het comité is hier een publiek voor. Tot eind 2018 zijn de Putten van Ekeren grondgebied district Antwerpen. Voor de Ekerenaar voelt dit wel aan als Ekeren. Wat geluidsoverlast betreft, is dit een goede locatie. De organisatie zoekt een plek waar ze een traditie kunnen opbouwen. De aanvrager is afkomstig van Brasschaat, leerling Sint-Michielscollege, en kent de regio. Dit initiatief kan een alternatief zijn voor de Afrekeningsfuif en Schuimfuif. Er wordt inhoudelijk ook verwezen naar duurzaamheid, wat een goede zaak is. Er zit een visie achter. Opdeling muziek en kunst zorgt voor diepgang. Er wordt gericht op zowel jongeren (in het algemeen) als de kunstliefhebber (apart). Budgettair wordt er wel doorgevraagd. De aanvraag start met een verlies van 11.600,00 EUR. Er wordt verduidelijkt dat dit enkel de begroting van de kunstroute is. Het globale muziekfestival ligt niet op tafel. Momenteel zijn er geen andere subsidiebronnen. Los van de subsidie komt er sowieso een kunstroute. Er zijn al gesprekken met leraars van het kunstonderwijs. De organisatie is bereid samen te werken met Ekers talent.
Op basis van deze aanvraag adviseert het comité om dit project te ondersteunen voor een bedrag van 1.500,00 EUR. Als return vraagt het comité om voldoende communicatie te voeren naar het district Ekeren en maximaal samen te werken met lokale kunstenaars en dj’s. Gelieve ook de comitéleden uit te nodigen. Volgend jaar herbekijken we het engagement van district. De cultuurantenne bezorgt contactgegevens van lokale artiesten.
Later kreeg de cultuurantenne bericht dat de activiteit niet aan de Ekerse putten zal doorgaan maar op een andere locatie in het district Antwerpen. De subsidievraag wordt daarom niet weerhouden.
Gansrijden (De Lustige Gans Ekeren vzw) > PS06
De Lustige Gans organiseert op 12 maart 2017 opnieuw het jaarlijkse gansrijden. In de voormiddag zal er een stoet met alle ruiters en medewerkers door Ekeren trekken waarna het gansrijden op het Kristus Koningsplein volgt. 's Avonds vindt er een koningsbal plaats in de Akerzaal. Er wordt 2.000,00 EUR gevraagd.
Bemerkingen evenementencomité:
Eerlijke budgettering. In verhouding wordt er relatief weinig gevraagd. Inhoudelijk is het project een week verzet. Eten en drinken worden niet ondersteund.
Op basis van deze aanvraag adviseert het comité om dit project (net zoals vorig jaar) te ondersteunen voor een bedrag van 1.500,00 EUR.
De wet van 14 november 1983 betreffende de controle op de toekenning en aanwending van sommige toelagen.
Het reglement op de toelagen goedgekeurd door de gemeenteraad in zitting van 18 december 2006 (jaarnummer 2730).
Het reglement voor ondersteuning van Ekerse projecten goedgekeurd door de districtsraad in zitting van 26 september 2016 (jaarnummer 00058).
Het districtscollege Ekeren keurt eenparig het volgende besluit goed.
Het districtscollege beslist om een toelage te voorzien voor het volgend project:
De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
|
De Lustige Gans Ekeren vzw |
1.500,00 EUR |
Budgetplaats: 5054500000 |
4505066916 |