De uitgaven voor het project 'Lezing Michael Van Droogenbroeck' en het project 'Toneel De Schaar Erin' bedragen in totaal 750,00 EUR.
De verrekening gebeurt op de doelstelling SD-1SAN03 'Bewoners ervaren het district als een aangename leefomgeving, met een (vrijetijds)aanbod op maat van verschillende doelgroepen'.
Binnengemeentelijke decentralisatie
Met de collegebeslissing van 6 maart 2015 (jaarnummer 1791) werden de bevoegdheden van de districtscolleges gecoördineerd. Artikel 2 bepaalt dat het districtscollege bevoegd is voor het lokaal seniorenbeleid.
Op 16 december 2013 (jaarnummer 213) keurde de districtsraad het toelagereglement 'districtsfonds: toelages die de wijk sterker maken' goed. In 2017 voorziet het district Antwerpen budgetten voor de betoelaging van projecten, activiteiten of wijkfeesten, conform dit reglement.
Het district Antwerpen heeft twee nieuwe aanvragen voor een toelage van het districtsfonds ontvangen.
| Project, vereniging en bedrag | Datum en locatie |
|
Lezing Michael Van Droogenbroeck Vlaamse Actieve Senioren (Vl@s) – afdeling Antwerpen Centrum Financieel tekort: 500,00 EUR |
20 april 2017 Jan Van Rijswijcklaan 288, 2020 Antwerpen |
|
Toneel De Schaar Erin AAS vzw Financieel tekort: 250,00 EUR |
27 april 2017 Frankrijklei 85, 2000 Antwerpen |
De districtssecretaris stelt, na bespreking met de seniorenantenne, voor om volgende projecten te subsidiëren:
Lezing Michael Van Droogenbroeck
De seniorenantenne evalueert de aanvraag van Vlaamse Actieve Senioren (Vl@s) – afdeling Antwerpen Centrum positief. De aanvraag voldoet aan het toelagereglement.
De organisatie verzorgt lezingen voor senioren in dienstencentrum Liberty. Met de subsidie kunnen ze een bekendere spreker aantrekken. Hij zal spreken over spaargeld. Hoe gaan senioren er op een slimme manier mee om en wat kunnen we er mee doen?
Het district Antwerpen neemt kennis van het positief advies van de seniorenraad, zoals opgenomen in dit besluit.
De seniorenantenne stelt voor om 500,00 EUR van het financiële tekort te financieren. Hiermee worden de kosten gedekt voor de spreker, catering beperkt tot 10% van het totale budget en promotiekosten.
Toneel De Schaar Erin
De seniorenantenne evalueert de aanvraag van AAS vzw positief. De aanvraag voldoet aan het toelagereglement.
AAS vzw organiseert deze uitstap naar het toneel, om toneelbezoek bij senioren te promoten. Met de toelage kunnen de tickets aan een goedkopere prijs worden aangeboden.
Het district Antwerpen neemt kennis van het positief advies van de seniorenraad, zoals opgenomen in dit besluit.
De seniorenantenne stelt voor om 250,00 EUR van het financiële tekort te financieren. Hiermee worden de kosten gedekt voor een deel van de inkom.
Binnen de drie maanden na afloop van het project moet de vereniging een inhoudelijk evaluatieverslag en een gedetailleerde afrekening met bewijsstukken binnenbrengen. De uitbetaling van de tweede schijf zal pas gebeuren na ontvangst en controle van deze stukken.
Het districtscollege beslist de toelagen toe te kennen aan de respectievelijke verenigingen.
| Vereniging | 1ste schijf | 2de schijf | Totaal |
| Vlaamse Actieve Senioren (Vl@s) – afdeling | 300,00 EUR | 200,00 EUR | 500,00 EUR |
| AAS vzw | 150,00 EUR | 100,00 EUR | 250,00 EUR |
Het districtscollege beslist dat het voorgestelde bedrag, dat refereert naar de opgevoerde kosten die als verantwoord en essentieel voor het project worden beschouwd:
De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
|
Omschrijving |
Bedrag |
Boekingsadres |
Bestelbon |
|
Vlaamse Actieve Senioren (Vl@s) – afdeling Antwerpen Centrum |
500,00 EUR |
budgetplaats: 5003000000 |
4505066178 |
|
Alliantie Antwerpse Senioren vzw |
250,00 EUR |
budgetplaats: 5003000000 |
4505066177 |