Met de collegebeslissing van 6 maart 2015 (jaarnummer 1791) werden de bevoegdheden van de districtscolleges gecoördineerd. Artikel 5 bepaalt dat het districtscollege bevoegd is voor lokaal cultuurbeleid.
Inspraak en participatie zijn een belangrijk uitgangspunt van het lokaal cultuurbeleid. Het decreet lokaal cultuurbeleid voorziet onder meer in de oprichting van adviesorganen voor cultuur 'met het oog op de organisatie van het overleg en de advisering van het gemeentelijk cultuurbeleid’, de gemeentelijke cultuurraden.
Het decreet bepaalt de samenstelling en opdracht. De concrete werking wordt door de gemeente zelf verder vastgelegd in statuten en huishoudelijke reglementen.
De cultuurraad kan zowel op vraag van het bestuur als op eigen initiatief adviezen uitbrengen.
De cultuurraad kwam samen op dinsdag 7 februari om advies uit te brengen over projecten die gepland staan in het najaar 2017. Er werden vier thematische groepen samengesteld van vijf à zes personen. De thema's waren: ondersteuningsbeleid, erfgoed, kunst in de openbare ruimte en superdiversiteit. Aan de hand van enkele concrete projecten werden deze culturele beleidsdomeinen besproken.
Ondersteuningsbeleid: subsidies, communicatie en werking cultuurantenne
Erfgoed: De geschiedenis van Cinema Corso en erfgoedwandelingen
Kunst in de openbare ruimte: vredespaal en Made in Berchem
Superdiversiteit: Land in Zicht en Berchem Bazaar
Het decreet lokaal cultuurbeleid van 13 juli 2001 houdende het stimuleren van een kwalitatief en integraal lokaal cultuurbeleid. Gewijzigd bij decreten van 5 juli 2002, 20 december 2002, 21 maart 2003, 24 december 2004, 23 december 2005, en 30 juni 2006, en alle volgende wijzigingen en daarbij horende uitvoeringsbesluiten.
Het districtscollege neemt kennis van het advies van de cultuurraad Berchem inzake projecten in het najaar 2017.